SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPLIT 2x w Tyg do Sprawdzenia :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 687
Na początek :
Arek , lat 18 , 191 cm wzrostu waga 82 kg . Dieta 140-180g Białka , 380-450 węgli , 50-90g tłuszczu . Staż - 6 miesięcy ~ . Trenuje tydzień z dietą , wcześniejszy plan treningowy to FBW .
_______________________________________________________________________
WAŻNE INFO !!!!

JESTEM PO KONTUZJI POWAŻNEJ KOLANA , DLATEGO W MOIM TRENINGU USUNEŁEM NOGI I DODAŁEM PRZEDRAMIĘ . NIE PISAĆ ODP. TYPU "A NOGI TO GDZIE?" PO TO JEST NA INFORAMCJA BO JUŻ WIELE RAZY TO PISANO . DZIĘKUJĘ =*

WAŻNE INFO !!!!
_______________________________________________________________________
Witam ! Czytałem akrtykuł kolegi waszego z forum na temat split 2x w Tygodniu . Więc napisze wam moją propozycję i wy ją ocenicię i mam kilka lekkich pytań :) Więc lecę z rozpiską .

Zestaw A (Ciężki) :

*Klatka :
-Rozgrzewka
-wyciskanie sztangi płasko 3s
-wyciskanie sztangi skos w górę 3s
-rozpiętki ze sztangielkami płasko/skos 3s

*Barki :
-Rozgrzewka
-wyciskanie sztangi z klatki 3s
-unoszenie sztangielek bokiem w gorę 3s

*Triceps :
-pompki na ławeczce 3s
-wyciskanie francuskie hantli siedząc 2s

Zestaw B (Lekki) :

*Plecy :
-wiosłowanie sztangą w opadzie 3s
-Drążek nadchwytem 3s

*Biceps :
-Wyciskanie sztangi stojąc . Uginanie ramion 3s

*Przedramię
-Uginanie nadgarstków sztangą siedząc 3s
_____________________________________________________________________

Zestaw A (lekki)

*Klatka
-Wyciskanie hantli leżąc płasko
-Wyciskanie sztangi skos górny

*Barki
-wyciskanie sztangi zza głowy 2s
-unoszenie sztangielek w opadzie 2s

*Triceps
-prostowanie ramion na wyciągu 3s

Zestaw B (ciężki)

*Plecy
-podciąganie na drążku 4s max
-wiosłowanie sztangielką 3s
-martwy ciąg 3s

*Biceps
-Uginanie ramion ze sztangą łamaną 3s
-Uginanie ramion z hantlami stojąc 3s

*Przedramię
-Uginanie nadgarstków sztangą siedząc 3s
-Uginanie nadgarstków hantla podchwytem 3s



______________________________________________________________________

Jak Leci mój zestaw :) :

#Pon - A Ciężki
#Wt - B Lekki
#Śr - Wolne
#Czw - A Lekki
#Pt - B Ciężki
#Sob - Wolne
#Niedziela - Wolne

______________________________________________________________________

STARAŁEM SIĘ PISAĆ ŁADNIE I CZYTELNIE ŻEBY MOŻNA BYŁO SIĘ POŁAPAĆ .
Teraz czas na pytania :

Pytanie 1 :
*Ile razy w Tygodni robić brzuch żeby było widać jak najszybsze efekty . Mam na myśli czy robić go 2-3-4x w Tygodniu ? Chcę jak najszybciej widzieć efekt. [Załącze fotkę i prosił bym was o przybliżenie jak długo będe musiał czekać na jakiś efekt ]

Pytanie 2 : (Dieta) :
Pon/Wt/Śr mam staż 6h na stanowisku kucharz i pytanie jest o jedzenie . Czy jeśli mam dietę nic się nei stanie jak np między Drugi Śniadaniem 10:00 a Obiadem 14:00 zjem jakaś zupkę ? Inne posiłki standardowo tylko chodzi mi to że w pracy mam do tego dostęp i czasami mam ochotę na zupkę i nie wiem czy to dobry pomysł

Pytanie 3 :
Taki trening Split 2x w tygodniu tak rozłożony przyniesię lepsze efekty niż zwykły SPLIT 1x w tygodniu partia ?

DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI I ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ GÓRNĄ INFORMACJĘ.

FOTO BRZUCHA :


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1522 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13946
1. Brzuch raz w tygodniu wystarczy. Podstawowe ćwiczenia jak plank, side plank, allachy, ab wheel, podciąganie nóg w zwisie. 2-3 ćwiczenia pod koniec tygodnia.
2. Zupa ok, rozumiem, że warzywa itp.? Jeśli będą śladowe ilości ryżu, makaronu, kaszy, itp. to trzeba to uwzględnić w diecie. Ale warzywa niemal zawsze są ok.
3. Na tym poziomie wytrenowania - nie.

Jeden krok do tyłu, dwa do przodu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
Skoro miales kontuzje nogi to w MC czy Wioslowaniu noga tez dostanie wiec moze zastap juz te cwiczenia innymi ?

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
Ps. nie bylby lepszy FBW ? Zeby budować mase ?

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 687
Dzięki za odpowiedź. MC nie wiem jak zastąpić przy wiosłowaniu nie przeszkadza . FBW trenowałem i nie umiem tego treningu bo po tygodniu miałem krytyczne spadki siły . Pewnie źle dobrałęm ciężar itd. Ćwiczyłęm 3 m/c bez diety i było dobrze więc zostaje przy tym bo z dietą może być lepiej . A inne pytania ? Jak odpowiesz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
Ja zawsze stosowalem FBW tzn od jakis 2 lat 3 dniowy. Zmienialem plany itd teraz przeszedlem na 4 dniowy Split.
Jak jest z 2 dniowym treningiem nie potrafie Ci odpowiedziec ale wydaje mi sie ze misnie nie dostaja bodzca do dzialania wiec postaraj sie 3x :)

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 687
Ale ja robie mieśnie 2x w tygodniu ty Raz , to skąd wiesz że nie dostają bodźca ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 687
Wypowie się jakiś ekspert?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
trenujac miesnie czesciej nie maja czasu na regeneracje. z twoim stazem na silowni zostal bym przy 1 x na partie tygodniowo. ,,Chcę jak najszybciej widzieć efekt." jak napisales częstsze treningi Ci nie pomoga w tym. A tylko mozesz sobie zaszkodzic ale Nic nie przyspieszysz. Tutaj akurat potrzeba duzo Cierpliwości
Ps. A i sorki bo nie zauwazylem ze 2x partia na tydzien.

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 687
ktos inny sie wypowiew? 4 dni to duzo na regen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 325 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1513
gdzie ty widzisz 4 dni na regeneracje ? skoro cwiczysz pn,wt czw, pt.
Juz sie nie wypowiadam . Pozdro

Siłownia jest Bogiem,
Trening nałogiem,
Rzeźba zabawą a
Masa podstawą.

Co prawda to racja :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 111 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 687
Te forum zyje? bo nikt sie nie wypowiada ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie i pomoc w treningu

Następny temat

Trening :)

WHEY premium