SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rekompozycja sylwetki - dieta

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41347

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Nie zauważyłem - sorry. Przy 1g tłuszczu na kg ciała wychodzi aż 6,7g węglowodanów na kg ciała co daje dla mnie 470g węglowodanów dziennie. Aż tyle jest ok?


Zmieniony przez - futuresportsman96 w dniu 2016-12-31 16:41:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9059 Napisanych postów 82743 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699808
To jest rozkład wyjściowy , jeżeli nie dasz rady zjadać takiej ilości węgli to wtedy sobie modyfikujesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Skomponowałem takie przykładowe posiłki. Podzieliłem je na posiłki obiadowe, śniadaniowe i kolacyjne - w 3 kolejnych Png'ach. I ułożyłem też przykładowy dzień z tych posiłków.
Zdecydowałem się na rozkład makroskładników: B/T/W = 2/1,8/5,1 - mniej więcej. Nie jestem w stanie przejeść więcej węglowodanów.
Ponadto jak widać w przykładowym dniu zdecydowałem się na 4 posiłki na dzień, bo to jest dla mnie najbardziej wygodne i optymalnie zdrowe chyba (bo nie 2 czy 3 posiłki na dzień, ale też nie 5 - nie dałbym rady logistycznie).
Oczywiście nie wliczałem warzyw - będę je dodawał na pewno do dań obiadowych - przy reszcie też będę się starał.
Co do rodzaju tłuszczów i węglowodanów - umieściłem takie a nie inne, ale będę korzystał też m.in. z oleju rzepakowego czy innego masła, a ryż będę podmieniał kaszą gryczaną prażoną.
Czy moje myślenie jest dobre? Czy kierunek układania posiłków jest dobry?
Proszę o ocenę.
Gwoli ścisłości:
PNG1 - posiłki śniadaniowe
PNG2 - posiłki obiadowe
PNG3 - posiłki kolacyjne
PNG4 - przykładowy dzień















Zmieniony przez - futuresportsman96 w dniu 2017-01-01 11:54:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
Więc? Ktoś jest w stanie ocenić ?Proszę ?


Zmieniony przez - futuresportsman96 w dniu 2017-01-02 08:19:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Co to za rozdzielanie dni? Weź to wrzuć normalnie, bo nie wiadomo o co tu chodzi. Cały dzień w jednym, tak jak on normalnie wygląda.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dokładnie.

Również nie jestem w stanie zrozumieć tego co chcesz nam przekazać.
W jednym schemacie masz 4500 kcal a w drugim 1500 ( co jest obłędem ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
To trochę dziwne, bo wydawało mi się, że opisałem to jasno - podpisałem nawet co przedstawia każdy z PNG'ów i napisałem, że proszę o to i o to. Ale ok - wrzucę przykładowy dzień złożony z kilku posiłków, które przedstawiłem wyżej (znowu). Co o tym sądzicie?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Masz złe proporcje kwasów tłuszczowych w diecie. Rozumiem modę na nasycone kwasy tłuszczowe w ostatnich latach, ale nie oznacza to, że mają one być głównym źródłem tłuszczów. Masło w jednym posiłku a w innych inne źródła, tak aby proporcje się zgadzały. DO każdego posiłku warzywa.
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 30 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2964
A jeżeli zamienię masło extra na masło roślinne (z nienasyconymi i jeden z posiłków mięsnych będzie robiony na oliwie (albo po prostu dodam trochę oliwy zamiast tego tłuszczu nasyconego) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76061 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755000
Masło roślinne zdecydowanie do eliminacji. Źródła tłuszczów w diecie pochodzić powinny z różnych źródeł.

https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html 
1

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna do oceny, 68kg

Następny temat

Otyłość 2 stopnia

WHEY premium