SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie klasyczne o wybor

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11253

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1208
Witam, jestem swierzy na forum. Zapoznalem sie z wieloma wypowiedziami na forum, ale jedyne, co mi pozostalo to mega metlik w glowie.
A pytanie zas mam nastepujace: ktory z tradycyjnych stylow walki wybrac dla siebie, ponizej zamieszcze krotka charakterystyke moich oczekiwan i zdolnosci.

Profil: mam 25 lat, 169 cm wzrostu, ok 58-60 kg wagi, motoryka w porzasiu, szybkosc sadze ze dobra, gorzej moze byc z morale. Rozciagnie po niewielkim treningu (przypomnieniu) powiino byc ok. Mimo podeszlego wieku jestem dosc sprawny.

Wczesniejsze doswiadczenia: 6 lat temu trenowalem przez okres ok. 9 miesiecy kickboxing w klubie Triada w Rzeszowie, ktory to okres sobie bardzo chwale, ale to bylo dawno. Wpoilem tam sobie jednak pare dobrych odruchow, z czego co nieco pozostalo mi nawet do dzisiaj, np. technika wykonywania kopniec czy ciosow rekami (kondycyjnie dobrze tam przygotowywali). Sparingi tez oczywiscie byly.
Poza tym praktykowalem, co czynie tez obecnie - ale rzadziej medytacje zazen (dla wtajemniczonych - soto zen). Szukalem czegos komplementarnego do tego systemu - najbardziej mi pasowalo aikido, ale sie juz wyleczylem z tego, szczegolnie po przeczytaniu paru wypowiedzi na forum. Wolalbym cos bardziej ruchawego -ze wzgledu na moje wymiary i charakter.

Oczekiwania & zamierzenia: moge poswiecic 2 dni w tygodniu na treningi w klubie, ponadto niekiedy wolny czas w domu, cwiczyc chce przez okres co najmniej roku-dwoch, a jesli bedzie to mozliwe, no nawet kilku-kilkunastu lat, wiadomo - nie ma co za daleko planowac. Chcialbym, zeby styl zawieral sporo technik (nie tak jak kickboxing) i byl dosc kompleksowy, ale pozwalal na jako takie opanowanie tych technik w rozsadnym czasie (rok-dwa, a pozniej dopieszczanie). Jak chce go uzywac? Na pewno istotna jest skutecznosc w walce realnej, ale tez zwrocilnbym uwage na cos takkiego, jak satysfakcja, czy samospelnienie w tym, co cwicze - czyli jakies podstawy filozoficzne (pewnie tego nie znajde nigdzie), a nie samo mordobicie typu kickboxing.
Myslalem o kungfu, karate wizualnie mi sie nie podobalo nigdy, ale moze dalbym sie przekonac... Ze stylow mieszanych myslamem tez o bjj...
Stwierdzic moge, ze raczej bede sie bardzo angazowal w treningi.
Po roku chcialbym cos niecos juz umiec. Sadze, ze sparingi tez beda wskazane, bo oswajaja z walka, dystansem itp.
Trenowac bede w krakowie, klubow jest troche, no nie wiem... ale nawet dobry sam dobry nauczyciel moglby mnie przekonac do okreslonego stylu.

Mini-podsumowanko (ale prosze uwzglednic cala wypowiedz!):
1.jestem maly, ale sprawny
2.wazna skutecznośc + harmonia stylu
3.wielosc technik

Bede dzwieczny za jakakolwiek pomoc.
Dzieki!

ARCticus







Male jest piekne

" Muuuuu !!!! "

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wlasnie.

Sorki ale nie trenuje bjj .
Powtarzam jedynie to co powiedziala mi osoba cwiczaca.
Zreszta podobno kazda szkola naucza inaczej.
Jedni nastawieni na bjj sportowe (a to trenuja moi znajomi) nie uderzaja,
drudzy nastawieni na vale tudo tak


ave
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Jesli interesuja Cie style tradycyjne jak karate odsylam do postu -nizej link. Najlepiej idz na kilka treningow i sam zobacz co Ci odpowiada. Strasznie sie rozpisales ale i tak trudno dopasowac Ci odpowiedni styl musisz sam wybrac. Mozemy Ci jedynie pomoc z czego masz wybierac.
Pozdrawiam
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=44369

On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1208
dzieki
karate shodokan wyglada bardzo inetersujaco ale raczej go nie ma w krakowie (z tego co przeczesalem na razie w internecie) musze jeszcze poszukac pewnie

Male jest piekne

" Muuuuu !!!! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 931 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21743
Ja jak zwykle Shidokan, jak nie mozesz to w Kyokushin
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 300 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 12009
Przeczytales sobie link podany przez Kaska to juz cos wiesz, ale pozwol ze dodam cos od siebie.

