SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie klasyczne o wybor

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
jezeli skuteczne i łączone to np. bjj lub JKD (parter+stójka, w tym pierwszym przewaga parteru, w tym drugim stojki)
jezeli uderzane to np.thai,kik,boks,kyokushin
jezeli chwytane to np. zapasy, judo,sambo
jezeli ladne to np. taekwondo, kung fu, capoeira czy co tam chcesz
Olo ułoż jakas odpowiedz-rozpiske, w skrocie tych wazniejszych styli, ich zastosowania,zalecenia, i wklejaj je w takie artykuly,bo ile mozna

netfan

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
netfan: "Olo ułoż jakas odpowiedz-rozpiske, w skrocie tych wazniejszych styli, ich zastosowania,zalecenia, i wklejaj je w takie artykuly,bo ile mozna"
Oczywiście, że mógłbym to zrobić, ale to by się mijało z celem. Co na przykład ma zrobić gość, który ma Oyama, a nie ma Kyoku? Jak mu doradzić, jeśli akutat Oyamy nie będzie w mim artykule? Jak na razie ludzie pytaja z sensem, te pytanie ARCticusa było mądre i zasługujące na odpowiedź. Jeśli ktoś pisze: "Co mam wybrać jeśli mam do wyboru abc i xyz? Mieszkam w def, mam tyle wzrostu i wagi, trenowałem to i to, mam tyle i tyle lat." W przypadku takigo pytania można odpowiedzieć, bo widać, że gościowi zależy. Jeśli jednak ktoś pisze: "Co trenować? " i nic poza tym, to wtedy jestem za tym, by usuwać takie posty, bo i tak było ich za wiele A póki co nie znudziło mi się jeszcze odpowiadanie na pytania forumowiczów

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
ARCticus...co do Ciebie, to faktycznie skoro masz tak, to raczej bjj, i jezeli nawet 2 to masz w czym wybierac... :)

netfan

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak Kraków to spróbuj Choy Lee Fut, mają biuro na Królewskiej... polecam

"A kto umarł ten nie żyje"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1208
zeby nie byc goloslownym to dodam ze juz bylem przed sowim pytaniem na forum na treningu kungfu Bialy Zuraw & cos tam w YMAA, zeby samemu zobaczyc jak to wyglada, bo to faktycznie najlepszy sposob. No ale po 1.treningu raczej nie zdarze wyrobic sobie opini o danym stylu, a na wszytskie to raczej trudno chodzic i probowac. Preawdopodbnie jednak bede wybieral miedzy bjj, kjokuszin z Drewniakem a kung fu - pojde moze chociaz popatrzec na te, ktorych nie widzialem...
Dzieki za wszystkie wypowiedzi, udalo mi sie juz zmniejszyc krąg mozliwych wyborów, no i na pewno beddzie mi treraz latwiej, jakkolwiek chetnie uslysze jeszcze pare cennych wypowiedzi !

Male jest piekne

" Muuuuu !!!! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 468 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 9167
Zdecydowanie odradzam ćwiczenia Karate Kyokushin z Panem Andrzejem Drewniakiem. Jest on osobą, w pewnym sensie, publiczną więc pozwolę sobie (choć i tak z oporami) na obgadywanie. Jest to człowiek kompletnie nawiedzony i oszołom - jeden przykład: kiedy na pewnych treningach/zawodach jeden z jego zawodników dostał łomot od zawodnika shotokanu ten w trakcie jego trwania opuścił je (a sam je zorganizował i prowadził) po kilku chwilach oglądania się każdy na każdego trening przejął następny najstarszy danem mistrz. Powyższy przykład opisuje skrajną niechęć Pana Drewniaka do innych sztuk walki i osób mających inne niż on myśli i bezwzględny (niemal tyranię) styl prowadzenia rządów w PZK - porozmawiaj sobie na ten temat z innymi starymi mistrzami karate jak np. Leszkiem Drewniakiem (zbieżność nazwisk przypadkowa), Józefem Sikorą lub innymi - włosy dęba stają.
Poza tym pozwól, że i ja wtrące swoje trzy grosze co do wyboru sztuki walki. Niedługo zaczynam trening aikido i luźno traktuję opinie o nim przeczytane w www.sfd.pl. Powód: aikido uważam za po prostu piękne. Gdybym kierował się li tylko skutecznością to bym kupił sobie profesjonalny nóż
służący do odcinania ludziom głów i giwerę, jednego z drugim nastraszyłbym, że jeśli natychmiast nie przestaną szumieć to skroję im taką mordę, że do końca życia będą chodzić do pracy tylko na trzecią zmianę - i nikt mi nie podskoczy, i nie trzeba żadnych treningów, sparingów i innych to załatwia problem "skuteczności" daleko bardziej niż uprawianie najbardziej chołubionych pod tym względem sztuk walki bo przecież uprawiając brutalną sztukę walki byłbym narażony na
na wyzwania różnych łachów, a tak będą oni z daleka omijać mnie, mój noż i giwerę. Jedyny problem w Aikido to kontuzje ale to zminimalizuję poprzez unikanie nadgorliwych maniaków.
Życzcie mi powodzenia.

PS Też jestem nowy i bardzo podoba mi się zwyczaj umieszczania mott na końcu wypowiedzi. Oto moje ***człowiek, dopóki nie sprawdzi siebie w czynie, jest w stanie oszukiwać się bez ograniczeń***


danok

Człowiek, dopóki nie sprawdzi sam siebie w czynie, jest w stanie oszukiwać się bez ograniczeń.
2 dan Kosolokaikan Karate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Witam Cię na forum Wklej to motto do profilu w polu podpis, to nie będziesz go musiał ciągle przepisywać

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21743
Danok madrze mowi.

A niestety zle rzeczy o shihanie tez slyszalem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 358 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15482
Jak chcesz miec skuteczny styl kung fu, to proponuje San Shou ( San Da ), ale jest to sport a nie system tradycyjny. Z tradycyjnego kung fu to dobre wydaje mi sie Shuai Jiao, ale nie wiem czy jest w Krakowie.

"Cenzura to bzdura
polamcie sobie piora."

powiedz wole Zozole
wole Zozole powiedz wole Zozole

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Swoja droga to Drewniak w dawniejszych czasach byl nazywany stalinem polskiego kickboxingu. Ale na szczescie w Polsce narodzil sie dobry kick.

danok gorzej jak bedziesz musial uzyc tego noza, lepiej sie nie zabierac za cos o czym sie nie ma pojecia. Swoja droga jak to jest ze uwazasz cwiczenie brutalnej- (co to sa sztuki) sztuki walki za wyzywanie maniakow na ulicy a chodzeniez z nozem, giwera za calkiem normalne. Sztuki nie sa brutalne brutalni sa ludzie. Mozesz byc dupkiem i chodzic z giwera ale to cie nie zmieni a sztuki walki tak.
Bardziej z twojego tekstu jako cytat podoba mi sie to: ...aikido uważam za po prostu piękne ...


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie polaczenia sa lepsze ???

Następny temat

obrona przed kilkoma przeciwnikami

WHEY premium