SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tłuszcze w diecie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 793

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 535
Witam, jestem na redukcji i najbardziej zależy mi zgubieniu zbędnej tkanki tłuszczowej z brzucha. Jestem endomorfikiem. Liczę makroskladniki i poziom moich tłuszczów w diecie wynosi 40% zapotrzebowania. Taki poziom mi jednak służyl, lecz przez ostatnie kilka dni czuje sie cieżko i brzuch wzdymany.. jaki polecacie rozkład tłuszczu w diecie? Moze powinnam obniżyć do 30% na rzecz wegli?
Mowi sie ze aby schudnąć unikać smażenia, jednak z obserwacji zdążyłam zauważyć ze większość ludzi "fit" duzo smaży... smażę na oleju kokosowym. - moje pytanie - czy np smażąc mieso ważne jest na jakiej ilosci tłuszczu ? '5g czy moze to byc rownież 15g? ( oczywiscie wszystko jest wliczone w makro)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 745 Napisanych postów 3413 Wiek 48 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 37245
Czesc, jakie tluszcze masz w diecie i w jakim stanie sa: woreczek zolciowy, watroba i jelita? Jak wygladala Twoja dieta poprzednio? Co sie zmienilo, ilosciowo i produktowo? Ja smaze, pieke, dusze itd. Problemow z trawieniem nie mam chocbym zjadla slonine na surowo, nic mi nie szkodzi. Niemniej jednak, jezeli Twoja wczesniejsza dieta zawierala malo tluszczu to po prostu enzymy Ci nie wyrabiaja. Smazenie moze byc szkodliwe jezeli uzywa sie do tego zlych tluszczy (utlenianie) i przypala sie jedzenie. Generalnie warto stosowac wszystkie metody obrobki, nawet ciekawiej smakowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
Potrawy smażone, nawet na dobrych tłuszczach, moga być mimo wszytsko obciążające dla układu trawiennego i w nadmiarze nie są nigdy wyborem najlepszym, nalezy stosowac różne techniki obróbki termicznej, również gotowanie, duszenie czy pieczenie

istotna kwestia jest jak wygląda caokształt Twojej diety
jakie to sa tłuszcze
w jakich ilościach na posiłek
ale również ile masz weglowodanów, jakie ile błonnika i jakie połączenia

Zasdnicze pytanie, czy zmieniałaś coś w ostatnim czasie?

najlepszym pomysłem byłoby wypełnienie ankiety i wstawienie przykładowych jadłospisów

Dodam jeszcze, że olej kokosowy u niektórych osób powoduje problemy, w tym bóle brzucha/podbrzusza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1119 Napisanych postów 3769 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68367
To, że inni popełniają błędy (dużo i często smażą), nie znaczy, że Ty też musisz... Smażenie jest ostatnim z polecanych sposobów obróbki termicznej:
http://potreningu.pl/articles/3165/siedem-zasad-zdrowego-smazenia
http://potreningu.pl/articles/3459/jak-usmazyc-mieso

Zdrowa i sprawnie pracująca wątroba jest ważna dla produkcji hormonów, a przez to i dla spraw związanych z sylwetką, chudnięciem...
Kiedy przeciąża się ją smażonymi potrawami, utrudnia się jej pracę i robi sobie pod górkę w walce o lepszą sylwetkę.
Na forum znajdziesz wiele przykładów błędów dietetycznych popełnianych przez ludzi "fit" - nie ma co się na to oglądać, tylko warto zadbać o siebie zgodnie z ogólnymi zasadami zdrowego odżywiania.
Na marginesie - wzdęcia itp. mogą być m.in. objawem przeciążonej wątroby...
Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] bic i cyc, czyli kobieta na siłowni

Następny temat

Redukcja Susełka- korekta i uwagi bardzo mile widziane

WHEY premium