SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Same hantle- czy warto ćwiczyć?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12431

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 531
Można prosić o linka z ćwiczeniami samymi hantlami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Zapewne nie zrobisz ogromnej siły w podstawowych bojach ponieważ nie będziesz wykonywać ich na sztandze. Ale co do masy to czemu nie. Przez pewien okres używałem dużo hantli i sztanga odeszła na bok i nie było tragedii.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12129 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130999
lukas222
Układaj plan tak samo jakbyś miał sztangę tylko w atlasie wybieraj ćwiczenia które wykonuje się przy użyciu hantli, np. zamiast wiosłowania sztangą weź wiosłowanie hantlem itp.

Powiedziałbym nawet, że nie trzeba wyszukiwać ćwiczeń na hantle (sztangielki).
Dwie sztangielki to tak jak sztanga. Można robić wszystkie ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Myślę, że raczej ciężko byłoby taki typowo ciężki trening zrobić w ćwiczeniach wielostawowych na hantlach. Pomijając przysiady i martwy ciąg, bo tu nie ma mowy o hantlach to problem byłby taki, że trzeba było by sporo zejść z kilogramu, bo jak ktoś robi serie na klatę np 120 kg po 6 powtórzeń to nie powtórzy tego na hantlach 60 kg, bo przy hantlach ciężej o stabilizacje (mniej mięśni jest pośrednio angażowanych), ale za to mięśnie klatki pracują ciężej.

Osobiście uważam, że typowo rozbudowywanie sylwetki to sztangi+ hantle, a same hantle to większe izolowanie poszczególnych mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 531
ja sobie zakupiłem hantelki 2*20Kg ogólnie biegam na bieżni i chciałbym trochę mięśnie bardziej wyrzeźbic...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wielka Prośba

Następny temat

Ocena treningu

WHEY premium