Trzeci dzień Mistrzostw Europy może4 nie był aż tak udany, jak drugi (8 złotych medali), ale nasza reprezentacja i tak wzbogaciła się o kolejne medale. Największą niespodziankę sprawili kulturyści w kategorii 100 kg. Złoty medal wywalczył niedawny czołowy junior świata, Daniel Poniedziałek, który w 2017 r wygrał swoją kategorię na Diamond Cup w Rzymie i Katowicach a po roku intensywnych treningów stać go już na wygrywanie z seniorami.

Sensacyjny wynik uzyskał też w kategorii overall, gdyż od tytułu absolutnego mistrza Europy dzielił go zaledwie 1 punkt. A srebrny medal w tej kategorii zdobył aktualny junior, Bartosz Zimny, który w wiosennym sezonie idzie jak burza, od zwycięstwa do zwycięstwa. A to oznacza, że wcześniej Zimny wygrał kategorię open juniorów, a na 3 pozycji znalazł się na inny utalentowany junior, Paweł Kowalski. To były dwa podwójne podia Polaków.

Dwa medale, choć w różnych kategoriach, wywalczyła nasza czołowa zawodniczka fitness sylwetkowego Katarzyna Dudek: srebrny w kategorii weteranek open, brązowy – w kategorii seniorek 168 cm.

Inną niespodziewaną sensacją jest srebrny medal juniorki fitness, Emilii Pękali, w kategorii 16-20 lat, +163 cm. Polka przegrała tylko z mistrzynią świata seniorek Kristiną Juricovą, pokonując całą plejadę bardziej utytułowanych zawodniczek.

No i na koniec, brązowy medal zdobył nasz superciężki kulturysta Paweł Wodyk.

Zdjęcia dzięki uprzejmości IFBB

Kategoria juniorek fitness 16-20 lat do 163 cm (od lewej): Emilia PEKALA (2 miejsce); Kristina JURICOVA (1 miejsce); Korina KESZEI (3 miejsce).

Fitnes sylwetkowe kobiet do 168 cm (od lewej): Olha SHNUROVA (2 miejsce); Iuliia KAZAKOVTCEVA (1 miejsce); Katarzyna DUDEK (3 miejsce).

Fitness sylwetkowe weteranek 35-39 lat (od lewej): Katarzyna DUDEK (2 miejsce); Olha SHNUROVA (1 miejsce); Johanna ILONEN (3 miejsce).

Mistrz Europy w kulturystyce w kategorii do 100 kg: Daniel PONIEDZIAŁEK.

Medaliści w kategorii do 100 kg (od lewej): Bartosz ZIMNY (2 miejsce); Daniel PONIEDZIAŁEK (1 miejsce); Juan DE DIOS ROMERO (3 miejsce).

Medaliści w kategorii +100 kg (od lewej): Aleksei TRONOV (2 miejsce); Aleksei KUZNETSOV (1 miejsce); Pawel WODYK (3 miejsce).

Komentarze (0)