SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeszedłem na keto, redukować?co wybrać? Ile mam bf?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2915

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

30

Płeć

M

Cel

Masa? Redukcja?

Waga

78 wegle 75 keto

Wzrost

178

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Wy mi powiedzcie, 12?

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca przy maszynie cnc, 8-12h FBW aba 3x w tyg

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Może dorzucę 2x bieganie po 30min naczczo

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

High csrb 3600-3900 wydaje mi się że tylko wypełniał mnie glikogenem i nie rosolem

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Db

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9061 Napisanych postów 82756 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699879
Podczas budowania masy w praktyce mamy dużą elastyczność jeśli chodzi o udział poszczególnych makroskładników w diecie. Najbardziej ujednolicona okazuje się jedynie zalecana podaż protein, z którą skądinąd i tak jednak wiąże się wiele kontrowersji.Weglowodany czy tłuszcze możemy elastycznie modyfikować wg upodobań i subiektywnych odczuć które wypracujemy podczas obserwacji naszego organizmu . Osobiście nie jestem zwolennikiem diet keto podczas budowy masy mięśniowej . Bardziej skłaniałbym się do LC .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
Lc to wegle przed i po treningu tak?
Różne zdania widzę.

Do tego rodzaju diety też d trzeba, się adaptowac?
No wywalił mnei wczoraj z ketozy bo mam samopoczucie daremne, pewnie zbyt ciężkimi treningami, brak sił.
Na Lc też takie rzeczy się dzieją?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Z czego adaptować? Z diety ketogenicznej? Nie ma takiej potrzeby. Węglowodany w okresie treningu wydają się najlepszym rozwiązaniem. Zależy też kiedy ten trening jest wykonywany. Można trenować np. rano na czczo. Wtedy osobiście dałbym całość po treningu, a w dni wolne w ostatnim posiłku. Na diecie ketogenicznej z reguły samopoczucie nie jest najlepsze. Jest to jednak mocno indywidualna kwestia i każdy z nas może zareagować inaczej. Ciężko tutaj cokolwiek pomóc. Poza tym również na high carb mamy dni lepsze jak i gorsze.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
nie LC to nie wegle przed i po treningu
LC to 100-150 g wegli przez caly dzien ale najlepiej okolotreningowo i nie trzeba sie do tego adaptowac bo LC to nie ketoza

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
A czy jeżeli straciłem w tydzień ok 2kg (woda glikogen) to ilość wegli 100-150 jest w stanie to przywrócić? Czy straciłem aż tyle bo jadłem 400g wegli es?
Im więcej w sumie wegli tym więcej glikogenu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Denzzor
Im więcej w sumie wegli tym więcej glikogenu

niekoniecznie, jeżeli korzystasz z tłuszczów jako źródła energii to przyjmując węgle po treningu, na którym ten glikogen był używany to jego zapasy zostaną uzupełnione
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
DJ_DoDo
Denzzor
Im więcej w sumie wegli tym więcej glikogenu

niekoniecznie, jeżeli korzystasz z tłuszczów jako źródła energii to przyjmując węgle po treningu, na którym ten glikogen był używany to jego zapasy zostaną uzupełnione


To właściwie jak to jest.
Przestawiasz i uczysz organizm na korzystanie z tłuszczy, zaczyna produkować ketony które dają dodatkowego kopa, wchodząc na low carb po adaptacji przestajesz produkować ketony(chyba że cię te 100g ww nie wywala to masz farta) ??

Ogólnie, to low carb szybciej buduje od ketogennej diety z dodatni m bilansem? Wydaje mi się że po dobry zaadoptowaniu to jeden kij

I przy okazji
Od tygodnia czuje mocniejsze bicie serducha,, od czasu babrania się w tej tłuszczowej diecie. Jestem na 16 dniu więc wiele może się jeszcze zmienic. Ale mówi wam to coś? Jak o serce chodzi to wolę dmuchać na zimne


Zmieniony przez - Denzzor w dniu 2019-11-30 13:04:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
nie , po adaptacji zostajesz dalej na ketozie czyli max 50-70g wegli dziennie a nie jak w przypadku adaptacji do 20. Zostawasz to jesli dalej chcesz byc w ketozie bo inaczej jak przejdziesz na LC to Cie wywali z ketozy wiec albo keto albo LC a nie ,ze adaptacja i potem LC to po co sie adaptowac

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 213 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1294
Już Ci tłumacze PO Co
PO TO BY organizm, żołądek, jelita, nauczyły się trawic duża dawkę tłuszczy, czerpać z nich energię priorytetowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
ale zoladka i jelit nie trzeba uczyc trawienia bo one juz to potrafia. Jedynie co to na poczatku moze byc ciezej i tyle. Co do nauki to nauczyc trzeba organizm kozystania z cial ketonowych poprzez wprowadzenie odpowiedniego jedzenia

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, plan do oceny

Następny temat

Proszę o pomoc w poprawie diety na mase

WHEY premium