SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Qbengrimm -dziennik treningowy- dość bycia grubym

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5946

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
BartoO
aż jestem ciekawe co wyjdzie z takiego odżywiania liczysz makrosy?
efekty mizerne wyjda tak jak mizerne odzywianie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
dokładnie nie ma co się spodziewać specjalnych efektów czy jakichkolwiek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 339 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 214305
Qbengrimm
Jakbym ja liczyć umiał, to bym inżynierem został, a nie w MONie siedział ;)

Ale chyba musisz coś sobą prezentować, skoro dostałeś się do MON'u(chyba, że po znajomości ) Zresztą liczenie kalorii wymagać może jedynie matematyki na poziomie szkoły podstawowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1404
Ogólnie to liczę kalorie, tak +/- i staram sie utrzymać ujemny bilans. Z makrosami jest nieco gorzej. Zabiorę sie i za to. Niebawem. Mam nadzieje.

A co do ostatnich kilku dni, to wyjazdy, rozjazdy, zajazdy i brak dostępu do neta. Nie bylo nawet za bardzo czasu notować posiłków.
Żarcie głównie ze stołówki, nie później niż o 19:00.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
witam w dziale
zyczę powodzenia i wytrwałości w dążeniu do upragnionego celu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
faktycznie majac diete zalezna od kogos, czyli jednostki, ciezko bedzie olatac cos sensownego, jednak w domu masz pole do popisu i chyba juz wszystkie resztki zostaly wyjedzone?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1404
Wow, to dopiero był męczący czas- służba, wyjazd, służba, wyjazd... Przez ostatnie kilka dni udało mi sie zrobic zaledwie 3 treningi - 2 kalisteniczne i jeden biegowy (~5km). Cale szczęście koniec z tym na jakiś czas (mam nadzieje), bedzie zatem chwila zeby przesiąść i pomyśleć nad poprawa michy. Nie pamiętam dokładnie swojego jadłospisu, przytoczę zatem 2 ostatnie dni - wczoraj i dziś.

Wczoraj:
8:00 makaron z sosem (przecierem) pomidorowym
10:30 serek wiejski z cynamonem
12:00 banan
14:00 zupa serowa, bitki wołowe + ziemniaki + kapusta smażona.
17:30 wojskowe leczo - taka potrawka z warzyw, kiełbasy i ziemniaków (mała porcja - na talezyku deserowym)
19:00 ryz smarzony z kurczakiem, jajkiem i warzywami

Dziś:
8:00 ryz smażony z kurczakiem, jajkiem i warzywami (zostało z wczoraj)
11:00 pasta z makreli + awokado z sokiem z cytryny + pomidor z oliwą z oliwek
17:00 bułka typu "fitness" z jajkiem i majonezem
18:30 "potrawka" wołowa z warzywami i kasza pęczak*
20 ciastko francuskie z czekoladą

*PRZEPIS (do oceny)
-Składniki na 3 porcje:
1 sredni stek wołowy bez kosci (ja mialem paczkowany z biedry)
1,5 marchewki
1 papryka
1 czerwona cebula
1,5 torebki kaszy peczak
-Przygotowanie:
Mieso kroimy w paski (3x1 cm), marchew w plasterki, cebulę w księżyce, paprykę również w paski (słupki).
Do gotującej sie i osolonej wody wrzucamy kasze.
Na patelni rozgrzać olej (ja użyłem rzepakowego) i wrzucić najpierw marchew, osolic trochę, zeby puściła wode. Jak ta zmięknie dorzucić paprykę i cebule, zmniejszyć ogień i poddusić. Jak cebula sie zeszkli dorzucić mięso, podkręcić ogień i smazyć aż bedzie gotowe (jak kto lubi). Minutę wcześniej delikatnie osolic i popieprzyć. Kasza powinna być redi, mięso i warzywa tez. Połączyć to razem i jeść. Mi smakowało, Lubej tez.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1404
[Poprzedni post nie chciał sie edytować]
ze względu na dość zakręcony okres zdarzyło mi sie w międzyczasie sięgnąć po niekoniecznie dobre przekąski typu ananas w ciescie, czy batonik. Jestem słabym człowiekiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
no powoli to wyglada lepiej:)
jeszcze zadbaj o to aby zadne ciastka nie wpadaly to bedzie na start juz poprawa%)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1404
Pytania, pytania, pytania...
Na początek pozwólcie, ze wytłumaczę sie z mojej absencji - po zakończeniu serii wyjazdów służbowych i nocy spędzonych w pracy przyszedł czas nadrobic zaleglosci w życiu towarzyskim. Odwiedziłem zatem znajomkow.
Choć moje ogólne menu w ostatnim czasie uległo poprawie to, niestey, nie udało mi sie wyzbyć 'brudnego' żarcia. Ograniczylem sie co prawda do kąsków 'na smaczek', ale zawsze.
Co do treningu w ostatnich dniach, to jadę cały czas wg planu, który juz sie tu pojawił wiec nie bede sie ropisywal. Dziś natomiast zrobiłem sobie mały sprawdzian formy:
Podciagniecia na drazku (Max) 19 powt.
Przysiady (2 min.) 82 powt.
Pompki (Max) 40 powt.
Brzuszki (2 min.) 60 powt.
Dipy na poreczach (Max) 20 powt.
Ćwiczenia wykonane 100% poprawnie pod okiem instruktora sportu. Jak widać szału nie ma, ale najgorzej tez nie jest.
Bylem tez dziś na basenie i zrobiłem lekka tabate wieczorem.

Dobra, przejdźmy do pytań:
1. Czy przy moim dość nieregularnym odżywianiu warto zaopatrzyć sie w białko? Jak tak to jakie najlepsze do mleka? Z woda jakoś mi nie podchodzi, na mdłości mi sie zbiera.
2. Co sadzicie o mace jaglanej? Kupiliśmy z luba ostatnio i zrobiliśmy naleśniki (ze szpinakiem oraz z masłem orzechowym). Jeżeli taka mąka jest ok, to...
3. Co sadzicie o takich pankejkach: ciasto nieco gęstsze jak na naleśniory + starte jablko - to na patele i smażymy placka? Bez cukru ofc.
4. Jak tylko oslabna mrozy mam zamiar zacząć jeździć do pracy rowerem. Kiedy zjeść pierwszy posiłek - przed wyjazdem, czy juz na miejscu, w pracy. Z domu do celu mam ok 25 min. drogi rowerem. Do tej pory pierwszy posiłek jadlem ok 10:00.
5. Mam potrzebę zrzucić 6 kg w 2 tyg. Postanowiłem sobie w tym czasie zarzucić mocny reżim żywieniowy i treningowy. Czy warto dorzucić codziennie wieczorem (ok 1-2h przed snem) jakaś gimnastykę? Planki, lekką tabate (~60% mozliwosci)?

Na dziś chyba tyle. Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga nie schodzi

Następny temat

Młody wiek, pierwsze kroki na siłowni, jak ćwiczyć?

WHEY premium