SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

RÓB FORMĘ Z SFD.pl Niebiescy - post konsultacyjny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3665

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2358
Mam kilka pytań. Na początek dieta, uprzedzam że jestem zielony w kuchni i pewnie niektóre pytania będą banalne ale wolę zapytać. tylko się nie śmiejcie;p

Jak Wy przyrządzacie pierś z kurczaka? Kumpel gotuje sobie na rosołku winiary.. mogę tak?
Dorsza w jakiej postaci jeść?
warzywka gotować czy surowe? np. brokuły, szpinak

Oliwę mieszam z innymi produktami z posiłku? np. z warzywami i makaronem

Posiłki rozplanowałem sobie żeby jeść w godzinach:

7.00 I
11.00 II
15.00 III
17.00 trening
18-18.30 IV
21.00 V

Drugi i trzeci posiłek będę jadł w pracy (zapakuj w pojemniki wcześniej ugotowany makaron i pierś). Rozumiem że chleba wogóle nie jem?????
Jakbym pisał jakieś głupoty, to mnie poprawcie:)

Tyle o diecie, jeśli chodzi o trening, po rozmowach z dudkiem dopasował trening pode mnie ale jeszcze potrzebuje podmienić 3 ćwiczenia:

w chwili obecnej jeszcze nie posiadam drążka
A2 Podciąganie podchwyt 5x5 + 1x max (waga ciała) na jakie ćwiczenie wymienić?

D Uginanie nóg + wyprosty tułowia 3x6 + 3x12 to też potrzebuje wymienić

B1 Pompki na poręczach 3x8 mogę zamienić na pompki w podporze tyłem?


mógłby mi ktoś dokładnie rozpisać jak robić serie naprzemienne?
jakie przerwy między seriami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14867
Rozpiętki na ławce poziomej z uchwytami wyciągów dolnych w bramie - 3x12-15
Niestety tego nie uda się wykonać, siłownia podzielona na 2 piętra brama na górze, ławeczki na dole. Proszę o jakąś alternatywę

Żuraw naturalny
???????

Uginanie przedramion ze sztangą stojąc - 4x8-10
Chętnie bym to zamienił na uginanie sztangi stojąc 3x21(7 od dołu do połowy,7od połowy do góry i 7 całość) za***iście mnie to pompuje.

RAMPA o co dokładnie chodzi, bo nie mogę sobie przypomnieć..

Plan za***iaszczy!

Zmieniony przez - snow131 w dniu 2010-03-06 19:30:11

Zmieniony przez - snow131 w dniu 2010-03-06 19:35:12

Zmieniony przez - snow131 w dniu 2010-03-06 19:38:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cholerka, masz mocno ograniczone outsider mozliwosci...
zrob zamiast tego podciagania wisolowanie pendlay, obczaj youtube filmik

wioslowanie A2 zrob nachwytem pendlay, B2 zrob podchwytem klasycznie

z nóg cwiczenie D wywalamy w takim razie, dodaj po 2 serie do przysiadu i martwego ciagu

pompki w podporze tylem beda dobre


kure gotuj, z kostka rosolowa jest dobra
warzywa gotuj rowniez, oliwe mieszaj lub pij bezposrednio, bez znaczenia

dorsza mozesz zamieniac z innymi rybami : tilapia, panga, morszczuk itp... ja smaze na masle najczesciej
najelpiej by bylo jakbys na parze gotowal


Snow
Wg Raczka to najlepszy trening dla ciebie, na maksymalna mase. Powiedział, że super serie przy obecnym stanie umiesnienia to nie najlepszy pomysł

żuraw? nie wiesz jak to sie robi? czy co ?

w pierwszym cwiczeniu z twojego pytania zrob normalne rozietki w takim razie

RAMPA
2-3 serie rozgrzewkowe
nastepnie rampa z progresja ciezaru z taka sama liczba powtorzen!
potem atak na 3 i 1 powtorzenie

oto przykladowa rampa z MC:

2 serie rozgrewkowe

RAMPA
6x70
6x100
6x130
6x160
3x190
1x220



Zmieniony przez - DUDEK w dniu 2010-03-06 19:58:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 78 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2358
Super dzięki

a ryby mogę szamać wędzone?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
problemem jest fakt, iż podczas wędzenia ryba traci kwasy omega-3. warto więc dosztukować posiłek olejem lnianym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14867
****.. no to grubo.. Powinienem się zaopatrzyć w pas? Jako że ciężary powinny przekroczyć 100kg..

Takiego żurawia?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 4796 Wiek 5 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35077
Ta to jest zuraw. Sam chociaz kalecze pewnie technike to musze powiedziec ze jest ogromna roznica pomiedy cwiczeniem na maszynie a tym cwiczeniem. Polecam kazdemu!

Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice

Pozdro Gainer Team Bez Maka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
pas jest rozwiązaniem pozornym - bez niego wytrenujesz odpowiednie ułożenie całego zespołu core; brzucha, mm. wewnętrznych i odcinka lędźwiowego.

aha jeszcze jedno - w tricepsie francuskie na lekkim skosie -> w dół, o ile nie masz problemów z ciśnieniem. trening prosty i solidny, powinieneś polubić

ok, zamiast rozpiętek w bramie zrób krzyżowanie linek. jeżeli masz regulowane uchwyty, to robisz wersję middle-middle a więc ściągasz przed siebie z wysokości barków. jeżeli klasyk, to high-middle a więc z góry na dół.

uginanie sztangi w normalnej wersji, nie 21. PEŁEN ZAKRES dla bicepsu. po zdjęciach widziałem, że musisz nad tym popracować. napinasz dwugłowy i dlatego następuje zgięcie przedramienia, nie odwrotnie! nie bujaj tułowiem, 100% pozycja techniczna i pełen zakres raz jeszcze.

i pamiętaj, że przychodzisz - robisz - wychodzisz. pełna koncentracja, szybki trening, przerwy wystarczające, ale krótkie, ogień ma być

jeżeli coś jeszcze jest niejasne, to pisz śmiało.

Zmieniony przez - raczek87 w dniu 2010-03-06 20:56:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 14867
Odnośnie pasa to tylko takie moje teoretyczne pytanie, bo nigdy nie używałem i sam nie wiem za bardzo czy powinienem czy nie powinienem.

Odnośnie tych ramp przy przysiadzie to spróbuje oczywiście, ale sam nie wiem jak będę "znosił" tak duże (jak na mnie) obciążenie. Przy robieniu tygodnia 105% w shotgunie po przysiadzie dziwnie bolały mnie plecy, ostatni tydzień odpuściłem.. Sam nie wiem czy to było spowodowane faktem że nigdy wcześniej nie dźwigałem takiego ciężaru i plecy nie przyzwyczajone czy jak. Zobaczymy czy to się powtórzy, technikę raczej trzymałem na maksa bo wiem, że z większymi ciężarami nie ma żartów.

Rozumiem że zaczynam z mniejszym ciężarem i stopniowo co trening dokładam tak?

Zmieniony przez - snow131 w dniu 2010-03-06 21:14:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 2473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45320
może za bardzo leciałeś do przodu i był za duży ruch w biodrach - próbowałeś siadać mając pięty na podstawkach ?

jeżeli nigdy nie rampowałeś, to pierwszy trening na pewno będzie zapoznawczy, ile można a ile nie. dokładaj co 10-15 kg i zobaczysz, jak pójdzie.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

dobry trening na zrzucenie zbednych kg (areobowy) !! pomocy

Następny temat

Trening 5x5 czy p&p

WHEY premium