SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia + MT + sterydy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45
Witam,
ćwiczę MT od 4 miesięcy i chodzę na siłownię od półtora roku, bardzo ciężko idzie mi budowanie masy, jestem wyrzeźbiony tak, że można na mnie prowadzić wykłady z anatomii człowieka, poprostu zero tłuszczu. Przez rok na siłce udało mi się złapać niecałe 15kg (dieta, dieta, dieta, jabłczan kreatyny, dieta). Zaczynałem od 59kg przy wzroście 185cm wzrostu więc wyglądałem wtedy jak zagłodzone dziecko z Etiopii, ale na szczęście się to zmieniło. Od pół roku wogole nie tyje, nawet spadło z dwa kilo, mimo diety i treningów nie widzę większych rezultatów poza wzrostem siły, która małymi kroczkami ciągle rośnie. Sprawa jest taka, że chcę spróbować cyklu testosteronowego, przeprowadzić go od A do Z tak, jak należy, więc przejdę odrazu do pytań, które nie dają mi spokoju.

Treningi MT 4 razy w tygodniu
Treningi na siłowni 2 razy w tygogdniu
Sen 8h na dobę, więcej nie dam rady
Dieta z naciskiem na węglowodany
Jestem osobą o niskim ciśnieniu, nie mam z tego tytułu żadnych problemów, poprostu tak mam od zawsze, gdy ćwiczę i skacze mi ciśnienie to wiele lepiej się czuje, zanika senność i "leń".

1. Czy duża aktywność fizyczna (wiadomo, duży nacisk na ćwiczenia kondycyjne) może zaszkodzić mojemu sercu? Słyszałem, o możliwości przerostu mięśnia serca jeśli się NIE ĆWICZY przy anabolikach, a co jeśli się cwiczy ale bardzo intensywnie?

2. Czy to ma wogóle szanse powodzenia, pewno potrzebowałbym mnóstwo węglowodanów przy takim trybie życia, szkoda by było wywalić kasę w błoto.

3. Czy warto odpuścić sobie siłownię, a skupić się całkowicie na MT?

To pytanie mnie bardzo ciekawi, przecież na treningach MT robi się wiele ćwiczeń siłowych przy pomocy swojego ciała i jakiegoś obciążenia, taki eksperyment mógłby dać ciekawe rezultaty i ciekawe umięśnienie wyrobione pod kątem walki.

4. Czy istnieje szansa, że teść tak mnie spompuje podczas treningu, że nie dam rady dalej ćwiczyć? Słyszałem o przypadkach, że gość na cyklu po wbiegnięciu na wysokie schody tak spompował nogi, że nie mógł dalej biedz (nie twierdzę, że to prawda, wolę się upewnić, ludzie ładne bajki piszą).

Panowie, wiem, że wielu z was będzie mi pisać "to jest g****, nie bierz się za to" i z góry dzięki za troskę ale liczę na wypowiedzi osób, które są naprawde obeznane w temacie i wiedzą, co mówią.

Nie mam na celu nakręcenia się testosteronem przed jakimiś zawodami, chodzi tylko o masę!

Wiem, że to pójście na łatwiznę, ale naprawdę jest mi ciężko zdobyć każdy kilogram i powoli zaczynam tracić wiarę w to, że jeszcze utyje, chciałbym sięgnąć po "silniejsze argumenty" niż kreatynka.

Czekam na wasze rady.

jestem panem swojego losu i kapitanem mojej duszy

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45
Lat mam 21.

