SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja 40kg. Dieta do oceny. Need help.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5616

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

mężczyzna

Waga

150

Wzrost

195

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

duzo za dużo

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

praca fizyczna zależnie od dnia ok 5-8h, wstaję 7 kładę sie 23, przerwy mam dowolnie.

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

2 lata temu ciągłe rok na siłowni, przerwa do teraz. dysponuje domową siłownią 2 ławeczki, hantle gryfy ok 250kg obciażenia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

2010r ze 130kg na 100 trudno to nazwac dietą w koncowej fazie praktycznie nic nie jadłem-nie umiałem.

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

wszytko w normie

Stosowana lub planowana suplementacja

narazie brak powinno isć samo przy takiej masie ;>
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 673
Witam wszystkich, jak wyżej w temacie proszę o ocenę diety redukcyjnej ilość produktów robiłem na oko tak by wyliczyć te 200g białka i około tyle samo gram węgli - ponieważ pracuję fizycznie.
propozycje proszę by wyglądały konkretnie co zmienić, najlepiej od razu z przykładem na co zamienić.
jak liczyłem ostatnie 3 dni moich normalnych posiłków wychodziło od 2500-3000kcal na dzień, może w tej chwili te 2400 jest mało ale czy coś dołożę okaże się jak zastosuje ta dietę z początkiem przyszłego tyg. napewno już nic nie odejmę!
dysponuje domową siłownia, 2 ławki (proste, skosy dół góra) hantle, gryfy, obciążenia 250+kg.

mam zamiar ćwiczyć na czczo ok 15-20min rowerek + 30min ćwiczenia na rzeźbę (dużo powt małe obciążenie)

Posiłek I (7.00)
- 3 jaja całe
- 10g orzechów włoskich
- 50g płatków owsianych
- 1 cały pomidor
SUMA: 514kcal B32g W36g T27g

Posiłek II (10.30-11.00)
- pierś z kurczaka
- bukiet surówek
SUMA: 331kcal B35g W22g T12g

Posiłek III (12.30-13.00)
- łosoś
SUMA: 273kcal B38g W0g T14g

Posiłek IV (15.30-16.00)
- kasza gryczana
- pierś z kurczaka
SUMA: 537kcal B45g W72g T8g

Posiłek V (18.00-18.30)
- ryz biały
- wołowina
SUMA: 573kcal B38g W78g T12g

ok 19.00 (z racji tego iż pracuję)
---trening siłowy (w trakcie układania)

Posiłek VI
- twaróg półtłusty
- oliwa z oliwek
SUMA: 200kcal B17g W4g T13g

SUMA wszystkich posiłków: 2431kcal B205g W211g T86g

proszę o szczere opinie, wytrzymam wszystko : )

Nic na siłe, lewy pas, gaz i płynę...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2134
zle mnie zrozumiales, wlasnie chodzi o to ze teraz nie maz w diecie soli i syfu dlatego ladnie schodzi tez woda z organizmu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 863 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 42581
na pewno duzo za malo masz kcal poczytaj tematy podwieszone masz tam wzory na obliczenie zapotrzebowania, dopiero pozniej rozpisuj dietke powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 673
przeczytałem wszystkie podwieszone tematy, wyszło mi z obliczeń bez treningów 3000kcal, natomiast może jestem po prostu inny ale wydaje mi się, że tego wszystkiego nie przejem z tej diety - za dużo tego wszystkiego. jak napisałem zobaczę po pierwszych 3 dniach stosowania jak to będzie wyglądać.

Nic na siłe, lewy pas, gaz i płynę...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1547 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17334
Chcesz to sobie testuj jak to będzie wyglądać, ale 3000 brzmi dużo rozsądniej dla Twojej no chyba, że zasugerowałeś się reklamą klubu fitness z Dubaju.



Ale po tym na 99% będzie jojo!

Co do samej diety wygląda mało smacznie lecz zdrowo, tylko ja bym dał posiłek mniej i konkretne porcje (więcej kcal) i coś dużo węgli w rozkładzie (ja bym dał więcej tłuszczu zamiast tego) ale o to zapytaj starych fachowców tj. kocio czy Koniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
rzuć okiem w moim dzienniku na dietę. póki co działa bardzo dobrze a Ty masz większą wagę więc dla Ciebie też nie będzie za dużo. Problemy z przejedzeniem na początku są ale po 2 tygodniach wcinasz aż miło :) Moją dietę oceniał kieszko i pisał, ze jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 673
przeczytałem już co nie co na temat Twojej dietki, i wnioskuje ze źle mnie tutaj rozumiecie. obliczyłem mniej więcej kcal potrzebne mi na codzień (bez porannego cwiczenia i siłowni po południu) fakt może tego być mało postaram się ją edytować dodać trochę kcal, lecz nie wiem w czym? w białka i tłuszczu, węgli zostawiłbym tyle ile jest ~~200g.

gdy zacznę ćwiczyć z rana i popołudniu dopisze do dietki min 500kcal dodając ilość produktów przed i po treningach.

Nic na siłe, lewy pas, gaz i płynę...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
nie wiem za bardzo w takim razie co mamy Ci doradzić. podstawą na której można oprzeć rady jest wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego. tak jak artur_j napisał, dieta pod względem jakościowym jest ok. Jeśli juz bardzo nie chcesz ruszać węgli i boisz się, że nie przejesz wszystkiego to dodaj przynajmniej 2 porcje odżywki białkowej i duży kieliszek oliwy(50ml). Wtedy Ci wyjdzie około 3000kcal. Jeśli będzie za dużo(a nie będzie na 100%) to po pierwszym tygodniu utniesz. nie zaczynaj od zbyt małej ilości żeby rozruszać metabolizm. Ale wg mnie powinieneś dołożyć więcej

Zmieniony przez - ruski czołg w dniu 2012-06-07 14:55:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5126
Jaki masz udział BF w tej wadze ? Wstaw jakieś foty. Dietka ogólnie spoko, kcal trochę mało, ale jeżeli % tłuszczu jest bardzo wysoki to styknie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
przy takiej otyłości to licz dla masy ciala na poziomie przecietnej wagi dla tego wzrostu. tłuszcz sie głodzi, a nie karmi

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 673
Dzięki Kocio2009 za poparcie (mam taką nadzieje), chciałem ułożyć taką dietę, którą będę w stanie za cały dzień wszamać, a już się boje że tego nie przejem. Głodzić nie mam się zamiaru, lecz jak napisała Kocio "tłuszcz się głodzi" liczyłem zapotrzebowanie dla 100kg masy ciała, ustanowiłem mniej więcej 50kg tłuszczu - a jego przecież się nie odżywia.
Zobaczę po pierwszych dniach, jeżeli zdołam wszamać więcej to zmienię dietę. Głównie chodziło mi o to by ktoś ocenił czy jest ona hmm zdrowa?

Ruski:
czy ja wiem tyle oliwy? ;/ z reguły nie lubię tłustych rzeczy typu brzuszki łososia czy tłustego karczku, jak dodam 50ml oliwy do 150g serka to będzie niedobre tak myślę ;x ale dzięki za radę napewno spróbuję może akurat się okaże smaczne :>

Zmieniony przez - ByczQ w dniu 2012-06-07 15:52:29

Nic na siłe, lewy pas, gaz i płynę...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 270 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5126
Nie okaże się smaczne, zapewniam :D Walcz dzielnie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PO NAJMNIEJSZEJ LINII OPORU ....

Następny temat

Atestacja i Certyfikacja Żywności

WHEY premium