SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 478
Witam :)
Bez bicia się przyznaje że waga 110 i waga 103 są zdjęciami sprzed roku . Dziś ważę 97 kg.
Mimo tego że jest to moja rekordowo niska waga , a po zdjęciach widać że brzuch spadł, to jak złapie fałde w palce to mam wrażenie że jest taka sama jak była. Brzuch mam strasznie galaretowaty, tłusty po prostu. Pod sadłem czuje mięśnie tzw kaloryfer.
Czy to kwestia czasu i w końcu tluszcz z brzucha spadnie?
Waga cały czas idzie w dół, jako że ćwiczę też siłowo to widzę że jakość mięśnia się poprawia więc raczej wykluczył bym spadki masy mięśniowej( a z tym wagi)

Boję się że będę musiał ważyć 80 kg żeby zauważyć ten przysłowiowy kaloryfer.
Cierpliwość mnie uratuje ?

Trening
3x kickboxing
2x silowy w domu lub na drążku

Dieta
W tym momencie 2400 kcal







Zmieniony przez - Bedziul w dniu 2022-11-10 00:24:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160561 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234941
Moze warto podjac wspolprace z trenerem?
Czasem taka motywacja jest istitna z punktu widzenia prowadzenia diety. Sam wiem po sobie, ze jak kiedys wspolpracowalem z trenerami to od razu wszystko trzymalem "co do grama" i nie wypadalo sie opeirdzielac, bo w raporcie trzeba bylo sum,iennie pozniej napisac co bylo ok, a z czym sie dalo dupy. Kryzysy to normalny etap calego procesu, kazdy je ma i kazdy bladzi. Musisz jednak znalezc inne zrodlo szybiej dopaminy niz podjadanie, aby podniesc sobie samopoczucie. Jakas nagroda za caly tydzien trzymania zalozen itd

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
Jezcze duzo tluszczu zostaloz tak z czasem bedzie coeaz lepiej. Byc moze nie uda sie spalic wszystkiego podczas jednej redukcji.


Zmieniony przez - althetic w dniu 11/10/2022 4:45:11 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33178 Napisanych postów 23266 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278284
Tutaj masz jeszcze kupę pracy przed sobą bo poziom tkanki tłuszczwej jest nadal bardzo bardzo duży , zadaj sobie tez pytanie ile lat pracowałeś na daną sylwetkę więc czemu oczekujesz ze nagle podczas jednej redukcji uda ci się naprawić wszystko . Redukcja z takiego poziomu jaki ty masz to długi i wolny proces i jeśłi chcesz aby było prawidłowo to musi to trwać , musisz robić przerwy na regenerację , jeśli będziesz się spieszył to na końcu będzie płacz bo zostanie ci ogrom skóry z którą nic już nie zrobisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 478
Na koniec listopada będzie 3 miesiąc jak. Jestem na diecie i ćwiczę . Do jakiej wagi ciągnąć redukcję ? I jak na wyglądać wspomniana przerwa i Regeneracja ;)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7720 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237849
Siemanko, dokładnie tak jak piszesz tutaj cierpliwość Cię uratuje i pewnie z 80kg będziesz musiał ważyć żeby zobaczyć kratę jak nie mniej.
Jeszcze sporo przed Tobą do zrzucenia tego tłuszczu tak więc cierpliwość tutaj na pierwszym miejscu ;)
No i też patrząc na te "treningi siłowe" o których wspomniałeś to też takie po najniższej linii oporu widzę.

