SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabszy trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1186

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 720
Wiek: 14
Płeć: Mężczyzna
Waga: 54 kg
Wzrost: 178 cm
Staż: 2 lata
Cel: Masa, siła
Pytanie: Macie czasami tak, że zaplanowany trening nie wychodzi zupełnie? Tzn. robicie mniej powtórzeń niż na ostatnim treningu i kończycie z uczuciem "to było bez sensu, to nic nie dało, co tu robić?". Ja mam tak coraz częściej. To co chciałbym wiedzieć to to, co robić po takim "słabym" treningu. Czy warto wrócić do domu i robić jakieś ćwiczenia? (np. planki, pistolety, podciągnięcia, pompki, spięcia brzucha) Czy też zrelaksować się i nie robić żadnych ćwiczeń do końca dnia?
Moja logika jest taka: Zrobiłem mniej niż ostatnio, trzeba to nadrobić. Aczkolwiek nie wiem, czy nie działam takimi działaniami ma własną szkodę.
Proszę o pomoc ;)
Dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 75 Napisanych postów 545 Wiek 22 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 4599
Ale w jaki sposób chcesz to nadrobić? Jeżeli przykładowo masz w założeniu zrobić około 10 powtórzeń jakiegoś ćwiczenia, zrobisz 8 to jak chcesz zrobić 12 na następnym treningu? A schodzenie specjalnie do mniejszych ciężarów nie ma sensu. Każdemu czasem zdarza się gorszy trening. Zły dzień, osłabienie, brak nastroju, powodów jest wiele. Po powrocie do domu nie ma sensu dodatkowo ćwiczyć a ten słabszy trening zmarnowany nie jest bo mimo braku progresu i tak jest to jakiś bodziec dla organizmu. Przecież bardziej doświadczeni sportowcy dają radę progresować rzadko więc idąc tym tokiem rozumowania ich treningi są stracone :). Możesz również wydłużyć swoją przerwę między seriami. Może to ci pomoże? Możesz również spojrzeć w dietę, w to jak się odżywiasz, czy nie jesteś regularnie zmęczony. Teraz taki okres, że i człowiek gorzej się czuje. Radzę suplementować witaminę D jeżeli tego nie robisz


Zmieniony przez - B$K w dniu 2019-11-16 18:36:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 720
Tak z innej beczki: Czy normalne jest wykonanie trwningu i brak ćwiczeń przez pozostałą resztę dnia? Np. 8:00 ---> 15:00 BRAK ĆWICZEŃ + JEDZENIE 15:00 ---> 16:00 TRENING 16:00--->22:00 JEDZENIE + BRAK ĆWICZEŃ czy też w czasie przed/po treningu należy wykonywać jakieś ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33168 Napisanych postów 23242 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278233
Raz na czas pojawiają się takie treningi bo sa różne dni i nie zawsze wszystko jest na 100% , ale gdy zbyt czesto masz takie dni i coś nie wychodzi to nalezy poszukać przyczyny gdzie leży problem - moze kiepska dieta , może trening źle dobrany .

Wypełnij ankiete , wstaw swoja diete i plan treningowy do oceny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
https://www.sfd.pl/Bodźdzce_z_organizmu_po_treningu-t1196595.html

Nie poradzisz sobie sam, pogadaj z rodzicami i udaj się do psychologa.

Za dwa dni kolejny temat założysz o tym samym.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Modyfikacja dotychczasowego treningu pod treningi Muay Thai

Następny temat

Uginaniu na bicka

WHEY premium