SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania do Michala/Michael-wszytskie sprawy

temat działu:

Robert Burneika - Hardcorowy Koksu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 72346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 947 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3327
Osobiscie jak by sie przygotowal do walki to jestem ok czemu nie, jak tylko chce darmowy lunch .....to szkoda slow. Mam nadzieje ze sie myle

“It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 310
No więc widzę że mam takie samo zdanie ;p Niestety jednak z ostatniego wywiadu Roberta zamieszczonego tutaj w innym temacie wynika że raczej będzie to darmowy lunch...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12583
Siema Michal, mam do Ciebie pytanie dotyczace aspartamu i jego domniemanego zgubnego wplywu na ludzi. W ktoryms odcinku radia koxu mowiles, ze jest dodawany do gum do zucia co np. powoduje wypadanie zebow, czesto widze tez opinie mowiace o rakotworczosci aspartamu. Wszystko ok, tylko nikt jeszcze nie podal mi jakichlowiek dowodow w postaci badan z udzialem ludzi wskazujace na w/w wlasciwosci tej substancji. Zawsze jest powolywanie sie na szczury ktorym walono aspartam w mega dawkach, sam np. czesto pije cole light, ktora jest slodzona ta substancja i jestem naprawde ciekaw opini o tym "slodziku". Tylko nie opartej na hasle "aspartam jest zly bo jest zly", albo ze chca nim nas pozabijac, tylko jakies fakty poparte badaniami.
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 947 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3327
Takie dowody "100%" musieli by zrobic publicznie na ludziach wiec to nie mozliwe. Sa setki postronnych badan wpisz sobie w google kiedys w tym siedzialem lata temu, zobacze czy mam linki to nie jest wymyslona substancja rakotworcza/ podobnie ze szczepionkami NIBY nie ma dowodow a jest 1000... ludzi poszkodowanych. Porozmawiam o dowodach z Dr Kuliszem z ktorym wlasnie zrobilem wywiad , mysle ze on to ujmie poprawnie, wiem ze on wlasnie zajmuje sie neurologicznymi problemami powodowanymi przez wlasnie takie substancje. wiec powodzenia w ignorancji - picu coli light :)

“It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12583
Wpisujac w google natrafiam najczesciej na strony o tematyce teori spiskowych gdzie owszem jest napisane ze jest szkoldiwy, ale na tym koniec, zero jakis dowodow etc. Szukalem juz wczesniej naukowym dowodow, niestety nie znalazlem niczego. Mowienie ze szkodzi bez jakiegokolwiek poparcia w dowodach jest jak dla mnie malo przekonujace, rownie dobrze mozna powiedziec ze oddychanie szkodzi, bo wszyscy ludzie ktorzy oddychali to poumierali w koncu. I nie wiem czemu Michal piszesz o ignorancji odnosnie coli light, samo to ze interesuje sie tematem chyba temu zaprzecza. A sparaw jest ciekawa, bo spotkalem sie z dosc duzym atakiem na aspartam ktory zasial we mnie ziarno niepewnosci, jednak kiedy zainteresowalem sie tematem w sumie nie znalazlem nic oprocz hasel "jest zly bo jest zly" albo ze jakas baba gdzies tam umarla od tego. Oczekiwalbym czegos konkretniejszego, a wiem ze posiadasz duza wiedze na ten temat, dlatego pytam Ciebie.

Zmieniony przez - Huckenbush w dniu 2012-06-10 12:18:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Czesto jest tak ze korporacje ktore uzywaja pewnych sustancji nie dopuszczaja do oficjalnych testow czy publikacji, w tym tez moze byc problem, wkoncu chodzi o gruba kase.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Szacuny 1962 Napisanych postów 19823 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 731705
Huckenbush, przeciez mozna znalezc w necie duzo na ten temat. Juz dawno byl o tym wiadomo.
Np. tutaj
http://www.biomedical.pl/aktualnosci/slodzik-aspartam-a-rak-152.html

Podobnie jest z jednym ze skladnikow barwnika do coli, ale zeby zaszkodzil, musielibysmy wypic dziennie okolo 1000 puszek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 292 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12583
Possible dzieki za link, ale z tego co tam pisze, nie wynika ze aspartam jest rakotworczy, a wrecz ze jest bezpieczny, oczywiscie w rozsadnych dawkach.

Zaalarmowana EFSA zleciła przeanalizowanie dostępnych danych zespołowi europejskich ekspertów. Mimo drobiazgowego przeanalizowania zarówno włoskich wyników, jak i innych dostępnych danych nie stwierdzono, by aspartam miał rzeczywiście związek z nowotworami - pojawiały się niezależnie od jego dawki.

Prawdopodobnie zmiany te były związane raczej z występująca u szczurów chorobą układu oddechowego i innymi patologiami. Słodzik nie wykazywał też szkodliwego działania wobec genów. W związku z tym uznane wcześniej za bezpieczne normy zawartości aspartamu w żywności nie ulegną zmianie. Dopuszcza się dawkę 40 miligramów słodzika dziennie na kilogram masy ciała. By osiągnąć taki poziom, przeciętny dorosły człowiek musiałby wypić 14 puszek dietetycznego napoju lub zjeść 80 saszetek słodzika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Possible Moderator
Ekspert
Szacuny 1962 Napisanych postów 19823 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 731705
No dokladnie, dlatego ten link wrzucilem. Szkodzi, ale w bardzo duzych ilosciach. Zreszta tak jak wszystko...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 482
Oglądałem ostatniego Dr Zielonkę i też dużo innych Twoich wypowiedzi na radio koksu etc. i polecałeś spożywanie oleju kokosowego, ale czy ten olej jest zdrowy? Przecież on zawiera kwas mirystynowy (ok. 19% tłuszczu to ten kwas), a kwas mirystynowy powoduje podniesienie cholesterolu i może prowadzić do chorób serca itp.
Więc jak to jest z tym olejem? Chyba nie jest do końca taki zdrowy i lepiej z nim uważać.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WYGRAJ trening z Robertem Burneika ....one on one ......

Następny temat

Szczepienia przeciwko grypie i nie tylko -ZASTANOW SIE ZANIM PODEJMIESZ DECYZJE

WHEY premium