SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia a bezpłodność

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Tak więc mówię, że to nie wina treningu jako takiego, ale tego jaki on był. To tak jakby powiedzieć w kierunku facetów - nie ćwiczcie, bo zniszczycie stawy. Z tym, że stawy z czasem trzeba odpowiednio zabezpieczyć, bo to jest logiczne, że poddawane stałym, dużym przeciążeniom zaczną ulegać. Poza tym nie porywamy się na ciężary przerastające nas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 462
Nie wiem co to znaczy "ciężary przerastające nas"? ja mam zakazane nawet ćwiczyć ciężarkami 0,5 kg. A to mnie raczej nie przerasta. jesli chodzi o stawy to bez wzgledu na to jak byś je zabezpieczał wczesniej czy późnie dadzą ci się we znaki, jak nie w wieku lat 30 to 60, po prostu większe zuzycie materiału niż u ososby nie ćwiczacej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1551 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8809
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ćwiczenia kulturystyczne powodują to że występuje brak okresu u kobiet ale nie na stałe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 793 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18023
Hm. Mam kilka ćwiczących na siłowni (uczciwie ćwiczących) koleżanek, które mają dzieci i jakoś problemów z zajściem w ciąże nie miały. Co więcej mam takie które bezowocnie starały się o dziecko (albo donoszenie ciąży), a dopiero jak się wzięły za sport to im się udało zostać mamami.

Znam tylko jedną osobę intensywnie ćwiczącą, którą ma problemy z płodnością, ale wynika to wyłącznie z wychudzenia i bardzo niskiego bf.

Jeśli kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 462
Wy nadal nic nie rozumiecie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Bo może za mało mówisz? Zaraz wszystkie młode, nie znające się na rzeczy dziewczyny z przerażeniem uciekną od siłowni i przestaną biegać, bo od tego 'nie ma okresu'. Otóż ćwiczenia oczywiście moga zaburzyć okres, czy nawet go zatrzymać. Jeśli schodzi się do niskiego bf oraz ćwiczy się 'po męsku' to również męski hormon - testosteron zaczyna brać górę. Dlatego napisałem o nieumiejętnym treningu i odżywianiu.

Reszta to z całym szacunkiem bzdury i równie dobrze można powiedzieć 'nie wychodźcie na ulicę, bo mnie auto potrąciło. Uważajcie, bo was też potrąci!'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 462
A czy ja cos powiedziałam na temat braku okresu? Mylicie trochę tematy. Okres był jest i nigdy nie było a nim problemów. Problemem robią się cykle owulacyjne do których nie zawsze dochodzi,ale jak widzę wy ciągle swoje a wy macie swoja wiedzę książkową, ale teoria to nie wszystko zwłaszcza w medycynie.
Gdzieś już napisałam że nie chodzi o to by zamknąć się w domu, wleźć pod łóżko i tam siedzieć, by cegła mi na głowę nie spadła, tylko by systematycznie robić dokładne badania i tyle. Wiadomo, że każdy jest inny i inaczej reaguje na różne bodźce.
J gdy jestem przemęczono mam tzw. 3 dniówki(38-39 stopni), organizm zmusza mnie bym na 2 3 dni odpusciła, a lekarze mówią że 3 dniówki występuja tylko u dzieci :). Oni wiedza swoje i ja wiem swoje, ważne jest by jak najdokładniej poznać swój organizm i się go słuchać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Owulacja, okres. Zwał jak zwał. Nie łap mnie za słówka, bo jestem po imprezie i mogę się pomylić

Ty w pierwszym poście napisałaś wyraźnie, że kobiety ćwiczące nie będą mieć dzieci, co jest bzdurą. Napisałaś to w taki sposób, że można było wywnioskować 'nie ćwicz, bo pożegnasz się z dziećmi'. Tak więc zdecyduj się co mówisz, bo siejesz niepotrzebną panikę.

Nie można swojego przypadku generalizować do całej reszty. Pudzianowski o ile dobrze pamiętam ćwiczył 2x dziennie i jadł jak dobre prosie. Nie można jednak na tym przykładzie stwierdzić, że najlepszym treningiem na masę/siłę jest turlanie przez 5h dziennie opony od traktora...

Jeśli chodzi o badania to kazda osoba ćwicząca, a nawet niećwicząca powinna kontrolować swój organizm, tyle że jest zbyt niska świadomość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 292 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2691
byla tutaj dziewczyna ktora dieta i treningiem totalnie z***ala sobie uklad hormonalny, bodaj "clevereva"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mało jem dużo cwicze... gdzie ten kaloryfer?

Następny temat

Zamula po śniadaniu

WHEY premium