SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekompozycja sylwetki - dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41323

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Dzięki, jak nad tym popracuję to wrzucę zmodyfikowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Hej, mały update - mój BF% to 12,5% przy wadze 68 kg. Myślę, żeby wziąć się za masę z poniższą dietą. Co do tłuszczów (1,8g/kg) zdecydowałem się na dodanie albo w postaci orzechów albo w postaci różnych olejów (lnianych, rzepakowych itp.), co by nieco zróżnicować. Co węgli zdecydowałem się na tyle, bo więcej nie przejem. Co o tym sądzicie?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Posiadasz wagę kuchenną czy orientacyjnie wpisujesz gramaturę?

Woreczek ryżu to 50g, półtora to 150g ( u Ciebie jest 140 ) z kolei 30g oleju kokosowego nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. Pamiętaj, że istnieją inne źródła białka oprócz twarogu który wbrew temu co mogłoby się wydawać nie jest bogatym źródłem wapnia. Brakuje dużej ilości różnokolorowych warzyw, a to generuje niedobory składników regulujących. Owoców również brak - z nie wiadomych przyczyn.

Wstaw zdjęcie sylwetki.
Twoja dieta jest niezbyt na rekompozycję.

Jakie jest Twoje zapotrzebowanie kaloryczne?


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-07-28 12:53:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Mam wagę kuchenną.
Co do oleju w jednym przypadku - wpisałem go jako tłuszcz ogólnie (po prostu w tym przypadku chciałem, żeby symbolizował jakiś nasycony do pieczenia).
Warzywa dodam do każdego posiłku (nie chciałem ich wliczać do bilansu), a owoce będę wliczał, ale też nie chciałem podawać konkretów, bo to będzie na bieżąco.
Zapotrzebowanie 3000kcal - dodałem 200 z racji masy.
Nie liczę na rekompozycję.
W innych wersjach mam jeszcze mięso wołowe i rybie - w ramach innych źródeł białka. Mam zamiar je zmieniać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie da się obiektywnie spojrzeć na Twoją dietę jeśli spożywasz produkty których nie uwzględniasz.
Po wliczeniu owoców jak i warzyw podaż kalorii może się drastycznie zwiększyć..


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-07-28 14:49:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
To jest jeszcze trzeci przykład.
Nie rozumiem "produkty, które spożywasz, ale nie uwzględniasz" - czy chodzi o warzywa? Warzywa z tego co zauważyłem w większości przypadków mają nikłą wartość odżywczą (kcal). Jeśli chodzi o owoce to oczywiście zdaję sobie sprawę, że one mogą faktycznie mieć duży wpływ na bilans, ale w przypadku spożycia będę korygował to ilością węglowodanów w założonym posiłku.
Więc co myślicie teraz o tym? (i powyższym)





Zmieniony przez - futuresportsman96 w dniu 7/28/2017 3:55:54 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Ok - to co teraz o tym myślisz/myślicie? (o tych trzech przykładach z uwzględnieniem powyższych informacji)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Wrzuć do wglądu zdjęcie, skoro coś się zmieniło. Co się działo od stycznia, byłeś na redu, napisz cos o tym czasie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Właściwie zdjęcie obowiązuje to samo. Wcześniej po prostu źle szacowałem poziom bf. Jak go dopiero zmierzyłem to okazało się ze mam jedynie 12,5.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Tam raczej nie jest 12,5%bf, 15%, przy niższym bf widać chociażby mieśnie brzucha, u Ciebie tego nie ma.
Nie wchodziłabym na mase, Flex dał Ci wskazówki co robić,a Ty na przekór chcesz masowac, rekomp byłoby ok, tym bardziej, że jesteś początkujący. https://www.sfd.pl/Body_fat__znaczenie_w_budowaniu_masy_mięśniowej-t1132868.html
2

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 68kg

Następny temat

Otyłość 2 stopnia

WHEY premium