SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Luzne pytanie o biceps

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Witam cwicze 3,5msc na silce. Aktualnie 80kg, 177cm wzrostu,19 lat Jesli chodzi o cw na bicka wykonuje uginanie ramion ze sztanga oraz z hantelkami stojac. No i mam takie luzne pytanie bo moi koledzy sa w szoku ze robie 3x10 powtorzen z 15kg hantlami na bicka cwiczac ponad 3 miechy.(dodatkowo robie to na sam koniec treningu bo fbw cwicze) Nie jestem jakims chlopakiem z pola ktory ma duzo sily, choc pracowalem co wakacje ciezko fizycznie, moze to od tego mam tyle sily w bicku?:D jak u Was wygladalo to na poczatku, bo chyba robiliscie klasyke z uginaniem ramion stojac :) jakie sa normy? Nie ukrywam ze np na klate nie daje rady tyle brac choc z treningu na trening coraz lepiej bo robie serie juz prawie 60tka.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Uginanie bica, jak to brzmi :D ronie toc ja wiem, po prostu cwicze 4msc na silce i chcialem jakos to porownac, choc sadze ze akurat bicek to najlepsza partia u mnie :d dzieki za wszelkie odpowiedzi, nie bede sie nicxym podniecal, dzis dojdzie kreatynka i zaczynam dalej pompowac:d druga sprawa ze od pol roku jestem na antybiotyku, ciekawe cxy to moze miec wplyw na osiagi wszelakie na silce? Mocno watrobe oslabia przeciez :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
w takim ćwiczeniu nie ma żadnych norm, normy mogą być w wyciskaniu czy w siadach, martwym ciągu bo takie tabele są. A uginania nikt nie sprawdza. Ja znam osoby co nie trenują i są silniejsze ode mnie, niektórzy mają siłę wrodzoną.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-01-02 12:24:24

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A co tym kolegom nie pasuje? Obciążenie 15 kg czy liczba serii i powtórzeń?


Zmieniony przez - SzeA w dniu 2018-01-02 12:37:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Ze z takim ciezarem robie normalna serie powtorzen. Mam znajomego co caly czas nawala pompki rano wieczorem i mowi ze cwiczy 6kg hantlem a jak mu powiedzialem ze ja robie 15 to oczy mu z orbit wyszly xd myslalem ze moglbym jakos to porownac ale skoro z tym cwiczeniem nie ma zadnych norm czy czegos to sie nie dowiem raczej

W kazdym badz razie pamietam jak zaczynalem cwiczyc i silowalem sie z ojcem na reke i nie moflem nawet o 1° przeciagnac jego reki na moja strone, a ostatniosiez. nim silowalem i w 3 sekundy padl nie wysilajac sie zbytnio :D to chyba pokazuje ze 3-4 msc to duzo czasu i mozna sporo poprawic


Zmieniony przez - GoXhaEzl w dniu 2018-01-02 12:46:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To słabych masz tych kumpli. U mnie ostatnio drobna panienka 6kg hantlami robiła uginania na bicka bez i to bez większych emocji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
U mnie koleżanka 7.5 kg na biceps brała, 72 w martwym na 6 ruchów.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 39 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2085
Nie ma to sie nic, każdy inaczej bierze ciężary inny może ćwiczyć np 2 miechy i dźwignac 100kg na ławce (śmieszny przykładzik ale jest xD) a drugi może na ławce osiagnac 100kg po np roku ćwiczeń itd. pozdro i przyrostów w 2k18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 417 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6706
Przeglądać rozne dzienniki tez sie nie raz dziwie jak ktos na klate robi serie 70kg na martwy 110 a no. Wachluje wioslowanie sztanga 25. Jesli twoj kumpel ma tyle lat co ty to chyba z tym 6kg sie nie meczy.
;)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 399 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 22464
Ale moj kumpel robi tylko pompki i ma takie dziecinne hantle w domu ktorymi bicka robi xd. Popatrze sobie jakies dzienniki osob z ciekawosci ;p pamietam jak mialem 13 lat i kupilem sobie 2x hantle winylowe po 4kg to po kilku razach lapalem dwie hantle w 1 reke i tak sobie pompowalem:d


Zmieniony przez - GoXhaEzl w dniu 2018-01-02 23:13:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
No jak ma dziecinne habntelki to nie ma co się dziwić, jakby poszedł na siłownie się by okazało żeby więcej wziął ja też sobie robiłem kiedyś hantelkami 2x20 kg bo takie miałem a na siłownie jak poszedłem to o połowie więcej się brało.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Siła jest w dużej mierze uwarunkowana genetycznie ale 15 kg sztangielka to nie jest jakiś kolosalny wynik.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ponowny trening

Następny temat

Opinie na temat treningu split

WHEY premium