SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja Susełka- korekta i uwagi bardzo mile widziane

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Ja przepraszam, Eveline pisała Ci by nie ważyć z aptekarską dokładnością - a tu co mamy: 7 g czosnku, 2 g oleju kokosowego (to widać?, pytam, bom stara i ślepa), 20 g pora, 30 g cebuli, 47 g tuńczyka ? Litości, ja nie jestem wredna( w tym konkretnym przypadku, bo tak naprawdę, to jestem , ale to zakrawa na jakąś obsesję. Licząc w ten sposób, albo się wpędzisz w jakieś zaburzenia odżywiania, nerwicę albo rzucisz to w diabły, bo ważenie czosnku odbierze Ci czas na normalne, zdrowe aktywności życiowe.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 38 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 244
Jak już stoję przy tym blacie i nakładam na talerzyk/patelnię stojący na wadze te składniki, to już mi nie robi różnicy, czy wrzucę tam te dwa ząbki czosnku czy łyżeczkę tuńczyka czy nie. A że akurat taka porcja jak mi się chwyciła waży 7g, a nie akurat 10g, to tyle piszę. Nie stoję z pipetką nad tą wagą i nie biegnę z powrotem do lodówki po gram sałaty bo mi się nie zgadza :) Choć może to tak wyglądać momentami. Tłuszcze tylko staram się ważyć dokładnie, bo nie bardzo mam wyczucie a tu najłatwiej mi przesadzić.

Przy niektórych składnikach po prostu pamiętam, że np taka mała garstka posiekanego pora waży ok 30g, tak samo pół małej cebulki. Dziwne ilości tuńczyka lub mięska wynikają z posiadania 2 kotów ("Oddawaj to ty wredny sierściuchu, to moja kolacja!" lub "Chodź do mamusi, dostaniesz rybki/mięska..."), a te pseudo-gramatury tłuszczy, które się czasem u mnie przewijają to też tak trochę z pamięci- jak przesmaruję tylko patelnię kawałeczkiem oleju kokosowego to to tak wychodzi ok 2g, tak samo jak 2 psiknięcia oliwy z oliwek na sałatę albo patelnię. Jakoś mi to samo do głowy weszło i jest :)


Zmieniony przez - Susełek85 w dniu 2016-11-08 11:55:58
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcze w diecie

Następny temat

Początkująca, szukająca pomocy na konkretne pytania

WHEY premium