SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - deficyt

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2877
domer
W 4 dni nie da się zmienić w ten sposób sylwetki. Polecam obserwować w dłuższej perspektywie.


Wczoraj trochę wypiłem i sie odwodnilem przez alko i rozwialem swoje wątpliwości. Mój brzuch dziś wyglądał jak z przed podbicia kcal z 1800 na 2270 więc to jest po prostu zgromadzona woda. Teraz jestem na zbilansowanej diecie, wcześniej trzymałem wegle niżej, bo ok 130-140g. Teraz jest ok 200-220. Poczytałem o spożywaniu wegli i one trochę podlewaja - 1g wegli wiąże 4g wody, a to że jadlem ich mało to musiało spowodować jej nagle zgromadzenie i zwiększone obwody.


Zmieniony przez - kkenap w dniu 2019-01-27 18:30:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zgadza się. Jest to bardzo prawdopodobne.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2877
domer
Zgadza się. Jest to bardzo prawdopodobne.


No to trochę człowiek mądrzejszy ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2877
domer
Zgadza się. Jest to bardzo prawdopodobne.


Po tym czasie utrzymuje kcal na tymsamym poziomie. Po prawie 2 tyg widzę wizualnie, że znów spadła woda, a na wadze spadek o 700g. W ciągu dwóch tygodni, gdzie w pierwszym spadło 0.5 czyli ok, w drugim 0.2. Jesywm cały czas na deficycie, chciałbym schodzić te 0.5 tyg, ale nie wychodzi.

Jakas rada? Obecnie robię 3x fbw i po silowym 3x 30min cardio. Kcal utrzymuje na poziomie 2000 przy zapotrzebowaniu 2270.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2877
Nie moglem edytować.

Spadło mi przez te 2 tyg 3cm na biodrach i ledwie 1 na talii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jeżeli wszystko ok policzone to dorzuć cardio z 10 minut do tego co robisz, albo wrzuć zamiast tych 10 minut dodatkowych np na początku cardio 5-10 minut interwał i po tym kończysz swoje cardio, możesz też dorzucić np. aktywność jakąś lub po prostu samo cardio w dzień nietreningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2877
DJ_DoDo
jeżeli wszystko ok policzone to dorzuć cardio z 10 minut do tego co robisz, albo wrzuć zamiast tych 10 minut dodatkowych np na początku cardio 5-10 minut interwał i po tym kończysz swoje cardio, możesz też dorzucić np. aktywność jakąś lub po prostu samo cardio w dzień nietreningowy






Zapotrzebowanie mam trochę mniejsze niż pisałem, obliczylem to wzorem.

BMR = Podstawowa przemiana materii
BMR = (9.99 * waga) + (6.25 * wzrost) - (4.92 * wiek) + 5
BMR = (9.99 * 65) + (6.25 * 162) - (4.92 * 26) + 5
BMR = 1538.93 [kcal]

TEA = Kalorie spalone ze względu na aktywność fizyczną
TEA = ((trening siłowy (intensywność) + EPOC) + (trening aerobowy (intensywność) + EPOC) / 7
TEA = ((50 * 3 * 8 + (3 * (5.5 / 100 * BMR))) + (30 * 3 * 7.5 + (35))) / 7
TEA = 309.13 [kcal]
EPOC - Zwiększona konsumpcja tlenu w wyniku ćwiczeń (Kalorie spalone po treningu)

TEF = Efekt termiczny pożywienia
TEF = 6 / 100 * (BMR + TEA + NEAT)
TEF = 6 / 100 * (1538.93 + 309.13 + 200)
TEF = 122.88 [kcal]

NEAT = Kalorie, które są spalane podczas pozostałych (standardowych) czynności
NEAT = 200 [kcal]

TDEE = BMR + TEA + TEF + NEAT
TDEE = 1538.93 + 309.13 + 122.88 + 200
TDEE = 2170.94 [kcal]


Czyli ogólnie radzisz zwiększenie cardio. Szczerze powiedziawszy nie chciałbym być 5x w tyg na siłowni, w takim rozkładzie czuje się dobrze, może po prostu jak mówisz dodam z 10,20min cardio. Może odjąć jeszcze ze 100-200kcal? Jak widać po wyliczeniach nie powinno być "glodowo"

PS.

Idąc czysto matematyczne w ciągu tygodnia gubilem obecnie ok 1200kcal więc to logiczne, że nie mogło mnie więcej ubyc. Matematyczne licząc powinienem jeść 500kcal mniej czyli ok 1800 przy zachowaniu obecnej aktywności, by te pół kg smalcu na tydzień zleciało.


Zmieniony przez - kkenap w dniu 2019-02-16 09:26:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
kalorii staramy się nie ucinać, lepiej dołożyć aktywności, dołóż w dzień treningowy trochę lub w ten nietreningowy nie musi to być siłownia tylko po prostu np. wyjście na godzinny spacer
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 86 Wiek 30 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2877
DJ_DoDo
kalorii staramy się nie ucinać, lepiej dołożyć aktywności, dołóż w dzień treningowy trochę lub w ten nietreningowy nie musi to być siłownia tylko po prostu np. wyjście na godzinny spacer


Oki, ale czy dobrze podchodzę do tematu? Bo nawet jak dodam ten spacer to niekoniecznie muszę się zbliżyć do tych 500kcal dziennie na deficycie. Nie jestem pewien czy dobrze myślę. Chciałbym do wakacji pozbyć się ok 5kg jeszcze, wydaje się to realne i później robić mase z tym, że z tak powolnym spadkiem nie osiągnie mojego celu. Może po prostu za dużo wymagam jednak, by osiągnąć te 5kg do lipca?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
posluchaj cala magia odchudzania zawarta jest w stosunku wysilku fizycznego do zjadanych kalorii. Musisz byc swiadomy tego ze jezeli w danym dniu zjesz wiecej to musisz zrobic wiecej wysilku fizycznego np ciezszy trening potem jakies aeroby , rowerek czy np trening z ketlem albo tabata . W dzien w ktorym zjesz mniej ten wysilek nie musi byc taki duzy zeby nie poglebiac deficytu

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaką Wartość kaloryczną wreszcie przybrać :( wszędzie co innego

Następny temat

Zgubienie tłuszczu,powrot na siłownie

WHEY premium