SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie o Biceps

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1411
Witam. Chodze juz rok na silownie i mam pytanie co do bicepsu.
Przez ten rok sila w uginaniu ze sztanga poprawila mi sie nieznacznie ok 3 kg. a np. na klatke sila skoczyla na plaskiej az o 25 kg. Pytam o sile bo obwod mam nawet jak na mnie duzy 36,5 a gdy zaczynalem mialem 32. oczywiscie trzymalem diete suplementy mialem trening wygladal zazwyczaj tak:
uginanie ze sztanga 4 serie 12.10.8.8 powt
uginanie z hantelkami (mlotkowy) 4 serie 12.10.8.8 aha zaznacze ze trenowalem biceps razem z plecami moze to powodalo ze nie rosl w sile poniewaz przy treningu plecow za bardzo go meczylem i nie moglem robic serii z jak najwiekszym ciezarem. Pomozecie?:D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Biceps po plecach jak najbardziej, lecz jesli ciagniesz juz taki podzial przez ten caly rok, to przydalaby sie zmiana,a nawet metody treningowej, zwiekszyc sile? Progresja co tygodniowa niezbedna zaczynasz od zanizonych ciezarow, co tydzien dokladasz kg, jak dojdzie do tego ze nie wykonasz zamierzonej ilosci seri i powt z tym ciezarem robisz reset, i zaczynasz od nowego maxa. Jak wyglądał trening pleców?

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1411
Trening plecow:
Podciaganie sie an drazku 4 serie max
Sciaganie drazky wyciagu gornego 4 serie 10,8.8.6
wioslowanie sztanga 4 serie po 8
wioslowanie hantla 4 serie po 8 powt.
MC 3 serie 10.8.6
Aha przez wakacje na biceps stosowalem plan
uginanie ramion ze sztanga 3 serie po 10


uginanie ramion z hantlami 3 serie po 8
uginanie uchwyt mlotkowy 3 serie po 8
ah stosujac progresje mam tak ze jak zmniejszam ilosc powtorzen to musze zmniejszczac rowniez ciezar zamiast go zwiekszac :/
Np. gdy robie uginanie ze sztanga 10 powt , to na nastepna zmneijszam obciazenie i ilosc powt. dlatego ze moja miesnie maja chyba slabo wytrzymalosc i nie dam rady po prostu tylko powt z wiekszym obciazeniem zrobic;?, czy po prostu 1 serii nie robic do upadku miesniowego? Aha ok ale stosujac progresje np. 12.10.8 powt to czy wszystkie serie robic do upadku miesniowego?Jakbys mogl to opisz jak tak progresja ma wygladac
Z gory dzieki. Sogacz juz polecial:)



Zmieniony przez - zwierzak17 w dniu 2008-10-18 22:58:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8316
rok na siłce i tylko 4 cm w bicu cos musi byc chyba nie tak albo z dieta albo treningiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Przy plecach zostawiłbym 3 max 4 cwiczenia, drazek, wioslo hantel jednoracz, i mc, ewentualnie sciaganie gornego jako ostatnie cw i dac tutaj rest pause, na dobicie.A przy tych 3cw co napisalem, progresja co tygodniowa zaczynajac od zanizonych ciezarow jest nie zbedna jesli chcesz zwiekszyc kg na co kolwiek.

Co do bica to przy takim planie na plecy jak podalem, wystarczy ci jedno cw 6-7seri lub 2cw jedno 5seri + 2 cw na koniec 1seria tez z rest pause.Chcesz zwiekszyc sile na bica to nie ma co sie bawic w uginania na kilkanascie sposobów tylko wybrac jedno i na tym sie skupic, najlepiej uginanie ze sztanga stojac, lub na modlitewniku. Zmienic metode treningowa tez dobra opcja, najlepiej na skrocony plan full body (np.HST)

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 338 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3847
cześć! Bery ma rację jeżeli chodzi o dobór ćwiczeń i serii... nie ma co widziwiać na sto sposobów. Nigdy jeszcze tego nie próbowałem, a raczej odradzałem, gdyż wszyscy robili odwrotnie... zastanów się może masz blokadę psychiczną przed większym ciężarem. Nie wiem na jakich obciążeniach pracujesz, ale może zamiast machać 30kg 12 razy, załóż na sztangę 45kg (oczywiście po dobrej rozgrzewce) walnij 6 razy (nawet z bujnięciem tułowia), 2 - 2,5 min. przerwy i kolejna seria. Potem dołóż do 50kg i zrób 4 razy... na kolejnych treningach staraj się utechniczniać ruch... ROZBLOKUJ PSYCHIKę!!! boisz się większych ciężarów, cały czas ćwiczysz na zakresie 12-8 tymi samymi ciężarami, organizm się zaadaptował, mięśnie nie mają bodźca i masz stagnację. Może rozwiązanie zaproponowane przeze mnie jest właśnie przełamaniem. Oczywiście nie przesadzaj z ruchami oszukanymi, niech to będzie uginanie ramion, a nie zarzut na klatkę , pamiętaj o dobrej rozgrzewce i nie uszkodź się tam żeby nie było na mnie
pozdrawiam nocti

you were born small and weak... but you have not stay that way...

pozdrawiam nocti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 28 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1411
Masz racje ale robie po 8-6 ruchow tyle wlasnie ze z tym samym obciazeniem bo zawsze po traningu plecow moj biceps byl cholernie zmeczony i nie moglem dolozyc wiekszych ciezarow. Wydaje mi sie ze w tym tkwi sedno problemu, tera bede cwiczyl klatke i biceps w jeden dzien. Dzieki za odpowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1927
rok na siłce i tylko 4 cm w bicu cos musi byc chyba nie tak albo z dieta albo treningiem

No tak... A mi przez 7 miesiecy skocyl 1cm (i to na dodatek w tricu bo w bicu zadnej zmiany nie widac). Ktos mi poradzil zeby robic bica przed plecami, wiec tak zrobilem. To tez nic nie dalo. Zanizylem wtedy rowniez ciezar jakim wykonywalem powtorzenia, staralem sie wykonywac cwiczenia dobra technika i... Nic. Ani milimetra nie przybylo w lapie. To jest problem... Teraz bede robil HST to moze jak nie bede robil bica to mi skoczy... Jakas nadzieja jest... Moze jakies inne propozycje na przelamanie zastoju na przyszlosc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 338 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3847
Krzychu albo Wodyn (ale raczej Krzychu) słusznie zauważyli, że najlepiej nam idą te partie, które olewamy... DAj odpocząć dwugłowemu, zastosuj coś zupełnie innego, rozciągaj mięśnie w trakcie i po treningu (musisz to poprzeć dobrą dietą, gdyż powoduje to większe mikrouszkodzenia mięśni i organizm musi mieć czym zakleić dziury, przez co muły rosną, lecz gdy nie dostarczamy budulca następuje przetrenowanie i zwiększona podatność na kontuzje), odpuść psychice i nie przychodź na trening z lękiem "co się stanie jeśli nie wykonam założonej liczby powtórzeń", robiłeś technicznie - teraz oszukuj, oszukiwałeś - teraz zmniejsz ciężar i rób technicznie, wymieniaj kolejność ćwiczeń, ćwiczenia, ciężar powtórzenia... i obserwuj co się dzieje...
pozdrawiam nocti

you were born small and weak... but you have not stay that way...

pozdrawiam nocti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening ekto

Następny temat

JAK CWICZYC GORNE PARTIE KLATY A JAK DOLNE!?

WHEY premium