SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o przykład treningu FBW

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2911

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51
Wiek:29
Staż:2 lata ( trening dzielony )
Wzrost: 187
Waga: 87
Witam
Jako nowy użytkownik Forum chciałbym się na początku przywitać ze wszystkimi i poprosić o radę w ustaleniu treningu .
Proszę o podanie przykładowego treningu FBW w warunkach domowych w celu zwiększenia siły i masy mięśnowej .
Do dyspozycji
ławka prosta - skośna
sztanga łamana
zestaw sztangielek
poręcze
uchwyty do pompek
zmienne obciążenie
Jaka ntensywność , ile serii , jaka przerwa pomiędzy ćwiczeniami
Z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
QUEBLO
Venc,nie da się zrobić wycisku leżąc czy podciągania i nie czuć odpowiednio trica i bica...
owszem jeśli czujesz bardziej łąpy robiąc te dwa ćwiczenia to znaczy ze coś jest nie tak,ale z racji iż są to ćwiczenia złożone a nie izolacyjne nie da się wyizolowac samej klatki czy samych najszerszych tymi ćwiczeniami.

a co do samego wiosła po MC...jeśli to było by jakieś wiosło jednorącz w oparciu to można próbować,ale w staniu sztangą? ciężko na wymęczonych prostownikach i nogach...


Co do wycisków, to chyba im mocniejszy triceps, tym lepszy wynik na ławie, Venc

Oczywiście, także uważam że nie da się zrobić wiosło sztangą po mocnym ciągu (no chyba że ciągi robimy na koniec treningu), ale jednorącz jak najbardziej zrobimy z mocnym ciężarem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Chcesz FBW? Proszę bardzo.

Przysiad 3s
Wyciskanie na skosie dodatnim 3s
Wiosłowanie 3s
Wyciskanie żołnierskie 2s
Francuz leżąc 3s
Uginanie Sztangi na bica 3s

W głównych bojach zrób sobie 2-3 serie rozgrzewkowe.
Pozdro.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja bym raczej takie cos poradzil: przysiad 4x, martwy ciag 4x, wioslowanie 4x, pompki na poreczach 4x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Wykonywanie wiosła, po martwym ciągu to samobójstwo. Nie ma szans na poprawna technikę i progres w tym ćwiczeniu.
Do tego przysiad i martwy ciąg na jednym trenie, porządnie zrobiony, może bardzo szybko doprowadzić do przetrenowania.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Za to dawanie 2 serii na barki, a 3 na bic i tric jest poprawne? Do tego wyciskanie na skosie +, a nie lepsze pompki na poreczach? Na poczatek tylko cwiczenia wielostawowe, a nie uginania na biceps.

PS. zamiast wioslowania mialo byc podciaganie, ale nie widze by autor mial drazek.

Zmieniony przez - MojeImie w dniu 2012-05-04 11:21:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Do tego wyciskanie na skosie +, a nie lepsze pompki na poreczach?
Lepsze pompki na poręczach. Ja Cie proszę. Poprawnie wykonywane, są bardzo dobrym i potężnym ciężarowo ćwiczeniem.
Ale nie są ćwiczeniem lepszym od wyciskania, na skosie dodatnim, ponieważ to ćwiczenia na zupełnie inne partie mięśni. Do tego skoks, dodatni buduje masywną górę klatki i właśnie od tego powinno się zacząć.

Za to dawanie 2 serii na barki
Tak się składa że przy wykonywaniu wyciskania na skosie dodatnim, angażowana jest również obręcz barkowa i przednie aktony naramiennych. Do tego nie uważasz tego za pewną hipokryzję, wypominając mi małą ilość serii na barki, samemu nie dając żadnego ćwiczenia stricte na nie?
Na poczatek tylko cwiczenia wielostawowe, a nie uginania na biceps.
Ponieważ? Bez izolacji się nie obejdzie, on chce budować sylwetkę, a nie masę. Kilogramy, dla kilogramów, to żaden wyczyn.
Świetnie gdzieś o tym pisał Hubert lub Antos, można budować masę, a w mięśniach i tak nie zauważysz różnicy.

Pozdrawiam.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Autor chce budowac mase, a cwiczenia wielostawowe do tego nadaja sie najlepiej. Wyglad miesni poprzez izolacje mozna poprawic po jakims czasie treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Staż:2 lata ( trening dzielony )

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Skoro taki mial dobry trening dzielony przez 2 lata to po co mu teraz Nasza pomoc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
No i właśnie.
Dałem mu plan, którym sam kiedyś ćwiczyłem i tyle. Też mnie to dziwiło ;)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 9627 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 44430
Venc1Lq
Wykonywanie wiosła, po martwym ciągu to samobójstwo. Nie ma szans na poprawna technikę i progres w tym ćwiczeniu.


Zależy, czy chcesz zrobić wiosło typowo siłowo, to fakt, ale tak na zakresie 8-12 spokojnie idzie to zrobić. Ja mam mc, podciąganie, wiosło i jakoś się nie czuje przetrenowany, ale wiadomo, że któreś z ćwiczeń już nie ma takiej mocy, bo dwa zabiorą najwięcej.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Programy Treningowe

Następny temat

Czy Tym Coś zdziałam?

WHEY premium