SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPAĆ CZY NIE SPAĆ W DZIEŃ?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 15740

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 151 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8757
Co o tym myślicie? Ja słyszalem że drzemka w ciągu dnia doskonale zregeneruje nasze siły.Ale ostatnio gdzieś czytalem, że nie można spać w ciągu dnia bo to zakłuca wydzielanie hormonów i przez to nikorzystnie wplywa na przyrosty.Wypowiadajcie się.

***

"Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 45 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 748
hmm no cekawe .ja nawet jak jesem spiaca w dzien to nie ma szans na drzemke nie umiem łeee

pozdroofka ;p

pozdroofka ;p

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ja tez na ten temat rózne opinie słyszałem,
przez kilka miesięcy, podczas roku szkolnego praktywoałem spanie w ciągu dnia, prawie codziennie (od pon- piątku) po 2 godz. Po drzemce róznie sie czułem, czasem byłem wyspany, czasem jeszcze brdziej zaspany ale ogromnym minusem było to że traciłem dużo czasu i dzień szybko uciakał a potem niezdąrzałem wszyskiego zrobić. W tym roku juz nie spie w ciągu dnia (choć czasem zdarza mi się, przysnąć np przy czytaniu książki) ale za to staram sie wcześniej chodzić spac- najpóźniej o 22 i łątwije mi w ciągu dnia wytrzymać, wiec moze poprostu wczesniej chodzić do łóżka?

Mozna przywyczajać organizm do coraz krótszego snu, np zaczynając od spania po 9 godzin, i co tydziec skrc czas o 15- 30 minut- oczywiscie jak ktos ma mozłiwośc tzn wolne

i jeszcze jedna sprawa zawsze jak jem jak nalezy- dostarczam organizmowi energi- to sennośc ustepuje, wiec trzeba tez zadbać o paliwo

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
nie zawsze to "paliwo" moze powodowac brak checi na sen ... niekiedy jest odwrotnie (patrz hipoglikemia np)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rozne teorie sa na ten temat;
moje zdanie: krotki sen np 20-30 min przed popoludniowym/wieczornym treningiem powinnien zadzialac jak najbardziej korzystnie ;

Zycie zaczyna sie... w ketozie
"Everything should be made as simple as possible, but not any simpler." Albert Einstein
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
kanrek, przy załozeniu ze człowiek jest zdrowy

nie mówie ze jak zjesz do od razu ci sie odechciewa spać, tylko to dodaje energi i łątwiej wytrzymać

przynajmniej ja tak mam, zawsze jak przychodze ze szkoły jestem śpiący, a jak zjem np makaron to przeważnie sie robie bardzije żywszy

Pozdrawiam
kermit

Zmieniony przez - kermit w dniu 2003-12-30 17:21:07

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160

ze wzgeldu na wydzielenie GH ? (bo ni ewiem czy dobrze rozumuje )

jasne - zrozumialem - mialem na mysli nagly wzrost poziomu cuku we krwi (dlatego zaezy tez jaki to posilek) i jego nagly spadek - co powoduje niekiedy sennosc - po posilku



Zmieniony przez - kanarek w dniu 2003-12-30 17:58:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"ze wzgeldu na wydzielenie GH ? (bo ni ewiem czy dobrze rozumuje"
-- ja tez co to jest GH?

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 2147 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 55520
HGH - hormon wzrostu

---------------------------------------------------------------------------
Od jakiegoś czasu zauważyłem ze rozdajecie jakieś odżywki za darmo na forum . Nazwa tej odżywki to "Ban". Ponieważ jestem człowiekiem bardzo inteligentnym od razu domyśliłem się ze chodzi o jakaś odżywkę z banana . Wiem (tylko proszę nikomu nie mówić bo to tajemnica) ale nas skoczek Adam Małysz stosuje właśnie chyba tą odżywkę...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
to teraz juz wogóle nie jaze ale nie wazne

Pozdrawiam
kermit

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 17398 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 79160
mialem na mysli wydzielanie GH podczas snu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kanarq i Biniu - prosba... trening!

Następny temat

moje dylematy...

WHEY premium