SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SERIE "ROZGRZEWKOWE"

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 10640

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moj terning siłowy jest dodatkiem do treningu bokserskiego..
cel: ogólne podniesienie wytrzymalosci, i poprawienie krązenia, ujędrnienie mięsni i dlatego, że LUBIĘ!!
staz - okolo 5 miesiecy.
trenuję 2 razy w tyg, cialo mam podzielone na 2 części, czyli kazda partia mięśni jest trenowana raz w tygodniu (nad planem nie bede sie rozpisywal, jesli kogos interesuje to podaję linka:
https://www.sfd.pl/temat216726  -POST NR 8)

przewaznie wykonuję 3 serie po 12 powtorzen w kazdym cwiczeniu.

i jesli np mam wyciskac sztange 30kg to robie tak:
seria:
1. ("rozgrzewkowa") 15 powtorzen z obc 24kg
2. ("właściwa")12 powt z 30kg
3. ("właściwa")12 powt z 30kg

chcailbym sie dowiedziec, czy to jest dobre.. czy moze lepiej robic serie 1. rozgrzewkowa np ze sztanga 15kg, a potem 3x12 z obciazeniem 30kg ("właściwym")
byloby tak:
1. 15 (15kg)
2. 12powt (30kg)
3. 12powt (30kg)
4. 12powt (30kg)

czytałem w gazecie, ze Piotr Głuchowski wykonuje jedną serie właściwą !! wiem ze nie mam sie z nim co rownac i jest zawodowcem i w ogole.. nie ma o czym mowic..
..ale trzeba sie uczyc od najlepszych :)
stad moje pytanie:
robic rozgrzewke z 30-40% obciążeniem i potem 3 serie z obc 100%?
czy moge zrobic i serie z 70-80% obc i potem 2 serie po 100% obc?
jak jest lepiej?
2
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
co jest??

nikt sie nie podzieli taką "oczywistą" informacją??
tyle pisze sie o duzej wadze rozgrzewki.. a tu prosze - NIKT SIE NIE ROZGRZEWA!! :) ?

pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Po pierwsze to 100% to jest tyle ile wyciskasz maxymalnie. Wiec nie mozesz robic z takim obciazeniem raczej 12 powtorzen . Serie rozgrzewkowe to inna bajka niz serie wlasciwe. Nie maja wpływu na losc serii wlasciwych. Rob 1 - 2 serie rozgrzewkowe z ciezarem 30 - 40 procent a potem normalne serie (tyle ile masz zaplanowane) z obciazeniem 70 - 80 procent.

No i nie zapominaj o rozciąganiu bo seriach rozgrzewkowych.

Pozdro.

Zmieniony przez - PLŚ w dniu 2005-08-31 16:13:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
2-3 serie rozgrzewkowe z cięzaram 30-40% powinny wystarczyć. Pamiętaj, że rozgrewka nie powinna cię zmęczyć.
Przed ćwiczeniem klatki pierwsiowej proponuje 2 serie wyciskania i trzecią serię rozpiętek małymihantelkami ale za to z duża amplitudą ruchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
2 - 3 serie rozgrzewkowe własnie go zmecza. Pozatym w rozgrzewce wykonuje sie cwiczenia PODSTAWOWE ktorym nie sa rozpietki, a raczej wyciskanie sztangi. Albo wiem, nie bede sie kłucił tylko przekopiuje cos o rozgrzewce z atlasu.

...dobrym rozwiązaniem jest wykonanie 1-2 serii rozgrzewkowych podstawowego ćwiczenia(np. wyciskania na ławce płaskiej lub skośnej, wyciskania w siadzie na barki, przysiadów, prostowania nóg na maszynie, itp.) z mniejszym obciążeniem(40-50% ciężaru maksymalnego) i większą ilością powtórzeń:12-15.Dopiero teraz możemy bezpiecznie przejść do serii ciężkich, z większym obciążeniem.

