SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do Dietetyka SFD (TV SFD)

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2745

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Bull z działu Ladies SFD.
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 912 Napisanych postów 55242 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 335505
W najbliższą niedzielę zaczynamy "kręcić" serię odcinków pt. "Pytania do Dietetyka SFD"

Dietetyk SFD czyli "Faftaq" Tadeusz Sowiński będzie odpowiadał na najciekawsze pytania zadane przez userów/ki SFD

Faftaq ukończył dietetykę na jednej z poznańskich uczelni, jest autorem większości art. w serwisie www.PoTreningu.pl
Jest też etatowym dietetykiem kadry wioślarek i wioślarzy, dietetykiem MP w Kick Boxingu, dietetykiem MP w BJJ i wielu innych znanych sportowców.
Oprócz szlifowania formy sportowej gwiazd zajmuje się także problemem otyłości i zwalczania jej.

Pytania można zadawać w tym temacie:

Zapraszam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10867 Napisanych postów 49610 Wiek 27 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
1. Jak to jest z tym wliczaniem składników. Ja robię takie coś :
białko - wliczam białko z każdego produktu
węglowodany i tłuszcze - ten sam sposób , tylko tutaj wliczam WW i T
I właśnie nie wiem czy jest to dobra metoda , bo inni mówią żeby wliczać same białko zwierzęce , węglowodany tylko z ryżów/makaronów itd , a tłuszcze z oliwy/orzechów itd. Jak jest w końcu na prawdę?
2. Jestem w okresie budowania masy mięśniowej i jem sporo makaronu pełnoziarnistego. Jest jakiś przepis lub jest w sklepach jakiś dobry sos , taki którego nie musiał bym wliczać w dietę? Wiadomo jest to masa więc można sobie ciut pozwolić.
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2730 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 78136
Mam pytanie dotyczące łączenia białek roślinnych, które z którym się łącza i czy jakoś to się przelicza?
Np przy łączeniu produktów pochodzenia zbożowego z roślinami strączkowymi

Z góry dziękuje za pomoc ;)

Zmieniony przez - fighter7 w dniu 2012-11-19 14:42:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 393
jak to jest z tłuszczykiem ktory łapie sie przez zażywanie lekow??? i czy mozna sie go pozbyc w normalny sposob???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 53 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2571
Właśnie a'propos biąłek roślinnych.

Ponieważ jestem wege i ćwiczę siłowo miło by było poznać opinię na temat profilu zawartości białek w produktach pochodzenia roślinnego ze szczególnym uwzględnieniem aminokwasów egzogennych. W zasadzie to szukam potwierdzenia stwierdzenia, że zawartość aminokwasów (np: lizyna!) jest podobna w produktach roślinnych i zwierzęcych.

pozdrawiam
LXVII
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 96 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 595

Jak boli to rośnie ;D

...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 96 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 595

Jak boli to rośnie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2730 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 78136
Chciałbym dodać do mojego pytania wyżej bo zapomniałem, że chodziło mi ile np w 100g fasoli połączonej z 100g kaszy jęczmiennej będzie mniej więcej pełnowartościowego białka?

Zmieniony przez - fighter7 w dniu 2012-11-19 22:13:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 11262 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 109635
jestem na diecie na masę około 4000tys kcal i robię aeroby 2x w tyg po 20min za jakiś czas będę chciał już wejść na redukcje,jak najlepiej to zrobić?zmienić dietę w ogolę cala czy zostawić masowa i ucinać kcal?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 245 Napisanych postów 9129 Wiek 42 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 130480
czy to prawda że niektórych produktów nie można łączyć w jednym posiłku
jeśli tak to jakich oraz po jakim czasie można zjeść po sobie "konfliktujące się produkty"

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 912 Napisanych postów 55242 Wiek 46 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 335505
Podbijam, jedziemy z pytaniami. Nie bać się i nie krępować!!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sztanga do przysiadow

Następny temat

ile centymetów na obciążenie

Wheya