SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytania do FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 20535
Witam.
Stosuję plan FBW ułożony przez traktora dostępny pod tym linkiem: http://www.sfd.pl/FBW_Masa,_ocena,_poprawa-t731298-s2.html

Wszystko gra, apetyt jest, masa skoczyła ok. 3-4 kg, wizualnie jeszcze lepiej. Jeżeli chodzi o progres to chyba największy przy drążku z 0 ilości powtórzeń do ok 10 (pod koniec sesji), na ławce o ok.100%. Najmniejszy progres przy RDL (tutaj dalej dżwigam niewielkie ciężary, a zastępczo robię skłony tułowia).

Pytanie 1) Ostatnio ktoś mi tam podpowiedział, że przy pełnych przysiadach (w ogóle przy przysiadach) stosowanych przy dużej częstotliwości rozrastają się biodra. Pytanie ile w tym prawdy, czy też jest to kolejny mit? Dodam jeszcze, że nie zakładam niewiadomo jakich kosmicznych ciężarów, raczej do 40-50 kg (z większą ilością nie dam rady zrobić 15 powt w ost. serii). Nie chcem już zwiększać obwodu ud, czy jest jakaś możliwość by dalej się rozwijać nie powiększając go?

Pytanie 2) Trenuję 3 miesiąc, raczej regularnie 2-3 razy w tyg minimum (plus sztuki walki 2x tyg i 1-2xtydz biegam lub kopię piłe). Czy powinienem już, jak to ktoś życzliwy mi podszeptał zastosować plan A i B (plan na przednie i plan na tylnie partie mięśni)? Czy mogę śmiało śmigać tym planem dalej? Może przejść na inny system, bo ten jest trochę monotonny..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 649 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5424
Nigdy nie widziałem czegoś takiego że od przysiadów się komuś "rozrosły" biodra. Plan zmienia się jak przestaje dawać efekty a jeśli Cię zadowolają to ćwicz tym planem dalej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan

Następny temat

Zmiana treningu

Fruzelina