SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RELACJA Z REDUKCJI

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 107901

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
KLAJTA
Jestem zapisany na poniedziałek. Biorę lek z polprazolem 2x dziennie lek na receptę. Lecę jeszcze heparegen i ostatni listek eseliver max.



Odstaw omeprazol i dostaw controloc control. Pisałem o tym tutaj:

https://www.sfd.pl/Oral’saa_problem_Ból,_zgaga,_brak_apetytu_–_czytaj!-t1072625.html


krzykacz
rkarpinski
Krzykacz czy możesz jakoś przedstawić wyższość panto nad omeprazolem?
Obydwa są inh pompy protonowej. Różnią się jakoś mechanizmem działania?


Łodzianin dotknął bardzo ważnego aspektu, bo to prawda.

Omeprazol:

Jest najstarszej generacji wśród leków IPP.
Ma najwięcej skutków ubocznych.
Jego biodostępność jest 2x niższa.
Najsilniej zmienia aktywność cytochromu P-450 - zmieniają się profile działania różnych leków (zwiększają/zmniejszają działanie i wchłanianie).

Pantoprazol:

Jest stosunkowo najnowszą substancją.
Ma stosunkowo mniej skutków ubocznych.
2x więcej.
Najmniej lub wcale.

Moje odczucia (jak i osób, które brały ome i przeszły na panto) jest takie, że jego działanie jest stosunkowo mało zadowalające. W moim odczuciu omeprazol działa szybko ale też szybko przestaje spełniać swoją funkcję.

Natomiast Pantoprazol w pierwszych 1-3 dniach rozczarowuje (choć pomaga - ale jak mówię, jak ktoś brał i starał się wyczuć różnice pomiędzy nimi to wie o czym mowa) ale później dobrze robi robotę i można być pewnym jego działania, pewnym przyjętej dawki.

Poza tym, notowałem (nie tylko ja) przy łyknięciu planowo 40mg omeprazolu na 1h przed posiłkiem wzmożenie zgagi po 30minutach od łyknięcia. Przy Pantoprazolu tego nie było.

No i fakt, że nie spotkałem gastroenterologa, który by polecał coś innego niż Pantoprazol. Można podejrzewać lobby, ale tyle ile miałem do czynienia z tymi lek med na moje pytanie dlaczego to a nie tamto odp była krótka - jest to lepszy lek. Natomiast u lekarzy POZ na to samo pytanie dlaczego Omeprazol a nie Pantoprazol odpowiedź zazwyczaj była zgoła dziwna - bo tak.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
Można zacząć od ranigastu substancja
ranitydyna jak ktoś nie ma nasilonych objawów, choroby wrzodowej,czy choroby refluksowej , u mnie na nadkwasotę zwłaszcza w okresach przedwiosennych sprawdza się bardzo dobrze 1 tabletka i spokój na cały dzień, wszystko to indywidualna reakcja inasilenie choroby. Wszystkim żółądkowcom polecam siemię lniane, samemu przegotywywać jak najgęściejsze nie apteczne .
1

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Tutaj również szczególniej na noc by się zdał w celach regeneracji.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 224 Napisanych postów 1335 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 77991
Krzykacz mówiąc na noc w celach regeneracyjnych masz na myśli ranigast? WNC w jakiej dawce siemię? Ja wcześniej stosowałam siemię i ostropest trzy razy dziennie po 10g siemienia i ostropestu.

Powrót do formy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Tak, ja brałem 150 na noc.

Siemie możesz nasiona gotować i ten kleik pić - tutaj nie ma dawek bo to nie caps/tbl.

Ja osobiście kupuję mielone i rano duża łyżka do gęby i zapijam ciepłą wodą. Dokładnie ten sam efekt.
3

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1474 Napisanych postów 10261 Wiek 53 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 84499
Dokładnie tak jak sugeruje kolega wyżej, można robić to na różne sposoby, po prostu wybierasz optymalny sposób dla siebie.

najsłabszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny,

- najmniej selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny.
TABELA WEDŁUD KSIĄŻEK PISANA NA PODSTAWIE MOICH ODCZUĆSKDER-paroksetyna fluvoksamina

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 224 Napisanych postów 1335 Wiek 39 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 77991
Kurcze tylko na vlcd to mi będzie kalorie i makrosy podbijać 10g to już 50kal. ILE byście minimalnie dali?

Powrót do formy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Ehhhh... Oleofarm mielone 100g 311kcl, więc 1 mała łyżeczka nawet kopiata to ~30kcl.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie przejmuj się takimi wartościami.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1342 Napisanych postów 3490 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 54777
krzykacz
Tak, ja brałem 150 na noc.

Siemie możesz nasiona gotować i ten kleik pić - tutaj nie ma dawek bo to nie caps/tbl.

Ja osobiście kupuję mielone i rano duża łyżka do gęby i zapijam ciepłą wodą. Dokładnie ten sam efekt.


Od paru lat już kupuję siemię i każdego ranka mielę w młynku takim starym do kawy PRL, 20g i zalewam ciepłą wodą na 10 minut. Nawet nie musi być gorąca. Wychodzi coś ala kisiel. Super to robi na bebechy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gino atakuje PROBLEM

Następny temat

Co na pierwszy cykl ?

WHEY premium