SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SIŁA ŚCISKU

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10690

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 671 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6953
ja jak na swoje inne wyniki mam ścisk dość słaby raczej - tzn jak na uścisk dłoni pomiędzy kolegami.

A zauwarzyłem że klasyczne treningi przedramion niewiele go poprawiają węc może ktoś wie od czego prucz predyspozycji jest to zależne i jak to ew ćwiczyć bez ściskaczy

This is your life and it's ending one minute at a time

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
ONYK:

Nie rob sobie ze mnie jaj! Wkleje tekst postu oryginalnego i poczytamy sobie...
TYTUL TEMATU: SIŁA ŚCISKU
CYTUJE: "Nie wiem czemu piszecie o sile chwytu skoro temat dotyczy treningu siły ścisku"

SILA SCISKU TO CO INNEGO? ...choc domyslam sie o co Ci chodzi..

Do jakiej maksymalnie siły ścisku (kg) można dojść trenując mięśnie dłoni na różnego rodzaju ściskaczach i trenażerach?
GDZIE TU PYTANIE O TRENING ZA POMOCA TRENAZEROW? ZA TO WIDZE PYTANIE DO JAKIEJ MAX SILY MOZNA DOJSC, O CZYM PISALEM.

Jakie są wasze lub światowe rekordy w sile ścisku?
GDZIE TU PYTANIE O TRENING ZA POMOCA TRENAZEROW? ROZNE, OD SCISKANIA PILECZEK TENISOWYCH POPRZEZ RWANIE KSIAZEK, WYGINANIE STALI DO MARTWYCH CIAGOW NIECO PONIZEJ 400KG NACHWYTEM KLAMROWYM (PALCE NA KCIUKU...)


Nadmienię, że urządzenie do pomiaru tej siły jakie mam jest wyskalowane do 90 kg.
GDZIE TU PYTANIE O TRENING ZA POMOCA TRENAZEROW? ZA TO WIDZE ZE MASZ JAKIES URZADZENIE KTOREGO PEWNIE NIKT INNY NIE MA. JAK SIE MA WYSKALOWANIE URZADZENIA DO PYTANIA O TRENING?

Jak zakladasz post to napisz o zym on jest , ale tak by bylo to zgodne z intencjami...

Pozdr.






Zmieniony przez - WODYN w dniu 2006-11-17 22:23:42

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 254 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7241
Nie wiem po co ta semantyczna analiza słów jakimi sformułowałem temat postu- to głupie.

W treningu jest bardzo pomocny jakiś punkt odniesienia. Jak trenuję wyciskanie w leżeniu to wiem, że dla mnie 50 kg to bardzo słaby wynik, a 200 kg to bardzo dobry. Chciałbym dzięki temu postowi zdobyć wiedzę jak to wygląda w przypadku treningu siły ścisku - brak mi tego punktu odniesienia.

Jeszcze jedno:

1. siła chwytu - zdolność izometrycznego utrzymania określonego ciężaru
(STATYKA) np. utrzymanie sztangi

2. siła ścisku - zdolność koncentrycznego zamknięcia palców i dłoni przy określonym oporze (DYNAMIKA) np. powtórzenie na ściskaczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Raczej glupim jest miec pretensje ze ktos odpowiedzial na zadane pytanie, zamiast na to co autor pytania mial na mysli a nie napisal.

Rozbior semantyczny..

Co do chwytu i scisku .. napisalem ze domyslam sie o co Ci chodzi, i potwierdziles to.

Mniejsza z tym ze definicje nie zawsze sa scisle i jednoznaczne.

Sila scisku w tym przypadku raczej nie jest mozliwa do zmierzenia. Chyba ze na wadze lazienkowej, bo ludzie nie kupuja zazwyczaj zadnych wymyslnych urzadzen pomiaru "sily uscisku"...

Ja i Maly666 powiedzielismy o wynikach na wadze lazienkowej.

Chcesz to zmienie Ci tytul by zawieral pytanie o trening z uzyciem dziwnych urzadzen.

Pozdr.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
masz soga za opanowanie
wiekszosc zaczelaby pyskowac na twoim miejscu i bylby banik ...

co do tematu - musialbys raczej sprawdzic swoj scisk np przy podnoszeniu palcami odwaznika albo przyciaganiu palcami wyciagu, ale to nie beda dokladne pomiary

mozesz kombinowac z waga ale tutaj wszystko bedzie zalezalo od ulozenia palcow i raczej tego jak chwycisz niz ile masz faktycznie sily

sa takie specjalne urzadzenia dla armwrestlerow do trenowania palcy - sciskacze ze sprezynami a nawet cale wyciagi zbudowane po to by cwiczyc uscisk - musialbys popytac w dziale armwrestling, chlopaki powinny wiedziec o co chodzi i przy odrobinie szczescia znajdziesz niedaleko siebie silownie z takim sprzetem

pozdro

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Wlasnie, moze przeniesc do tamtego dzialu, bo tutaj ciezary wchodza w gre a nie "sciskacze". Powiedz a sie zrobi.

Co do bana.. jak by sie ONYK upieral to najwyzej bym rozbior zdania dodal do :

https://www.sfd.pl/Nawracanie_niewiernych_....._;D-t300499.html

Oczywiscie anonimowo... Poza tym zamieszaniem z trescia pytania nie widze zadnych kwalifikacji do banowania...

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 628 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15314
Myślę że jakbyście podawali swoje wyniki na wadze łazienkowej to jakieś tam porównanie by było mój wynik - 100kg

Najpierw szukaj i czytaj potem pytaj.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3579 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 28289
" nie ma już jak obciązenia dokładać na kolana, bo spadaja "

ja ładuje talerze do plecaka i mam go z przodu (wiesz odwrotnie jak sie nosi).
może to będzie jakies rozwiązanie?

a co do tematu to nigdy nie prubowałem tak ściskać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
A moze polozyc sztange na udach(w gornej czesci)? To nie takie znowu bolesne...

Na maxa na wadze macie podejrzanie slabe wyniki... Niecwiczacy czasem po 120 sciskaja..

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 398 Wiek 47 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6497
Pominąwszy wcześniejsze wypowiedzi (raczej podziwiam opanowanie Wodyna), to z ciekawości sprawdziłem z tą wagą (jakieś tam porównanie jest) i wyszło mi marne 58kg.
WODYN na jedną rękę 120? no chyba przy podobnej masie ciała, ale ja tam nie wiem.


/pozdrawiam

Zmieniony przez - morfi.303 w dniu 2006-11-19 20:38:06

nie ważne jaki jesteś, ważne byś nie był nijaki..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase - do oceny.

Następny temat

trenning dla 14 latka

WHEY premium