Odnośnie tego przerostu mięśnia sprawa wygląda tak, że rozmawiałem kiedyś z pewnym lekarzem na ten temat i powiedział mi, że bardziej niebezpieczna jest bezczynność przy dopingowaniu się niż przeciętny trening bo jak sam napisałeś - serce pracuje cały czas i gdy potencjał anabolika nie jest wykorzystany na siłowni to wykorzystuje go serce i mięsień rośnie - ale to taka ciekawostka, nie wiem czy ta teoria ma odniesienie w rzeczywistości ale całkiem sensownie brzmi.

jestem panem swojego losu i kapitanem mojej duszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
Chcesz nabrać masy - a więc po pierwsze dodatni bilans kaloryczny i dieta oparta na białkach, węglach i tłuszczach najlepiej omega 3.

co do przerostu serca - to prawda. u sportowców występuje przerost lewej komory przy bardzo intensywnym wysiłku - ale to jest raczej prawidłowa reakcja organizmu, że serce się trochę powiększa. z tym, że jak ten przerost jest zbyt duży wtedy zaczynają się schody... koks jest bramką ku temu.

siłowni nie warto odpuszczać - a już tym bardziej jak chcesz mase poza tym ludzie którzy trenują SW powinni na siłce robić ćwiczenia na dynamikę - taka siła jest potrzebna w sportach walki, a nie statyczna którą daje powolne wyciskanie itd. - z tym, że trudno będzie Ci łapać masę przy tego typu ćwiczeniach..

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45
Czyli lepiej by było najpierw zrobić cykl powiedzmy 6 tygodni samej siłowni, zejść z cyklu kreatyną wdrażając powrót do MT i zacząć pracować nad dynamiką? No i liczyć się, że z pewnością będą spadki, w końcu więcej ruchu

jestem panem swojego losu i kapitanem mojej duszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
tak. ogólnie dobrze jest właśnie podzielić sobie to wszystko na cykle - np przyjdzie jesień, czy zima - to robisz se cykl typowo na mase powiedzmy 8 tygodni. potem robisz 6 tyg dynamiki itd - 3mając michę ciągle z dodatnim bilansem kalorycznym.

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45
okej, łapie o co chodzi, czyli teraz skupiam się maksymalnie na MT, bliżej zimy robię przerwę i atakuję na ostro siłownię, później znów MT. Dzięki za radę. czekam na więcej wypowiedzi do reszty pytań

jestem panem swojego losu i kapitanem mojej duszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45
Nie wykluczając siłowni przy MT rzecz jasna

jestem panem swojego losu i kapitanem mojej duszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
spoko. łap mój plan na dynamikę - jak będziesz chciał to skorzystasz kiedyś. ciężki jest, ale i dobry

- trochę rzutów piłką lekarską
1. Martwy Ciąg ze wspięciami na palce 4s x 12 p
2. Szrugsy 3-4s x 20-25p
3. Drążek 3 x 6-8 p.
4. Pompki z wybiciem (pompka i wybicie calego ciala w góre razem z nogami) 3x4 - 20 p.
5. Podrzut sztangi na stojąco 3 x 10-12p
6. [

to co ten kolo robi jako pierwsze 3 x 12 p.
7. Pompki na poręczach 3 x 8-10 p.
8. [

to co ten kolo robi w 2:15 2-3 s x 10-16 p.
9. Power barbell curl [

3x10p.
- piłka lekarska

wszystkie ćwiczenia robim dynamicznie - dynamiczne poderwanie, wolniejsze opuszczenie.

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 45
Dzięki wielkie, napewno zastosuję!

jestem panem swojego losu i kapitanem mojej duszy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
następnym razem o sterydy pytaj w dziale Doping - w Uderzanych takie tematy będą kasowane.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dariusz222 dzięki za wrzucenie planu również sobie z niego skorzystam odpowiednio dostosowując do siebie. Jakie jeszcze ćwiczenia pod SW robisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
kurde napisałem posta i zniknął jak przyjdzie jesień i przestane pić na weekendy to zacznę trening bardziej nastawiony na nogi - przysiady z wyskokiem, wskakiwanie na ławkę + pchanie busa po podwórku no i ćwiczenia z dużą oponą typowo pod SW - przerzucanie opony jak strongmeni na zwodach + walenie w opone młotem. jedne z lepszych ćwiczeń dla trenujących SW

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hung gar - sticky hands

Następny temat

Plan Treningowy z ciezarem swojego ciala

WHEY premium