SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do DIETETYKA

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1766

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

29

Płeć

M

Cel

Wiedza

Waga

88

Wzrost

188

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

15

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

20tys kroków dziennie i trening push/pull 4x w tyg

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Najczęściej siłownia

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

zdrowe nawyki żywieniowe

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

zdrowy

Stosowana lub planowana suplementacja

wpc, cytrulina
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 362 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10727
Cześć,
czy to prawda że nie powinno się łączyć produktów białkowych z produktami ze skrobi (np mięso czy jajka z chlebem), albo białkowych z cukrem, nabiału z mięsem itp?
Wyczytałem że zmniejsza to przyswajalność, tylko pytanie w jakim stopniu.
Bardzo proszę o odpowiedź z uzasadnieniem.

Czas leci raz, a ja jestem tu i teraz.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1069 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 19183
Jeśli już to na pewno nie w takim stopniu żebyś musiał się tym przejmować.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Nie, nie jest to prawda.
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 362 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10727
Przy odpowiedziach kierowaliście się doświadczeniem, czy jakimiś badaniami? Nie mogę nigdzie znaleźć na ten temat nic popartego badaniami

Czas leci raz, a ja jestem tu i teraz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Mniej więcej podstawami dietetyki.
Jedyna rzecz jaka mogłaby przemawiać za Twoją teorią(acz też nie podajesz czemu tak miało by być, więc ciężko szerzej się do tego ustosunkować), to nadmierna ilość błonnika i ewentualnie substancji antyodzywczych w pełnoziarnistych produktach zbożowych, jednak przekładając to na przeciętne spożycie tego pierwszego, to o nadmiar bywa trudno.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 362 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10727
Ja o tym tylko przeczytałem i chcę teraz wyrobić sobie zdanie na ten temat. Nie jestem zwolenikiem ani przeciwnikiem rozdzielania produktów i sam tego nie próbowałem. Chodzi o to że proces trawienia białka i węglowodanów jest inny. Z tego co czytałem białko potrzebuje kwaśnego środowiska w żołądku, a trawienie węgli zaczyna sie w jamie ustnej i enzymy które je rozkładają mają odczyn zasadowy, co w żołądku powoduje gorszą jakość trawienia białka, a co za tym idzie jego gorszą przyswajalność. Pełno jest stron o tej tematyce w internecie. Zaciekawiło mnie to.

Czas leci raz, a ja jestem tu i teraz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
I pewnie wszystkie te strony reklamują magiczne produkty na zakwaszenie żołądka ?
1

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie mozesz znaleźć badan bo może nie ma takich, ktoś gdzieś głupotę napisał, lub chce swoje teorie wywindować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627504
Organizm rozdziela trawienie białek i węglowodanów i tłuszczy poprzez rożne miejsca w przewodzie pokarmowym i różne enzymy o różnym optimum działania. I tak, jest do tego przygotowany. Ty już nic nie musisz robić:) Poczytaj na stronach na których nic nie sprzedają. W ogóle warto tylko w takich miejscach się edukować...
Tu jest fajnie przestawione od strony fizjologii, natomiast Pani jest wierzącą wegetarianką i pod tym kątem "wykłada" - ale fizjologię ma opanowaną:)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191506
Mit z podstawy jeśli tak by było to pomyśl ile ludzi by nie żyło i by się zakwasiło na śmierć już tak na chłopski rozum.
Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pierwsza dieta redukcyjna do oceny - HELP :D

Następny temat

Dziwne boleści brzucha

WHEY premium