SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Robienie masy

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 920

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 400
Cześć wszystkim,
Chciałbym się poradzić, mam 19 lat, około 75kg wagi i 185cm wzrostu. Ostatni raz na siłowni byłem jakiś rok temu z przyczyn osobistych ale starałem się ćwiczyć regularnie w domu tak jak mogłem, pompki, brzuszki, przysiady, podciąganie się etc. Wtedy chciałem robić masę ale jednak doszedłem do wniosku, że mam trochę zbędnego tłuszczu, który by warto było zrzucić przed masowaniem, więc do ćwiczeń dorzuciłem bieganie co 2 dzień w tygodniu i w weekend codziennie gdzieś około po 40min -1h i tak czas minął aż do września, łącznie już biegam regularnie od 7 miesięcy i nie chciałbym przestać ale. Uważam, że udało mi się pozbyć trochę zbędnej tkanki tłuszczowej choć nigdy nie byłem gruby. Do rzeczy! Chciałem zacząć robić masę od września! tzn. już pod koniec sierpnia zaczynałem zwiększać ilości swoich posiłków i częściej jadać, oczywiście nie byle co, żadne fastfoody etc. W październiku idę na studia, będę miał dostęp do siłowni i basenu otwarty bez żadnych problemów. Jaki trening będzie najlepszy pod robienie masy, czytałem o FBW, miałem już z nim styczność ale może jest coś innego, może mam rozpisać swój własny trening i dać do oceny? Dietę też ułożę w najbliższym czasie i podam ocenie. I najważniejsze pytanie czy będę musiał zrezygnować z biegania, zbyt dużej aktywności fizycznej? Nie chciałbym przestać biegać bo lubię to robić i moja kondycja jest teraz nieskromnie powiem bardzo dobra lecz jeśli będę musiał ograniczyć to chyba będę musiał się dostosować.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 1794 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26435
Na masę FBW jest dobry, gdy jesteś po dłuższej przerwie.
Jest jeszcze HST - treningu ukierunkowany głównie pod budowę mięśni.
SPLIT też jest ok.

Trening tak samo jak dietę --> ułóż i ocenimy.

Z biegania nie musisz całkowicie rezygnować, warto zostawić nieco chociażby prozdrowotnie.

Część biegów możesz zamienić na HIIT, ten trening pozwala zbudować nieco mięśni (bardziej jako dodatek do treningu siłowego, niż jego zamiennik).

Więcej o treningach masz tutaj:
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
FBW będzie ok.
Co do biegania to pewnie, że może być 3x25min. w tygodniu będzie spoko, tylko wlicz to do swojego zapotrzebowania.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 400
A jeszcze ważne, zapomniałem dodać, że brzuch też ćwiczyłem i ćwiczę i mogę dalej to robić 3x w tygodniu po siłowni czy w dzień przerwy kiedy będę miał jakieś ABS?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 4322 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 171818
Jeśli masz zamiar ćwiczyć po siłowni to najlepiej wrzuć jakieś allachy/unoszenie nóg w zwisie na drązku 1-2x.
Brzuch dosyć pracuje przy podstawowych ćwiczeniach - Przysiady, MC, WL, Wiosłowanie itd.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_SnicK__W_drodzę_po_wymarzoną_sylwetkę._-t1081650.html

"Pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość, jakoś to jest luksus"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 64 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 400
Oczywiście, że też intensywnie pracują. No dobra to w takim razie dzięki wam wszystkim za pomoc, za kilka dni wrzucę mój przykładowy trening do oceny a troszeczkę później dietę, bo muszę ustalić na co będę mógł sobie pozwolić w zyciu studenckim i aby mi starczyło :). Jeszcze raz dzięki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena diety(Masa)

Następny temat

Problem z łydkami

WHEY premium