SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyrost masy

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5232

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zapewne ten temat byl juz poruszany wielokrotnie na lamach tego forum, ale jako mlody stazem (osesek wrecz ;)) nie natknalem sie na watek dotyczacy tej kwestii...Zeby niepotrzebnie nie przedluzac...

Mam 190 cm wzrostu i waze ok. 85 kg. Normalne zapotrzebowanie mojego organizmu to jakies 3230 kcal (wedlug wskazowek zawartych w "Men's Health"). Jak optymalnie (czyt. mozliwie najszybciej i bezpiecznie) - wedlug was - uzyskac przyrost masy miesniowej?
Co jesc? Jak i ile cwiczyc (w warunkach domowych)? Na jaka serwatke bialkowa postawic? (w ostatnim momencie - po lekturze jednego z postow na tym forum - zrezygnowalem z zakupu tego, ktore wystawiaja na allegro.pl).

Jestem kompletnym amatorem i - nie liczac zarysow kaloryfera na brzuchu - nie mam sie czym chwalic, a chce wygladac przyzwoicie po rozebraniu sie na plazy. Prosze wiec o cierpliwosc i wyrozumialosc starych wyjadaczy =)

Z gory serdeczne dzieki za wszelkie konstruktywne rady.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2022 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12054
Witam:)To tak,zacznijmy:)Nie napisałes jakie masz wymiary,napisz ile w bicepsie,klatce,i czy kiedykolwiek miałes stycznosc z siłownia.Nastepnie tak jesli chodzi o odzywianie,to musisz jesc duzo białka(TO JEST NAJWAZNIEJSZE)bez tego nie zrobisz masy miesniowej,zrob sobie diete a jesli nie maz mozliwosci to jedz jak najczesciej 5-6 posiłkow i zazywaj takie potrawy ktore mja duzo weglowodanow(przedtreningiem)i białek.Posiłke przed treningowy jest bardzo wazny i mysi zawierac duzo weglowodanow,kup sobie do tego jakies witaminki,odzywki typu GAINER,odzwyki wysokobiałkowe...Co do treningu to juz zalezy od ciebie rozłoz sobie treningi tak bys nie był przemeczony na poczatek proponuje 3 treningi w tygodniu(PONIEDZIAŁEK,SRODA,PIATEK)A w weekend skocz sobie na basen(dobrze rozwija plecy)A jesli chcesz wiedziec wiecej o kulturystyce kup sobie pismo KULTURYSTYCZNE typu-SDW.Czytajac pisma tego typu ułozysz sobie odpowiedzni trening na wszytskie grupy miesniowe i efekty napewno po czasie bede:)Pozdrawiam serdecznie:)KLIMO

!!!JEŚLI CI POMOGŁEM DAJ SOGACZA!!!
::!!MASA TO POTĘGA!!::
!!KOŁBASKOWO TEAM!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
skoro jestes amatorem to niestety, ale musisz sie przynajmniej w czesci zpaoznać z teorią:
https://www.sfd.pl/temat92080/
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=89657&x
https://www.sfd.pl/temat133763/

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2022 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12054
dokładnie:)

!!!JEŚLI CI POMOGŁEM DAJ SOGACZA!!!
::!!MASA TO POTĘGA!!::
!!KOŁBASKOWO TEAM!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stokrotne dzieki =)

Kermit: Tobie zawdzieczam bol glowy spowodowany 3-godzinna lektura postow kryjacych sie pod linkami, ktore zamiesciles ;). Chryste...

Klimo: nigdy nie bylem na silowni. W domu natomiast mam hantelki (doslownie, bo kazda o wadze zaledwie 4 kg) i calkiem przyzwoity ekspander. Na podstawie tych "narzedzi" chcialbym sobie ulozyc jakis trening. Niedawno przez jakies 2 miesiace systematycznie cwiczylem z tymi przyrzadami (na podstawie programu zamieszczonego swego czasu w owczesnej "Formie" - 3 razy w tygodniu po 60 minut), ale pozniej wpadlem w wir pracy i jakos stracilem energie. Teraz natomiast zamierzam do tego powrocic i rozwinac...
Jesli natomiast chodzi o wymiary, to nie odczuwalem dotychczas potrzeby ich dokonywania (w kazdym razie nie tych partii ciala ;)). Niemniej jednak wlasnie doszedlem do wniosku, ze chyba warto to uczynic, zeby zauwazac postepy i nie zniechecac sie. Sek w tym, ze nie wiem np. jak dokonac pomiaru klaty (na wydechu czy nie? Na wysokosci pach czy moze w innym miejscu? Itd.)

