SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do knife'a, w jakim mikrocyklu walnąc pylometrię??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3334
Witam, jak temat wskazuje mam pytanie do knife'a odnośnie treningu pylometrii( bo na jego stronie o tym czytałem). Moje okresy treningowe dzielę na 3: wytrzymałośc, siłę, szybkośc. A przy tym trenuję: kicka<- priorytet, i uzupełniająco siłownię, biegi, basen. I kiedy cwiczyc pylometrię?? bo nie jestem pewien czy lepiej w mikrocyklu siłowym czy szybkościowym?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
zacznij od mneijszej ilości to raz

daruj sobei biegi to dwa

musisz podzielić treningi rano / popołudnie ( wieczór ) z czego pierwsze powinny byćtreningi plyometryczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
nie jestem knife`m ale może odpowiem

trening plyometryczny ma za zadanie budowac eksplozywność ( czyli wyzwalanie największej energii w jak najkrótszym czasie ) a skoro w jak najkrótszym czasie więc pojawia siępojęcie szybkości / prędkości , na która ten trening będzie miałwpływ.

wiec odpowiedzią jest przy mikrocyklu szybkościowym odniesiesz najlepsze / najkorzystniejsze wyniki.

trening plyometryczny poprzedasz treningiem siłowym.

wszystko powinno być na stronie Knife`a.

ps dawno temu czyatłem art o plyometrii zaraz sprawdze czy się nei pomyliłem.

edit

Jednak zanim rozpoczniesz pracę nad eksplozywnością musisz trenować siłowo 2-3 miesiące, szczególny nacisk kładąc na dolną część ciała (nogi).

...

większą liczbę szkoleniowców ponieważ znacząco zwiększa szybkość. i eksplozywność.

...

www.itf.prv.pl


jakoś krzywo czytałeś

Pozdrawiam

Zmieniony przez - niwix w dniu 2006-05-06 20:19:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3334
o to jakoś nie zauważyłem tego oczywiście dzięki za odpowiedź i pomoc i sorry za niedokładnośc, zdarza się najlepszym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3334
no tak ale teraz tak czytam dalej charakterystykę treningu szybkościowego no i czytam tam:
Przy budowaniu szybkości niewskazane jest pływanie, intensywne trening siłowe (najlepiej je na pewien czas ograniczyć).
^^Cytat z ww strony. A jak wiadomo pylometria to też cwiczenia na siłowni, więc czy to trochę ze sobą nie koliduje tak tylko z ciekawości pytam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 174 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 606
czy możesz nivix dać właściwy link do artykułu? nie chce mi się szukać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3334
niwix co act i ogólnorozwojówka bo za bardzo nie skumałem Nie chodzi mi co to jest, bo dobrze wiem, tylko jaki to ma związek??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
jeżeli chcesz trenować na siłowni oprócz SW i Plyometrii top ogranicz się do lżejszych treningów ogólnorozwojowych a najlepiej wogóle zrezygnuj z treningu na siłowni innego niż trening plyometryczny

hm ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 190 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3334
chyba się tak troche nie rozumiemy no to napisze jak to widzę. w przypadku gdybym miał robic pylometrię w okresie siłowym to najpierw przez pewien okres robiłbym klasyczną siłę na siłowni(1-4powt, 80-90%cm), w drugiej części pracy nad siłą nie trenowałbym na siłowni w ogóle klasycznego treningu, tylko cwiczenia pylometryczne.
Natomiast gdybym miał pylometrię robic w okresie szybkościowym, to nie cwiczyłbym w ogóle na siłowni, tylko robił, pylometrię. ale pylometria to też cwiczenia siłowe!! przecież tam też robi sięwycisk z tą tylko różnicą że przy klacie robi się parę sekund zatrzymania, po czym wyrzut. No i to mnie gryzie że pylometria =siłownia a tego nie wolno(chyba) przy szybkości robic.
Mam nadzieję że zrozumiale napisałem, więc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 12917 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 85996
chyba się tak troche nie rozumiemy no to napisze jak to widzę. w przypadku gdybym miał robic pylometrię w okresie siłowym to najpierw przez pewien okres robiłbym klasyczną siłę na siłowni(1-4powt, 80-90%cm), w drugiej części pracy nad siłą nie trenowałbym na siłowni w ogóle klasycznego treningu, tylko cwiczenia pylometryczne. // NO I TU SIE ZGADZA NIE WIEM CO WIĘCEJ POTZREBA ... ROBSIZ TRENING SIŁOWY POTEM PLYOMETRYCZNY ( ! )

Natomiast gdybym miał pylometrię robic w okresie szybkościowym, to nie cwiczyłbym w ogóle na siłowni, tylko robił, pylometrię. ale pylometria to też cwiczenia siłowe!! // I TU NIE ROZUMIESZ , TAK PLYOMETRIA TO TREING SIŁOWY ( 1 Z 4 METOD ) I W TYM OKRESIE NIE ĆWICZYSZ NA SIŁOWNI "SIŁOWO" CZYLI TYPOWO NA SIŁE JAK TO ROBIŁEŚ WCZEŚNIEJ , FIZJOLOGIA TYCH TRENINGÓW JEST BARDZO RÓŻNA I Z TYCH RÓZNIC WYNIKA TO CO BĘDZIE DALEJ ...

przecież tam też robi sięwycisk z tą tylko różnicą że przy klacie robi się parę sekund zatrzymania, po czym wyrzut. // CO POBUDZA DO PRACY DRUGĄ GRUPĘ WŁOKIEN MIĘSNIOWYCH KTÓRYCH NIE PORUSZAŁES W TRENINGU SIŁOWYM

No i to mnie gryzie że pylometria =siłownia a tego nie wolno(chyba) przy szybkości robic. // WOLNO , BO SIŁOWNIA NEI SPOWALNIA , TO MITY WWW.SFD.PL/SEARCH.ASP < SIŁOWNIA SPOWALNIA BY KNIFE + NA JEGO STRONIE POCZYTAJ , TRENING PLYOMETRYCZNY W ŻADNE SPOSÓB CIĘ NIE SPOWOLNI , ZOSTAŁ SKONSTRUOWANY ABY ZWIĘKSZAC DYNAMIKE NIE SPOWALNIAĆ PRZECIEŻ ...

JEŻELI OPRÓĆZ PLYOMETRI I TRENINGÓW SW CHCIAŁBYŚ TRENOWAC NA SIŁOWNI , TO JEDYNIE OGÓLNOROZWOJÓWKA WCHODZI W GRE A I TO MOZE BYĆZBYT DUZYM OBCIĄŻENIEM.

Mam nadzieję że zrozumiale napisałem, więc... // MAM NADZIEJE ŻE JA TEŻ ...

IDE SPRZĄTAĆI OBIAD UGOTOWAC HOLLA !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Japoński w kk!!!

Następny temat

Instruktor-mordercą

WHEY premium