Pytasz też do jakiej wagi masz redukować tego nikt nie wie, do takiej żeby krata na brzuchu się przebijała.
Nie wiem co też ludzie mają z tą wagą?
Na plaży jak będziesz chodził z krata na brzuchu to ktoś się ciebie pyta ile ważysz? Raczej każdego bardziej jak już interesuje sylwetka a nie Twoja waga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2496 Napisanych postów 5804 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106200
Często osoby przy pierwszych redukcjach nie robi jej do przyzwoitego poziomu bo głowa nie chce puścić i psychika płata figle. Ktoś ważył ponad 100kg myślał że jest duży i że zrzuci parę kg i będzie miał wygląd kulturysty. Potem się okazuję że schodzi już do 80 kg a to Jeszcze do fajnej formy to daleko i cały czar bycia "dużym" pryska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 478
arturl - coś w tym jest , chociaż zaczynam się z tym godzić , że będę wyglądał jak wieszak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 478
WiterR-No bardziej stawiam na kickboxing nie ukrywam :) a te siłowe ćwiczenia robię żeby całkiem nie wyglądać jak ten przysłowiowy wieszak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 478
Dobra więc jak to rozumiem, poprawcie jak coś.
-Mimo że prawidłowa waga dla mojego wzrostu to 85 śmiało mogę schodzić niżej w razie potrzeby?
-kolega wspomniał o przerwie i regeneracji jak mam to rozumieć i co by to miało na celu :) ?
- jakich błędów nie robić żeby nie wisiała mi na koniec skóra :)?
-Schudłem w 2,5 miesiąca że 106 na 97 - dobrze czy za szybko?
- jak to na redukcji przynajmniej u mnie jestem strasznie wybuchowy i elektryczny, żona ma mnie dość przyznam że ważąc 106 od razu wrzucilem sobie 2300-2400 kcal - głupie myślenie że ja chce szybciutko. Czy jak są efekty to jest ok czy może wyjsc z tego coś złego?
Mimo że kilka redukcji mam za soba ( redukcję po swojemu) wciąż jestem w tym mega zielony.
Są trenerzy co mówią zeby uciąć 200kcal na poczatek inni mówią że 2300 będzie ok. ( najadłam się bez problemu tym 2300)
Trochę ten post roztrzepany ale na przerwie w pracy pisze na szybko wybaczcie i z góry dziękuję że wszelkie rady :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
-Mimo że prawidłowa waga dla mojego wzrostu to 85 śmiało mogę schodzić niżej w razie potrzeby? - Tak, lustro jest najwazniejsze
-kolega wspomniał o przerwie i regeneracji jak mam to rozumieć i co by to miało na celu :) ? - Regeneracja oprganizmu, redukcja nie jest zdrowa dla nas. Odpoczywasz 2-3 tygodnie na 0 dalej cwiczac, i wchodzisz znowu na lekkki minus
- jakich błędów nie robić żeby nie wisiała mi na koniec skóra :)? - nie spieszyc sie , czym wolniej tym lepiej, cwiczyc i smarowac skore zwyklym kremem
-Schudłem w 2,5 miesiąca że 106 na 97 - dobrze czy za szybko? - czym wolniej tym lepiej, 0,5 do 1 % masy ciala na tydzien maksymalnie
- jak to na redukcji przynajmniej u mnie jestem strasznie wybuchowy i elektryczny, żona ma mnie dość przyznam że - jak czlowiek glodny to zly, chociaz ja tak nie mam





Zmieniony przez - althetic w dniu 11/10/2022 10:10:09 AM

Zmieniony przez - althetic w dniu 11/10/2022 10:11:17 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6282 Napisanych postów 76110 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755267
Nie bardzo wiem czego tak naprawdę dotyczy ten temat. Twierdzisz, że po okresie redukcji tkanki tłuszczowej dalej poziom jej jest wysoki i tak rzeczywiście jest. Redukując z bardzo wysokiego poziomu nie ma opcji żeby było inaczej. Nie wystarczy 12 tygodni redukcji żeby na brzuchu nie było w ogóle tkanki tłuszczowej. To są lata pracy, a Ty jesteś na początku swojej przygody z kształtowaniem sylwetki.

Nie pozostaje nic innego jak skupić się na podstawach, czyli sodliny trening siłowy, a niekoniecznie drążek w domu, oraz dobrze dobrana dieta.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Kontynuacja redukcji?

WHEY premium