SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SAMOOBRONA A KONSEKWENCJE

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 88636

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Dostałem wczoraj na sparringu takie lanie, że odnowiła mi się kontuzja kręgosłupa i pomimo kasku z mocną plastikową kratą przesunęła mi się żuchwa i dopiero dzisiaj jako tako mogę zamykać usta i zagryzać zęby. Ku przestrodze dla wszystkich: Jak zakładacie kask z kratą na sparring to nie zapomnijcie o ochraniaczu na szczękę - odpowiednio mocny cios może wam nieźle namieszać jeśli macie wówczas otwarte usta.

A moja sytuacja była o tyle śmieszna, że dostałem najpierw mocno po brzuchu, zgiąłem się (i oczywiście jak kretyn opuściłem gardę) i wtedy poszedł sierp na głowę. Sparowaliśmy się na trawie więc się poślizgnąłem i jak upadałem to kolega (naprawdę dobry zawodnik) dokończył czysto tak mocnym prawym prostym że nawet kask nie pomógł...

piszę tutaj bo post śpi, a jakby nie było konsekwencją treningu w celach samoobrony mogą być właśnie takowe kontuzje..

p.s: mam minimum 1 miesiąc przerwy od treningów przez plecy moje biedne...

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 212 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1277
cos a propos samoobrony...

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=97489

""wolę żeby mnie dwunastu sądziło niż żeby mnie sześciu niosło""

""wolę żeby mnie dwunastu sądziło niż żeby mnie sześciu niosło"" http://www.przepisy.e-box.pl/phpbb/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3152
moim zdaniem policjanci sa swiadomi tego co sie dzieje (przynajmniej wiekszosc). wiedza jak jest, ze ludzie musza sie jakos bronic, ale policjant musi "wykonac swoje". nie moze przeciez powiedziec: dobrze, ze komustam nastukales - my ci pomozemy go dobic. dostaja polecenia z "gory", ze maja robic tak, a nie inaczej i koniec gadki.

z reszta sami zobaczcie jak sie traktuje nasza policje. ZERO SZACUNKU. opowiada sie kawaly o glinach, smieje sie z nich otwarcie, w TV pokazuje sie jak to policja jezdzi trabantami i nie ma kasy na naboje, ze policja niemoze uzywac tego, tamtego. i gdzie tu jest szacunek do policji? nie chodzi mi o to ze kazdy ma kochac gliny, modlic sie do nich i usmiechac. chodzi mi o to, ze jak gnoj zobaczy policjanta to ma od razu pomyslec: " o Swieta Panienko uchowaj mnie od zguby", a nie: "menda nawet mnie uderzyc nie moze".

moim zdaniem powinno byc zabronione pokazywanie w dziennikach slabych stron policji i ogolnie czegos, co mogloby nadszarpnac ich szacunek. w koncu psychologia jest bardzo wazna w tym przypadku. mozna dyskutowac, czy glina moze legalnie do kogos strzelic, czy moze go pobic i poturbowac, ale najwazniejsze powinno byc to, ze ewentualy przestepca w chwili, gdy zobaczy policjanta od razu wiedzial, ze za chwile moze dostac ostry w******l, za przeproszeniem, a potem za szmaty zawloka go na komisariat i wysla do aresztu, a potem do wiezienia (mowie o powazniejszych przypadkach typu pobicia itp. a nie o kradziezy jablek z jarmarku...); ewentualnie, kiedy bedzie sie stawial i uciekal to moze odstac kulke w dupe, zostanie i tak zlapany a wyrok podwojony.

ktos jest przeciw?

dodam jeszcze, ze ostatnio popularne haselko HWDP tez powinno nie pojawiac sie w swietle dziennym w postaci nadrukow na koszulkach, napisach na murach, itp. to tylko potierdza, ze policja to banda idiotow, ktorzy moga najwyzej komus naskoczyc i likwiduje jakiekolwiek pozostalosci respektu przed policja.

MAM NADZIEJE, ZE ROZUMIECIE O CO MI CHODZI, zeby zaraz nie polecialy texty typu: "ze jestem ciul, ze bronie policje, bo to mendy i zebym szedl im trabanty-radiowozy myc"...

pOzDro,
Publius...

...::: Węgle, białka, dwa cukierki, jestem mały - będę wielki. :::...

Pozdrawiam,
Publius Enigma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
Publius: twoja chęć podkręcenia cenzury i zamknięcia ust ludziom, aby nie psioczyli na policję to czysty totalitaryzm! Mało jest rzeczy, które "powinny być zabronione" jeśli chodzi o przekaz medialny i jak najmniej ich jest tym w lepszym świecie żyjemy.

