SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przydatność taekwondo

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 17544

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 17 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1466
Witam wszystkich
Dzisiaj jestem po trzecim treningu BJJ, ale nie mogę się już doczekać następnego. Ćwiczę również taekwondo i judo. I musze tu powiedzieć wbrew opini niektórych forumowiczów, że taekwondo nie jest nieużytecznym stylem. Podam parę przykładów:
1. Dzięki taekwondo moją wytrzymałość ,gibkość jest lepsza od wielu ludzii ćwiczących bjj razem ze mną.
2. Co do kopnięć. Na ostatnim treningu(bjj) ćwiczyliśmy low kicki i trener pochwalił mnie za poprawne wykonanie. Dodam, że na treningu taekwondo nie ćwiczymy takowych(jedynie przy samoobronie), a jednak potrafiłem je dokładnie wykonać.
3. Garda w taekwondo zależy od trenera. U mnie w klubie jest nauczana również typowo bokserka garda.
Podsumowując taekwondo może się przydać, choćby dla poprawienia sprawności i kopnięć. Jeszcze powiem dlaczego zacząłem ćwiczyć bjj. Są dwa powody. Po pierwsze jest to styl numer jeden na świecie, a po drugie lepiej wiedzieć z kim nie zadzierać.
Pozdrawiam
Kuba Stępień
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5681
Zgadzam sie z toba w 100%. Tez cwicze Taekwondo i dla mnie jest numerem jeden, aczkolwiek zawsze warto nauczyc sie czegos nowego (dlatego tez trenuje pare innych rzeczy ).Powodzenia na treningach.

,,Istotą sztuki jest dusza, wyrażająca się w stylu''

,,Istotą sztuki jest dusza, wyrażająca się w stylu''

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1216 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9521
Ja nie mam nic przeciwko TKD, ale widzialem kilka walk(na ulicy) w ktorych jednak nie zabardzo sie sprawdzilo..., jednak w polaczeniu z twoimi treningami Bjj, moze w czyms ci to pomoze.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 357 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4101
fajno ale jakby nie patrzec to co bys nie cwiczyl wczesniej to zawsze moze sie jakos przydac np. pod wzgledem wytrzymalosci, gibkosci, ogolnej sprawnosci czy tez tak jak w twoim przypadku uzywania nog

Narf

Główny Prosiak na region Lubelszczyzny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chodziłem kiedyś na Tae kwon-do i przedstawię wam dwie moje wątpliwości, jeśli chodzi o walkę uliczną: 1) skuteczność nóg bardzo spada, jeśli przedtem nie wykona się rozgrzewki, a jeśli przerwie się treningi na choćby kilka tygodni, to można stacić formę, na którą pracowało sie kilka miesięcy; 2) co ze skutecznością, jeśli ma się obcisłe spodnie, lub ciężkie buty ??? Warto oczywiście umieć bronić się na ulicy, ale jeśli miałbym trenować sztukie walki TYLKO po to żeby się obronić , to wolałbym kupić sobie jakąś spluwę albo paralizator. Sztuki walki to coś więcej, one się stają stylem życia, wyrabiają silna psychikę i można się całkiem niezłych mieśni, i kondycji dorobić.

Mantis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.
Co do skutecznosci, widzialem kiedys na imprezce, jak paru gosci zaczepialo faceta, ktory trenowal TKD. Gosciu zdjal sobie elegancko buty, jednego z nich kopnal na tyle precyzyjnie, ze reszta troszeczke sie zdziwila, a potem pomachal im troche nogami przed twarzami i bylo po zabawie. Stwierdzam wiec, ze ta sztuka walki jest w miare skuteczna.


///Pamietajcie: Nie ma twardycha facetow. Sa tylko źle trafieni.

///Tonny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2716
to pokop sobie na ulicy w zimie

Pozdrawiam
Michał
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2298 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11379
No właśnie, jak Boruta odszedł, to się zaczną takie teksty.
Zrozumcie, że wschodnie sztuki walki są za***iste... ale na filmach. TYLKO na filmach. Spróbuj pokopać jak przeciwnik wejdzie w zwarcie. A gwarantuję Ci, że większość osób nie będzie miała z tym problemów. Sam chodziłem na TKD, więc wiem jak to wygląda.
A że ten facet walczył z burakami, którzy oglądali 100x Karate Kid, to jego szczęście. Bo mógł kiepsko skończyć.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 131 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2716
Chłopaki, warto umieć kopać, ale nie oszukujcie się. To może być dodatkowy atut, ale nie podstawa waszego systemu. Pierwszy lepszy chłop, rolnik oderwany od pługa, z małym doświadczeniem na dyskotekach może być bardziej skuteczny. Lepsze to niż nic i może na leszcza wystarczy ale sami sobie odpowiedcie jak często zaczepiają leszcze? Ćwiczyłem TKD 3 lata. Ładny sport i jako taki godny polecenia - skuteczny, nie sądze.

Pozdrawiam
Michał
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kopniecia sa przydatne ,moim zdaniem jednak kopniecia do pasa ,no moze jeszcze na korpus .Ja w kazdym badz razie nie zaryzykowalbym wyzszych ,pewnie wynika to z tego ze mam je slabo opanowane i duzo slabsze od dolnych ale mimo wszystko mialbym obawy ,chocby nawet przed przewruceniem sie.Poza tym porzadnym mawasem na brzuch czy lokiem ,mozna takze goscia ugotowac,co o tym myslicie?.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8793
Tomek fro:poczytaj,co sam napisales:"gosciu zdjal elegancko buty,a potem kopnal...."itd.
Otoz uswiadamiam Cie,ze przy normalnej walce czas zdjecia o bu butow rowna sie kombinacji prostych przeciwnika na Twoja twarz i wejsciu w Twoje nogi.Jak,k...a,mozesz twierdzic,ze w taekwondo drzemie choc cien skutecznosci?????
Mozna to cwiczyc tylko ze wzgledu na walory zdrowotne,albo kariere sportowa.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PRIDE 21 zapowiedzi

Następny temat

Obrona przed sprowadzeniem do parteru

WHEY premium