Napisales, ze istota jest skutecznosc w walce i kompleksowosc. Idealem bylby Shidokan, Shootfighting, JKD lub jakas szkola vale tudo. Jednak domyslam sie ze nie masz takich sekcji u siebie a cwiczac "cos innego", przy dwoch treningach w tygodniu przez 1/2 lata mozesz nie nauczyc sie b.duzo.
Sam trenuje karate i polecalbym Ci troche inne podejscie. To, ze styl zawiera sporo technik nie zawsze oznacza, ze jest super w walce. Rozne szkoly kung-fu i karate maja mase technik w swoim repertuarze a tak naprawde w walce urzywasz tylko kilku, najbardziej skutecznych (prostych). Wiec trenujac dla skutecznosci zajmij sie thai/kick boksem, boksem, bjj lub podaj co masz u siebie. Samospelnienie i podstawy filozoficzne poszukaj w innych dziedzinach zycia a duza liczbe technik mozesz zglebiac czytajac o nich ;)
To tyle mojego wywodu.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Im wiecej kontaktu z przeciwnikiem i trenowania w parach. Sparingow i technik robionych na partnerze nie w powietrze tym bardziej zwiekszaja sie Twoje szanse w realnej walce. Rok trenowania to jest malutko ...


On nie jest taki woli mięso niz buraki.
Wasz
czytelnik dzialu ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Dokładnie. Na Shotokan nie idź. Na pewno masz klub Kyokushin w Krakowie. Prowadzi go Shihan Drewniak 6 dan. Dodatkowo słyszałem, że wprowadzają tam techniki boxerskie. To duże miasto, więc pewnie masz też Shidokan. Pisałeś, że jesteś zainteresowany bjj. Na to możesz śmiało iść, chociaż nie ma ten styl takiej mistycznej otoczki. Technik jednak masz w nim full i jest to styl bardzo skuteczny w realnej samoobronie. Chyba masz w Krakowie bjj.
Przez rok, czy dwa to mało się nauczysz. Podobno szybko robi się postępy przy bjj. W karate jest już inaczej. Z kolei jeśli piszesz, że trenowałeś kickboxing, to powinieneś karate w miarę szybko łapać. Kask dobrze pisał, że powinieneś iść do sekcji, w której jest dużo sparringów. Bruce Lee mawiał, że jest to nalepsza forma treningu sztuk walki.

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 122 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1208
no tak, sprawdzilem ile sie dalo na razie, no i jest krucho:
nie ma kompletnie karate shidokan i ashihara,
jest za to oczywiscuie kjokuszin i ojama
natomiast duzy wybor kung fu: czoj li fut, Biały Żuraw (Bai He) i Długa Pięść (Changquan) - YMAA, Akademia Wing Chun Kung Fu, Krakowska Szkoła Nei Kung, Jow Gar i pare innych pewnie by sie znalazlo...
bjj sa 2... natomiast Shootfighting, JKD podobie jak wpsomniane powyze karate - sa nieosiagalne
Aha, z tego co tez zauwazylem na forum, to wiekszosc opowiada sie za wyzszoscia karate nad kung fu??????



Male jest piekne

" Muuuuu !!!! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 59 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1388
Jakieś parę tygodni temu zadałam podobne pytanie na forum. Nikt nie przejkonałam mnie do żadnego stylu. Poszłam więc na parę treningów tu i tam. Wkońcu wybrałam Kung-fu w YMAA i jestem bardzo zadowolona!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 358 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15482
Ja sie nie opowiadam za wyzszoscia karate nad kung fu. Z przedstawionych styli tradycyjnych to polecam ci isc zobaczyc treningi i wybrac to co ci najbardziej pasuje.

"Cenzura to bzdura
polamcie sobie piora."

powiedz wole Zozole
wole Zozole powiedz wole Zozole

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
ARCticus : Idź i zobacz, co Ci pasuje. Najlepszym wyjściem byłoby bjj. Idź i zobacz, który z tych klubów będzie Ci bardziej odpowiadał. Jeśli żaden, to idź na Kyokushin lub Oyama, ale chodzą słuchy, że ten drugi już podupada.

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie polaczenia sa lepsze ???

Następny temat

obrona przed kilkoma przeciwnikami

WHEY premium