SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania do Michala/Michael-wszytskie sprawy

temat działu:

Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 162
Witam mam pytanie do Ciebie Michał jak i do wszystkich, którzy coś wiedzą w temacie. Ćwiczę kilka lat na siłowni, od jakichś 4 miesięcy zacząłem trening FBW, wprowadziłem porządną dietę, do tego odżywki i te lepsze "odżywki"..., witaminy. W ciągu miesiąca mięśnie porządnie się napompowały najbardziej klatka piersiowa, barki, biceps. I właśnie przez to zaczęły się moje problemy ze spaniem. W nocy nie mogę uleżeć dłużej niż ok 30min na boku, ręka zaraz cała mi drętwieje jak by krew przestała całkowicie do niej dochodzić. Budzę się z przerażeniem bo nie czuje jednej ręki po chwili wszystko wraca do normy i zasypiam lecz tylko na plecach ;/ Biorę witaminy Olimpu Multiple sport i do tego na noc Magnez z Vit6 i Potasem (Zdrowit Skurcz) lecz jakoś to nic nie daje. Może macie jakieś doświadczenia z tym. Sory za długi post. Pozdrawiam wszystkich i czekam na odp.

Co Cię nie zabije to Cię wzmocni... ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 456
Michał, pytanie do Ciebie: Jaki wpływ na zdrowie mogło mieć stracenie 40kg na wadze w ciągu 7 miesięcy dla chłopaka w wieku 15 lat? Z 119kg na 79kg. Wszystko za pomocą głupiej głodówki, 1400-1600 kalorii (wiedza na temat odchudzania brana z głupich źródeł, dlatego tak wyszło) Wyglądam lepiej, mam lepszą formę i czuje się lepiej, ale mam problemy ze zdrowiem takie jak lekkie trzęsienie się palców u rąk bez żadnej przyczyny. Nieważne czy się denerwuję/stresuję (co jest bardzo rzadkie) czy nie, po prostu się trzęsą. Brałem i dalej biorę sporo wapnia i magnezu, do tego trzymam dobrą ilość tłuszczy w diecie. Na głodówce niestety tego nie było. Co mogę z tym zrobić? Z góry dzięki za odpowiedź.

Zmieniony przez - Waflowski w dniu 2012-06-27 20:24:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 359 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3491
Wbił Ci się kiedyś kleszcz?? (pytam poważnie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 581 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16852
Proponuję zbadać tarczycę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 359 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3491
To miałby lekką hipertermie, pocenia rąk itp. Udaj się do neurologa, jeżeli z twoim systemem nerwowym wszystko ok, to pewnie skieruję cię na test na boreliozę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 581 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16852
Nie zawsze tak jest. Mam w rodzinie osobę chorującą na nadczynność i objawy podane przez ciebie występują sporadycznie, choć wyniki laboratoryjne są tragiczne (planowana operacja).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 456
Powiem wam, że czasami po prostu czuję jakby to coś było z cyrkulacją krwi (w nadgarstku takie dziwne uczucie ciężkości). Jak rozłożę palce, to jeszcze nie jest tak tragicznie, ale jak wszystkie zbliżę do siebie, to zaczynają mocniej drgać. Czy może być tak, że po prostu muszę się uzupełnić po diecie i to zajmie czasu? Nie sądzę żeby to była tarczyca. Nawet jeśli, to jest to wyleczalne?

EDIT: Zauważyłem, że jak nogę sobie zawieszę na brzegu biurka tak że jest w powietrzu, ale się jakby podpiera, to stopa też się trzęsie. :x

Zmieniony przez - Waflowski w dniu 2012-07-01 08:53:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 581 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16852
Skoro uważasz, że nie masz niedoborów witamin i minerałów, to naprawdę warto sprawdzić tarczycę. W Polsce dużo osób zapada na zaburzenia funkcjonowania tarczycy. Samo TSH może nic ci nie dać (nieprawidłowy wynik ujawnia się dopiero wtedy, gdy dzieje się coś poważnego), dlatego trzeba zbadać także ft3 i ft4. TSH może być nieprawidłowe, zaś hormony tarczycy w porządku. Niekiedy jest również na odwrót. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale być może takie wyniki są we wczesnym stadium.

Ale najważniejsze pytanie, ćwiczysz w ogóle?

Zmieniony przez - jonas93 w dniu 2012-07-01 18:10:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 34 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 456
jonas93
Skoro uważasz, że nie masz niedoborów witamin i minerałów, to naprawdę warto sprawdzić tarczycę. W Polsce dużo osób zapada na zaburzenia funkcjonowania tarczycy. Samo TSH może nic ci nie dać (nieprawidłowy wynik ujawnia się dopiero wtedy, gdy dzieje się coś poważnego), dlatego trzeba zbadać także ft3 i ft4. TSH może być nieprawidłowe, zaś hormony tarczycy w porządku. Niekiedy jest również na odwrót. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale być może takie wyniki są we wczesnym stadium.

Ale najważniejsze pytanie, ćwiczysz w ogóle?

Zmieniony przez - jonas93 w dniu 2012-07-01 18:10:58

Właśnie nie mam pojęcia jak to jest z tymi witaminami. Skoro leciałem na głodówce przez ponad pół roku, to też tyle potrzebuję żeby się uzupełnić? Dodam, że podczas tego okresu miałem sporo skurczy, często nawet zawroty głowy.

Ćwiczę siłowo trzy razy w tygodniu, nie licząc dodatkowych aerobów poza tymi dniami.

Czytając w internecie o objawach problemów z tarczycą, nie mam żadnych oprócz tego drżenia rąk.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 581 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16852
Osoba mi znana również nie ma większości objawów, a planowana jest dla niej operacja. Ćwiczenia poprawiają krążenie i stabilizują mięśnie, więc nie tu problem leży. Nie chcę ci wmawiać chorób, bo ich jest multum i przez internet diagnozy postawić się nie da, ale proponuję ci przeprowadzenie badania, aby wykluczyć problem z tarczycą. To jest akurat częsta przypadłość. Poproś też internistę o skierowanie na badania ogólne. Jeżeli stwierdzi, że należy przebadać tarczycę, da ci również skierowanie na poziom TSH. Tak jak pisałem, lepiej jest wykonać cały pakiet, ale ft3 i ft4 z tego co wiem nie są refundowane. Prywatnie za TSH + ft3 i ft4 zapłacisz jakieś 6 dych.

Zmieniony przez - jonas93 w dniu 2012-07-01 20:44:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WYGRAJ trening z Robertem Burneika ....one on one ......

Następny temat

Szczepienia przeciwko grypie i nie tylko -ZASTANOW SIE ZANIM PODEJMIESZ DECYZJE

WHEY premium