SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słaba klata :/

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
Wiesz- pomijając fakt,że w dużym stopniu szerzysz mity. i tak nie jesteś niski- 182 to całkiem ok. ale masz poczytaj to:

https://www.sfd.pl/[art]Wzrost_,_genetyka_a_trening.-t481050.html 

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 121
Tylko chciałbym dobić do 185 i będzie elegancko, a jednak sam przyznasz, że mc obciąża mocno kręgosłup...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
Przeczytałeś linka? tak obciąża bo mc to najlepsze ćwiczenie na prostowniki grzbietu

Zacznij od małych(śmiesznych) ciężarów, szlifuj technikę a nic Ci się nie stanie. Nie używaj pasa do ćwiczeń, chyba, że robisz maksy. Rób rdl zamiast klasycznego. Powoli z ciężarami. bez popisów. pilnuj techniki. nic Ci się wtedy nie stanie.

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 121
I nie ma alternatywy? No nic... :P
aha i jeszcze pytanie do aerobów- troszku tłuszczyku na klacie nałapałem i na brzuchu, aeroby 2 razy w tygodniu rowerek, w dni nt mogą być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1932 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9742
Mogą być- dopilnuj diety najlepiej.
Jest alternatywa dla mc w tym planie: Mogą to być: żuraw, dzień dobry, unoszenie tułowia z opadu.

Jak ktoś ma pecha to i w d*pie palec złamie:)
Robert Górski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 121
"Problem leży na 99% w technice. Miałem ten sam problem. Klata była moim priorytetem. Przez 6msc (przy złej technice) nie zrobiłem takiej klaty jak przez 1msc przy dobrej technice. Liczy sie szczególnie wyszucie - chodzi o to żebyś ciężar wypychał do góry klatką a nie wszystkimi mięśniami oprócz klatki.

Poczytaj podwieszone tematy w dziale trening dla poczatkujących/trening dla zaawansowanych na temat klaty.
Jeśli nie dajesz rady 45kg to zmniejsz ciężar. Przecież nie chodzi o to żebyś mógł pochwalić się kolegom że bierzesz xxxkg tylko o to zeby klatka urosła.

Pozdrawiam"


Jest w tym dużo prawdy, bo właśnie przy treningu klatki, nigdy nie czuję klatki :P
Zawsze biceps mnie boli, a klata nic a nic...
Wiem jak się ułożyć itd, ale jak ograniczyć wszystkie partię, by wyciskać jak najwięcej klatą, a jak najmniej innymi partiami?
Pozdrawiam

Zmieniony przez - YayRF w dniu 2011-04-25 11:17:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2350 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 41976
Zawsze biceps mnie boli
Boli czy jest "pompa", jeśli boli to źle...

Ułóż sobie FBW np:
A
Przysiady
Podciąganie na drążku
Wyciskanie na klatę
push press
uginanie ze sztangą
wyciskanie francuskie leżąc

B
Martwy ciąg
Wykroki
Wiosłowanie sztangą
wyciskanie hantli skos "+"
unoszenie sztangielek bokiem
uginanie ramion ze sztangielkami chwyt "młotkowy"
wyciskanie francuskie siedząc/stojąc

Na duże partie 4s na małe 3s (w B wykroki 2s i żuraw 2s)


https://www.sfd.pl/Żuraw__kilka_słów_o...-t527419.html

Zmieniony przez - Marcin269 w dniu 2011-04-25 11:31:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 121
Boli, ale nie w sensie negatywnym, po prostu ból "przedpompowy?" już po prostu nie mogę więcej, po iluś tam seriach cały czas pod koniec i wkońcu pompa(na klacie :P)
Nie jest to taki ból że rwie czy coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Jeśli chcesz poprawić wyciskanie leżąc to zacznij robić mostek,poprawisz swój wynik i oszczędzisz w znacznym stopniu barki. Nie rozumiem jak ty wyciskasz że cie biceps boli. Tak poza tym to że ćwiczenia siłowe hamują wzrost jest dawno obalony mit http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862 przeczytaj sobie przyda ci się, masz tam też jak robić mostek. Przeczytaj to do tego dostosuj się do rad kolegów wyżej i powinno być dobrze.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 121
Wiesz co, myślę jednak, że muszę po prostu zacząć od początku, muszę zmienić wszystko i nastawienie mieć że zaczynam dopiero chodzić na siłownię.
Bo jednak klatka, rzeczywiście jak teraz myślę była źle technicznie trenowana, po prostu zacznę od podstawowych ćwiczeń i powoli do celu :)
Dzięki wszystkim oczywiście sogi dam, jak ktoś chcę jeszcze pomóc-proszę pisać każda rada się przyda :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowanie do testu sprawności do Policji.

Następny temat

Jak poprawić swój wygląd.

WHEY premium