SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowanie do treningu MMA

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2909

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1158
Witajcie! Jak w temacie. Zamierzam zapisać się na treningi MMA. Treningi są 3razy w tyg. i trwają po ok. 1,5h. Nie mogę się teraz zapisać bo jestem w trakcie robienia prawa jazdy i nie ogarnę tego i tego na raz. Chciałbym zapisać się od stycznia nowego roku, do tego czasu myślę że zdam prawko ;)
Pytania:
1) Jak się przygotować do treningów? Zamierzam się rozciągać, proszę o porady jakie mięśnie najlepiej rozciągać i jakieś wskazówki co do rozciągania.
2) Jestem 2miesiące po operacji lewego kolana(wiązadło przednie krzyżowe). Od lekarza mam zalecenia aby nie przeciążać kolana, czy na treningach MMA jest możliwość uszkodzenia kolana, mianowicie czy jest duży ,,nacisk'' na nogi?

Jakieś wskazówki odnośnie przygotowania mile widziane. Dodam że ćwiczę na siłowni - domowej siłowni ;)
Jak wy łączycie treningi MMA i siłownię? Jakieś specjalne treningi na siłowni?
Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1158
_radek - tak, zgadzam się z tobą. Uszkodzenie kolana można wszędzie, nawet idąc po prostej drodze..dlatego poczekam jeszcze, narazie chodze na siłownię, bez przysiadów itp. nie obciążam kolan. Po wizycie u lekarza się dowiem kiedy mogę zacząć myśleć o sporcie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Jeśli miałeś zerwane więzadło to w moim odczuciu dyskwalifikuje Cię to do trenowania MMA. W tak krótkim okresie powinieneś się skupić na wzmocnieniu mięśni i ćwiczeniach na propriocepcje. Spytaj się swojego rehabilitanta, bo ponownie możesz sobie zrobić krzywdę.

Zmieniony przez - B-REAL w dniu 2011-11-01 19:02:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 354 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4438
mma = bjj , bjj = dźwignie na kolana pół biedy jak jeszcze proste a przy skrętówkach nawet nie poczujesz jak ci z powrotem poleci ,poczekaj jeszcze i wzmocnij to kolano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1158
Dzięki panowie za odpowiedzi. Przed operacją powiedział mi lekarz że do piłki nożnej będę mógł wrócić przynajmniej za pół roku ( a grałem zawodowo). Myślę ze po 5miesiącach po operacji mogę się zapisać - tak wiem że każdy ma inny organizm. Ja w tej chwili 2miesiące po operacji nie czuję żadnego bólu w kolanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Nawet na rozgrzewce byś sobie coś zrobił, nie mówiąc o kopnięciach i dźwigni na staw kolanowy. Czyli - jak wyżej.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1158
Kurde zniechęciliście mnie..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Jak lekarz uzna że jesteś zdrowy, to wtedy - czemu nie?

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1158
17listopada mam wizyte kontrolna - zobaczymy co powie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 209 Napisanych postów 8489 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129311
Dla mnie sprawa jest prosta. Przyczep i wiązadło jest osłabione, pomimo tego, że nie odczuwasz już dolegliwości bólowych. Nie bez powodu lekarz powiedział, że trzeba odczekać minimum pół roku. Obojętnie czy to jest piłka nożna czy MMA. Kolano jest dodatkowe obciążone, a dodaj do tego jakieś kopnięcia, zapasy czy bjj zwiększa znacząco odnowienia urazu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1158
B-REAL i reszta użytkowników - dzięki za odpowiedzi, oczywiście SOGi dla was ;) Poczekam do wizyty u lekarza i się dowiem co mogę a czego nie..chociaż z wielką chęcią już teraz bym się zapisał, ale zdaję sobie sprawę z tego że znów mogę mieć problemy z nogami..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 423 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 9117
na samym początku skrętówek na kolana itp raczej nie będzie,ale będziesz musiał uważać na wejścia w nogi i kopnięcia najwyżej powiesz sparing partnerowi żeby uważał na to i będzie dobrze

,,Kto trening dziś odpuszcza ten się z gejem w nocy puszcza."-Mirko Crocop Filipović

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aldo vs Mendes na UFC 142 w Brazylii

Następny temat

Pomoc MMA

WHEY premium