I wszystko jasne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czyli 2 serie rozgrzewkowe..
ćwiczenie podstawowe..
15 powt (bo mooje serie mająpo 12 powt..
te "moje 100%" - miałem na myśli obciążenie którym będęrobił całą serię - źle to napisałem.

łapcie sogi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
1 seria rozgrzewkowa (wystarczy)
4 serie podstawowego cwiczenia po 12 powtorzen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2008
jezeli stosujesz progresje to 1 rozgrzewka powinna wystarczyc jednak wg tego co napisales to robisz wszystko (serie wlasciwe) na 1 ciezaze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ogolnie to tez sie nie bede klucic. 3 serie rozgrzewkowe moga byc, jedna tez, ale 3 serie lekkimi ciezarami moga byc, np samym gryfem albo z 5kg po jednej stronie. bez forsowania. rozpietki na klte w rozgrzewce sa po to, zeby dobrze miesnie rozciagnac. To co pisze nie kopiuje tylko biore z wlasnego doswiadczenia. nie raz laalem urazy bo za slabo sie rozgrzewalem. zrobilem 2 lekkie seryjki wyciskania i 2 rozpietek i bylo git, doslownie 3 kg jeden hantel i byl git.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2008
poprwacie mnie jezeli zle mowie ale po jaki kufa ch[]ja robic rozgrzewke przed rozpietkami jezli sie wczesniej jechalo klate? no chyba ze zaczynamy rozpietki jako 1-sze cwiczenie na klate ale jeszcze z takim rozwiazanie sie nie spotkalem zeby wyciskac po rozpietkach

sam robie tylko 1 serie rozgrzewkowa na wszystkie grupy miesniowe oprocz barkow
no i na hst robie tylko przed treningiem ogolna rozgrzewke cos podobnego jak na w-f_ie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1614 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11462
Piotrek 87 - coś Ty tu popisal .

ogolnie to tez sie nie bede klucic. 3 serie rozgrzewkowe moga byc, jedna tez, ale 3 serie lekkimi ciezarami moga byc, np samym gryfem albo z 5kg po jednej stronie. bez forsowania.

- CO TAKIEGO? Rozgrzewka na klate z samym gryfem hmmm. Moze by to miało sens jesli ktos wciskałby na maxa jakies 30kg, ale tak raczej nie ma. Rozgrzewka musi byc wykomnana z 40% obciazeniem! Wyciskasz na maxa 50kg to na rozgrzewke zakładasz na sztange ok. 20kg. Rozgerzewka to nie tylko ppmachanie rękami. A Twoj pomysł z obciazeniem po jednej stronie sztangi to mnie rozwalił. Czyli jedna czesc klatki rozgrzewasz bardziej a droga mniej . Bez komentaza.

rozpietki na klte w rozgrzewce sa po to, zeby dobrze miesnie rozciagnac.

- Tak jasne. Rozpietki to cwiczenie w ktorym w faziepoczatkowej miesnie sa rozciagniete a w faziekoncowej sa skurczone poprzez unoszenie ramion do gory. Czy to dobry sposob rozciaganie miesni? Do rozciągania miesni jest streathing. Polecam lekture tego ---> http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm

To co pisze nie kopiuje tylko biore z wlasnego doswiadczenia. nie raz laalem urazy bo za slabo sie rozgrzewalem. zrobilem 2 lekkie seryjki wyciskania i 2 rozpietek i bylo git, doslownie 3 kg jeden hantel i byl git.

A ja robie jedna ciezsza serie w rozgrzewce i jest jeszcze bardziej git .

JESZCZE REZ POWTORZE! Rozgrzewka to JEDNO cwiczenie PODSTAWOWE (jakim nie sa rozpietki). W przypadku klatki to jest np. wyciskanie plasko, wyciskanie w skosie. 1 - 2 serie rozgrzewkowe z obciozenie 40% i iloscia powtorzen od 12 do 15.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

absII VS a6w

Następny temat

kilka pytan

WHEY premium