Jednak zgodzę się z Tobą w kwesti tego, że policjant powinien być autorytetem swego rodzaju i przestępcy powinni srać po gaciach na jego widok. Tak jak w GB czy USA - zero tolerancji.

sog za wypowiedź.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 997 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5493
"...z reszta sami zobaczcie jak sie traktuje nasza policje. ZERO SZACUNKU. opowiada sie kawaly o glinach, smieje sie z nich otwarcie, w TV pokazuje sie jak to policja jezdzi trabantami i nie ma kasy na naboje, ze policja niemoze uzywac tego, tamtego. i gdzie tu jest szacunek do policji?..."
ZA TEN TEKST POWINNI CIĘ NOMINOWAĆ DO JAKIEJŚ NAGRODY LITERACKIEJ.
A MOŻE NAPISZ DO PREZYDENTA KWAŚNIEWSKIEGO LIST OTWARTY,W KTÓRYM PORUSZYSZ POWYŻSZE KWESTIE???
MOŻE KWAŚNIEWSKI POMOŻE CI WE WPROWADZENIU CENZURY I BĘDZIESZ JUŻ MÓGŁ SPAĆ SPOKOJNIE,NIE STRESUJĄC SERDUSZKA LOSEM WEDLE CIEBIE OŚMIESZANEJ POLICJI?







" certum est,quia impossible est"

" certum est,quia impossible est"
doradca w dziale Combat/Samoobrona,
SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 997 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5493
Shnosnas...
I policjant jest autorytetem,bo jakoś nie zauważam śmieszności na twarzach ludzi widzących policjanta na ulicy.

" certum est,quia impossible est"

" certum est,quia impossible est"
doradca w dziale Combat/Samoobrona,
SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 232 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3152
shnosnas - dzieki. no moze troche przesadzilem, ale nie chodzilo mi o to, zeby lazila jakas grupa poskramiaczy i lala wszystkich, ktorzy sie nabijaja z policji. jednak jesli widze w TV, ze policja w jakims miescie X nie ma na paliwo, nie dostala nabojow, to ja moge sie z tego posmiac, a ewentualni przestepcy z miasta Y polozonego obok miasta X uciesza sie, bo wiedza ze moga sobie w miescie X pobuszowac i jest o wiele zmniejszone prawdopodobienstwo, ze ich zlapia. ja to tak widze. przyznaje, ze troche przesadzilem wczesniej, ale utrzymuje, ze w dzinikach takich rzeczy nie powinno sie pokazywac, tym bardziej ze sa inee, wazniejsze rzeczy do pokazania.

Gladiator - nawet nie wiem czy mi sie chce komentowac Twoja wypowiedz, bo nie zrozumiales o co chodzi. przykro mi. daruj sobie te ironiczne teksty, bo i tak do siebie tego nie wzialem.
za to Twoja 2 wypowiedz mnei straszni erozbawila, bo wynika z niej, ze ja tez jestem autorytetem i wzbudzam szacunek, bo jak ide ulica to nie widze "smiesznosci" (jak to okresliles) na twarzach ludzi. wczoraj widzialm maly patrol policji i raczej nie wzbudzali szacunku. przygarbieni, chudzi, z wywalonymi bebechami... i to ma wzbudzac szacunek? w dzisiejszych czasach pewnie oberwalby od niejednego gowniarza, ktory cwiczy chocazby od czasu do czasu na silowni i jest wprawiony w bojkach ulicznych. tak ja to widze i z tego co widze i slysze (chociazby z TV) tak wlasnie JEST.

pOzDro,
Publius...

...::: Węgle, białka, dwa cukierki, jestem mały - będę wielki. :::...

Pozdrawiam,
Publius Enigma

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
i dlatego jak zobaczycie policjanta w LOS ANGELES to zwątpicie - 130kg wagi minimum, wredny ryj, bardzo dobre uzbrojenie - gangi mozna tylko zwalczać siłą większą niż one same dysponują. I to działa.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 708 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8607
dziala? a gdzie jest najwiecej gangow, nie w USA przypadkiem?

==============================================
Nie ma tego zlego ... czego bym nie zrobil

Dobrze jest żyć, ale życ dobrze jest lepiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
baster-pl: dlatego tam, że kraj ogromny i statystyki prawdziwe. Nigdy się pewnie nie dowiemy jak naprawdę wygląda na przyklad sytuacja w Rosji czy w Chinach...

a policja w USA jest bardzo skuteczna

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

karate czy może coś innego?

Następny temat

Najlepsza samoobrona!!!!!!!!

WHEY premium