SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Skakanka- tradycyjni skaczcie !! :)

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7979

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 182
Artykuł ten powinien być umieszczony raczej w "Uderzanych" lecz z racji tego iż sam jestem ''tradycyjny'' zamieszczam go właśnie tutaj.

Skakanka - niedocenione narzędzie

Każdy wie jak wygląda skakanka i jak się jej używa więc nie ma sensu opsisywać dokładnej budowy.

Sposoby:

Łokcie (zawsze) staramy trzymać się blisko ciała a cały ruch lince nadawać za pomocą nadgarstków co rozwija także wytrzymałość przedramion.

Początkujący zapewne będą skakać na tzw "tubkę" czyli ze stopami złączonymi. Po pewnym czasie gdy mięśnie łydek nabiorą siły wytrzymałości i bóg wie czego jeszcze, i gdy poprawi się koordynacja rąk z nogami (bo takową rozwija właśnie skakanaka) można skakać od jednej nogi do drugiej czyli :
Stajemy z nogami razem (tubka) jedną nogę unosimy nieznacznie do góry ale uwaga mają to być około 2 cm i zaczynamy skakać na jednej nodze gdy wykonamy jakąś ilość skoków (3-6) przeskakujemy na nogę drugą i w efekcie gdy już się rozkręcimy i będziemy patrzeć na swoje odbicie w lustrze lub na swój cień musi to wyglądać jak bujanie od lewej do prawej.

Sposobem opisanym wyżej skaczemy już zawsze (jest to rodzaj jogingu) np. przed właściwym treningiem traktujemy to jako rozgrzewkę (w moim przypadku trwa to od 15-30 min) potem lekko rozciągam właśnie łydki i wykonujemy rozciąganie dynamiczne ale nie o tym ten artykuł.

Gdy opanujemy już dobrze sposób skakania "na zmiane" dodajemy do niego wysokie unoszenie kolan i skaczemy (1-1) czyli na każdej nodze obijamy się raz i przeskakujemy na nogę drugą, pamiętamy o tym że kolana unosimy wysoko jak przy "skipach" na w-f'ie . Jest to sposób bardzo męczący i wymagający dużego zaangażowania

To tyle na temat techniki , jest oczywiście wiele innych sposobów skakania ale opisałem tylko te najważniejsze

Korzyści płynące z treningu ze skakanką są nie do opisania (ale spróbuje)

Doskonały spalacz tłuszczu

Wzmacnianie układu krwionośnego - Podobno (gdzieś wyczytałem) 10 min skakania jest lepsze niż 30 min joggingu

Buduje świetną kondycje, zwłaszcza sposób trzeci

I najważniejsze sprawnia że jesteśmy "letcy na nogach" dosłownie fruwamy po ringu/macie, nasza praca nóg jest doskonała, nogi kopią z olbrzymią siłą, potrafimy wystrzelić z szybkością błyskawicy i z tą sama szybkością uciec spowrotem na bezpieczną odległość.

Ah no i można skakać nawet w domu albo piwnicy, garażu itp.
Jak często trenować ?

Na początku przez pierwsze 2 tygodnie skaczcie co trzy dni po 10 min (licząc razem ze "skuchami")

Gdy wasze łydki nabiorą siły i.... czegoś tam jeszcze o czym pewnie nie wiem, możecie skakać codziennie. Ktos zaraz zada pytanie o regeneracje, odpoczynek itp. ja skacze co dzień i gdy czuje że moje nogi są zmęczone robie dzień przerwy, pamiętajcie każdy organizm jest inny, inny metabolizm, inna regeneracja, musicie nauczyć się instynktownie trenować słuchać tego co mówi wasze ciało. A po każdym treningu musicie czuć się silniejsi niż przed nim.

Prosze śmiało komentować i zadawać pytania

"Nigdy mi nie mów czego nie zrobie"

"Czarny pas chroni tylko 2 cm twojego tyłka, resztę musisz chronić sam"

rozjaśniać ćiemność poskramiając tęcze

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Pare dni minelo mozna sie pochwalic postepami ;)
Mianowicie, skacze mi sie juz calkiem dobrze, moge skakac dluzej bez skuc i ogolnie lepiej 'czuje' skakanke'. Zakwasow ani skurczy na nogach nie mialem ani razu , ale w zamian mam odciski na duzych paluchach w obydwu stopach + sino-krwawa kostke od obijania sie jedna o druga w czasie skokow :P
Skacze sobie normalnie na dwoch nogach, juz mi sie udaje rece krzyzowac w czasie skokow, ale na jednej nodze jeszcze nie potrafie :P Skacze co 2-3 dni zeby nie przegiac no i co tu duzo gadac podoba mi sie to :D

Garsc pytan: tez macie odciski? czy ja cos robie zle? Po treningach na macie nie mialem nigdy ani jednego odcisku na stopie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1521
Popieram. Skakanka to bardzo dobry przyrząd do ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Bruce Lee porównywał skakankę do joggingu

Ja osobiście wolę biegać

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 182
tak racja ollok (czy jakoś tak :) w pierwszej częsci "metod walki"

rozjaśniać ćiemność poskramiając tęcze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Ja sie aktualnie zastanawiam nad kupnem skakanki :)
Po przeczytaniu tego tematu prawdopodobnie kupie sobie jakas zeby poskakac po nowym roku :)
Na bieganie to jak dla mnie za zimno heheh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 182
najlepsza skakanka na łożyskach z grubszym rzemykiem ( nie kupować skakanek na sznurku)

rozjaśniać ćiemność poskramiając tęcze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 500 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16001
Czy skakanka moze skutecznie zastapic bieganie? Chodzi mi o wyrobienie lepszej kondycji :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
a może tradycyjna "skakanka"?

Kopiesz dołek za domem na początek, taki byś bez problemu mógł do niego wskakiwać i wyskakiwać dużo. W miarę postępów pogłębiasz dołek i urozmaicasz sposoby wskakiwania i wyskakiwania.


Jest to tradycja stylów kung fu jak i początków karate.

Jak tradycyjnie to tradycyjnie

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Czy skakanka moze skutecznie zastapic bieganie? Chodzi mi o wyrobienie lepszej kondycji :)
Skakanka może być dobrym dodatkiem ale swoje trzeba jednak wybiegać. Sprinty na skakance polecam jak najbardziej

Dobrym ćwiczeniem jest jeszcze skakanie na oponie

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 182
Skakanka niestety nie zastąpi dobrego biegu ale świetnie sie nada gdy pobiegać nie można np przez pogode. zazwyczaj biegam rano a skacze po południu

rozjaśniać ćiemność poskramiając tęcze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 684 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25245
Zdarzaja wam sie bole kosci/miesni lydek po intensywniejszym skakaniu?

Dobra rada dla tych, ktorzy uzywaja rzemiennych, zeby sie nie plataly: posmarowac raczki olejem roslinnym

Cel jest droga. Droga jest celem.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ART] Trening karku dla zaawansowanych

Następny temat

Systemy wewnętrzne literatura po polsku

WHEY premium