I jeszcze jedno...
Czy macie jakis harmonogram dotyczacy posilkow (szczegolowy jadlospis) i czy moglibyscie sie nim ewentualnie podzielic? Latwiej bowiem jest zmodyfikowac cos takiego pod katem potrzeb swojego organizmu niz tworzyc od podstaw...

Jeszcze raz wielkie dzieki i pozdrawiam liczac na ponowna reakcje z Waszej strony.

PS.
Oboje macie moj glos (kermit w poscie na temat HST)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
"Kermit: Tobie zawdzieczam bol glowy spowodowany 3-godzinna lektura postow kryjacych sie pod linkami, ktore zamiesciles ;). Chryste... "
-- nie ma letko

w "Atlasie ćwiczeeń" popatrz na "trening domatora" http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 
na samy dole

wymiary faktycznie dobrze robić, potem jest łątwiej analizowąć treningi tzn, ich efekty
a klatke masz mierzyć, zawsze tak samo i o tej samej porze (dotycz to również innych partii) np mierz klatke na wdechu, na wysokości sutków- ale za każdym razem tak,

jak chcesz posiłki to wpisz do wyszukiwarki np "dieta do oceny" i citego troche powyskakuje:
https://www.sfd.pl/search.asp

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zamierzam korzystac z odzywek bialkowych i w zwiazku z tym...
Nutrend Whey Gainer - 3,5 kg za 90 zl wydaje sie rozsadnym wyjsciem. Czy to tylko moje odczucie?
Jestem tez otwarty na alternatywne rozwiazania o wysokim wskazniku jakosc/cena...W koncu Wy juz przerabialiscie rozne warianty ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
ja nie przerabiałem ale moze inni koledzy pomogą, jak nie to wrzuć posta do działu "suplementacja"

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2022 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12054
Witam:)No odzywki białkowe to dla Ciebie dobre wyjscie,a nawet bardzo dobre,powiem Ci jeszcze co do sprzetu ze jak masz to co masz to dodaj do twoich cwiczen pompi roznego rodzaju(rozny rozstaw rak,nogi na podwyzszenie itd.)To rozwija prawie wszytkie miesnie tułowia:)A odzywki kupuj białkowe jak najbardziej,sprawdz tez odzywki MLO(zawieraja w sobie białka,kreatyne i hmb)piekne powiazanie a i nie drogie...pozdrawiam serdecznie:)KLIMO

!!!JEŚLI CI POMOGŁEM DAJ SOGACZA!!!
::!!MASA TO POTĘGA!!::
!!KOŁBASKOWO TEAM!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heh, pompki sa wpisane w moj plan treningowy od poczatku (rowniez z nogami na podwyzszeniu). Sprawdzilem odzywki, o ktorych wspominales i wydaje mi sie, ze - mimo wszystko - na poczatku lepiej skupic sie na dostarczeniu organizmowi wymaganej ilosci bialka, a taki np. Super Gain 4100 ma go znacznie mniej (w moim przekonaniu) niz ten, o ktorym wspominalem nieco wyzej. Prawidlowy tok myslenia? =)

Generalnie najwiekszym problemem w moim przypadku jest systematycznosc przyjmowania odpowiednich posilkow. Moze ktos mnie wykarmi? ;)

Tak czy siak bede rosl w mase i sile, wiec drzyjcie wrogowie ;)

Dzieki wielkie za rady. W razie czego bede Wam suszyl glowe - nie myslcie sobie, ze tak latwo sie mnie pozbedziecie ;)

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2022 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12054
Witam:)No wiem wiem potrzebujesz b.duzo białka bo jak wiemy ono jest naszym miesniem:)Kup odzywke ktora ma najwiecej białka...:)Powodzenia i czekamy na fotki na masie;p:)Pozdrawiam

!!!JEŚLI CI POMOGŁEM DAJ SOGACZA!!!
::!!MASA TO POTĘGA!!::
!!KOŁBASKOWO TEAM!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny + pytania

Następny temat

a chodzi o HST ...

WHEY premium