SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja z 90 do 75kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 4871

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Płeć

Mężczyzna

Cel

Redukcja

Waga

90kg

Wzrost

175

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

?

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uczę się i codziennie staram się coś ćwiczyć. Wstaje koło 7 w tygodniu i koło 12 w weekendy.Kładę się spać 24/1 w nocy.Trenuję zazwyczaj późnym po południem lub wieczorami.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

posiadam hantle,steper,rowerek treningowy.Ćwiczę praktycznie codziennie natomiast zmieniam ćwiczenia.Np codziennie wykonuję 6ke weidera.steper,natomiast bicepsy ćwiczę co 2/3 dzień

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Nie stosowałem wcześniej diety chyba ,że picie 3 puszek coli dziennie można nazwać dietą ;) Obecnie jem to co jest w domu natomiast staram się nie przekraczać 1500/1700kcal dziennie.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Dobry

Stosowana lub planowana suplementacja

Brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82726 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699697
Nawet jak zrobisz hardocorowy trening to i tak nie spalisz kilku tys kalorii z ciast i ciasteczek Nie musisz trzymać rygorystycznej diety w tym okresie jednak całkowicie tez bym nie rezygnował i ograniczył troche słodycze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1440
dudee
Większość redukujących teraz zadają pytania odnośnie świąt. To trochę paradoks, skoro wcześniej odżywiali się w sposób niewłaściwy to jaki jest powód luzowania z dietą na święta? zmiana nawyków na chwilę nic nie zmienia. Spójrz na swoją sylwetkę, masz sporo tłuszczu trzewnego. Oczywiście wigilia, wigilią - należy wręcz spożywać potrawy które znajdują się na stole, ale w Twoim przypadku zachowałbym pewną ostrożność i ilościowo bym się nie objadał ( zwłaszcza ciastami ). Tak jak mówiłem wielokrotnie, jeśli ktoś ma przyzwoity %BF i jest dość aktywny fizycznie to śmiało może jeść wszystko na co ma ochotę, ale osoby z nadwagą nie powinny hulać, szczególnie jeśli zmienili swoje nawyki raptem jakiś czas temu..


Zdaję sobie z tego sprawę,że nadal nie jestem pięknym 17 letnim i umięśnionym chłopakiem,ale po to tu przyszedłem i trzymam się swoich planów,żeby dojść do celu. Niektórzy do pewnych spraw dojrzewają z wiekiem i moja chęć schudnięcia umocniła się kiedy niedawno zrobiłem badania krwi i okazało się ,że jestem zdrowy jak ryba. Zdrowie jest dla mnie bardzo ważne i nie chcę,zeby nadwaga mi to zniszczyła.
Co do żywienia to z kebabami jak i innym złym żarciem nie było tak źle przez 7lat,a najwięcej wagi przybralem przez picie po 3/4 puszki coli dziennie.W wakacje i w wolne dni nie było gdzie tego spożytkować przez co wszystko szło w tłuszcz.
W wigilie nie będę szarżował i i po prostu wezmę sobie limit 2300/2500kcal na caly dzien i koniec ;) Z racji ,że sylwester będzie dość obfity to też będę unikać słodkich przekąsek ( a zwłaszcza coli od której się uwolniłem po 7 latach ) ,co najwyżej jakiegos malutkiego drinka ,albo dwa hehe :)

Ps.Ale ogólnie jak na pierwsze 3 tygodnie to i tak jest dobrze ? Powolutku będę się starał zrobić w miarę stabilną diete ,której się będę trzymał jesli chodzi o czas i jakość posiłków+ i tak jestem dość mocno zadowolony ,bo stare spodnie mogę zdejmować bez rozpinania guzika :D


Zmieniony przez - tomkusi1 w dniu 2017-12-11 14:35:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jeżeli w pasie spada, a Ty czerpiesz przyjemność z treningów, to jak najbardziej jest dobrze. Musisz jednak pamiętać, że jeszcze trochę i metabolizm zwolni. Co wtedy zrobisz z kcal skoro już teraz masz bardzo mało?

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1440
Dziś ,albo jutro wezmę się jeszcze raz za obliczenie zapotrzebowania kalorycznego z racji tego ,że schudłem 3kg i wstawię tutaj obliczenia. Jak sprawdzicie ,że jest wszystko dobrze to zacznę się trzymać tego wyliczenia -300kcal. Wiem ,że będzie bardzo ciężko ,bo rodzice nie potrafią zrozumieć ,że parówki,soki w butelkach i paprykarze to nie jest zdrowe żarcie i mam bardzo mały wybór produktów w lodówce+ hajs się nie do końca zgadza w tym msc :P.Pozostaje mi jeść bardziej monotonnie :/ Do tego dochodzi często problem czasowy,bo nie mam za bardzo jak rozłożyć sobie tej diety na godziny,bo w każdym dniu jem o rożnych porach ,ale trzymam kcal i B/W/T na w miarę odpowiednim poziomie.


Zmieniony przez - tomkusi1 w dniu 2017-12-11 21:11:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Godziny nie są aż tak istotne, ważny jest ogólny całokształt diety (jakość produktów, pokrycie zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki, ilość kalorii etc.) Szkoda, że rodzice nie potrafią zrozumieć, może warto im powiedzieć co siedzi w takich parówkach i paprykarzu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1440
Obliczyłem sobie na telefonie zapotrzebowanie kaloryczne i jakbym nie liczył to wyszło mi 2787 kalorii.Wziąłem pod uwagę 3x 45 minutowy trening aerobowy w tygodniu. Nie stac mnie na karnet do siłowni ,a z jedną hantlą w treningu siłowym dużo nie zwojuję.
Wiem ,że powinienem bardziej skupić się na treningu siłowym i postaram się go bardziej połączyć z aeorobowym,ale cały czas wdrażam zmiany do swojej diety i treningu.
Nie liczę tutaj aktywności poza treningami (rekreacyjna jazda na rowerze przy średniej prędkości 20km/h przez jakąś 1/1.5 godziny) ,wf szkolnych,stepera z nudów,rowerka z nudów i tego typu rzeczy ,których nie jestem na stałe wdrożyć do jednego treningu. Cyfry będą tylko i wyłącznie cyframi,ale jem średnio o jakieś 1000kcal za mało i będę powolutku zwiększać swoje spożywane kalorie zależnie od dnia.



Zmieniony przez - tomkusi1 w dniu 2017-12-13 00:54:05

Zmieniony przez - tomkusi1 w dniu 2017-12-13 00:55:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Niestety bez solidnych treningów siłowych efekty nie będą zbyt dobre. Są one podstawą kształtowania sylwetki.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się. Trening siłowy jest niezbędny w kontekście kształtowania sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Tutaj znajdziesz więcej ciekawych informacji odnośnie treningu siłowego i tego, jak bardzo istotne jest żeby go wprowadzić:

http://potreningu.pl/articles/2111/trening-silowy-w-czasie-redukcji--niezbedny-czy-bez-znaczenia-cz--i 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Niemniej, jeśli warunki finansowe nie pozwalają Ci zapisać się na siłownie, co jest zrozumiałe to oczywiście można zastosować tzw. plan alternatywny - warto bowiem wziąć pod uwagę kupno chociażby gumy oporowej, trx-ów, drążka czy opcjonalnie jakiś hantli. Nie trzeba wszystkiego na raz kupować. Póty co możesz zastosować trening z obciążeniem własnej masy ciała.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-12-22 16:50:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zapotrzebowanie kaloryczne

Następny temat

Produkty na redukcji ? Co można ?

WHEY premium