SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z uczniami !!!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5
Witam.Jestem nauczycielem w szkole podstawowej i gimnazjum i mam pewien problem.Ponieważ moja wiedza kulturystyczna nie jest na tyle wielka żeby pomóc moim uczniom zwracam się z prośba do fachowców.Chodzi mianowicie o to że wielu moich podopiecznych chce czy zaczęło trenować kulturystykę i mają problemy z rozbudową masy ciała, a dla nich najważniejsze są odżywki które według nich przynoszą największe efekty co oczywiście nie jest prawdą.Mam pytanie jakie odżywki im polecić żeby dawały jakieś efekty a nie robiły im krzywdy??Czy gainer w ich wieku jest dobrym pomysłem i jeżeli tak to z czym go łączyćCzekam na szybką i fachową odpowiedź i przepraszam za kłopot.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Nie wiem ale chyba pana troche zaniepokoje co do tego tematu to musi pan wiedziec ze ciezko bedzie sam taki bylem w gimnazjum to jakby mi ktos powiedzial o diecie to by sie z niego zaczol brechac i tak dalej bo znajomi po 20 pare lat sa wilcy i nie stosyja diety (czyt.koksy) i tak dalej moj dzien wygladal mniej wiecej tak wstaje z rano sniadania nic do szkoly w szkole jakas cola i bulka slodka czasem taka nibiy pizza bulka serowo-cebulowa przychodzilem ze szkoly to na silke sie szlo potem po silce obiadek do wieczora jeszcze czasem jakies slodycze ,chipsy,itd pozniej jakas kolacja oczywiscie te posilki byly zwykle jak w kazdym zwyklym domu nie sprawdzalem uwagi na jakies bialko czy wegle itd. i tez sobie myslalem o kupie sobie jakies tabletki lub bialko w proszku i bede rosl i dopiero zmienilem zdanie jak sie zapisalem na silke ( wczesniej to byla z kumplami w piwnicy) i tak sie trafilo ze byl tam instruktor kulturystyki ktory tak wygladal ze odrazu zaczelem sluchac wszystkiego co mowil wygladal wtedy tak 174 wzrostu i ok.46 biceps ladne rzezba a wiec wiadomo jak to musilo zadzialac na mnie i tak sie u mnie zaczelo to wszystko okazlo sie ze cala technika cwiczen byla zla np.robienie bicepsu to bylo takie bujanie ze szok albo klatka odbijanie ciezaru od klatki do tego jeszcze wtedy cwiczylem 6-7 rzy w tyg. teraz juz tak nie jest wiem jak wazna jest technika,systematycznosc,dieta , regeneracja nie mowie ze odzywki sa zle bo tez mam i biore ale to jest uzupelnieniem diety ,treningu a nie na odwrot jak kiedys oby panu sie udalo zrobic to z tymi chlopakami co zrobil instruktor ode mnie z silowni ze mna. Powodzenia i wiecej nauczycieli takich jak pan czy czorcia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 1439 Wiek 70 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7349
Witaj qwasek73. Myślę że ten temat odpowie Ci na wiele pytań. Gdybyś miał jeszcze jakieś wątpliwości to pytaj. Pozdrawiam
https://www.sfd.pl/temat211853/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
Dzień Dobry.
Jeżeli zaczynają kulturystyke to odżywki nie sa im potrzebne.. Jeżeli maja problem z rozwinięciem masy mięsniowej to zapewne wina diety. To tak jakby ktoś chciał jeździć autem i nie tankować
Pozdrawiam
Nauczycieli z WF zawsze lubiłem

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
JAK UŁOŻYĆ WŁASNY PROGRAM TRENINGOWY:

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=107470


PIERWSZY TRENING: Trening ACT https://www.sfd.pl/Topic.asp?topic_id=18564&forum_id=8&Topic_Title=&forum_title=Trening

Zacznij od właściwego odżywiania - jesteś TYM CO JADASZ.

ODŻYWIANIE:

PODSTAWY: https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=50408

I: https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=89657

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
cześć
Moim zdaniem to przede wszystkim powinieneś podpowiedzieć dzieciakom, żeby zwróciły szczególną uwagę na dietę oraz częstotliwośc i regularność posiłków. Nawet tzw. hardgainerzy jeśli przyjmują 5-6 odpowiednio zbilansowanych pod względem zawartości białka, węglowodanów i tłuszczów posiłków dziennie, wysypiają się, no i oczywiście trenują - osiągają zadowalające efekty.
Niestety dzisiaj królują wśród młodych ludzi poglądy, że bez odżywek nie ma szans na osiągnięcie jakiegokolwiek widocznego przyrostu umięśnienia. Tymczasem kulturystyka to sport który wymaga cierpliwości, systematyczności i konsekwentności w tym co się robi.

Natomiast bezpośrednio odpowiadając na twoje pytanie odnośnie odżywek, które mógłbyś im polecić - odpowiem ci że żadnych nie powinieneś im polecać. W tak młodym wieku organizm ma niesamowity potencjał rozwojowy, szaleją hormony. Do osiągnięcia zadowalających rezultatów wystarczy mądre podejście do tematu diety, regeneracji i treningu.
Znając życie - to twoi podopieczni jedzą 2 posiłki dziennie, śpią po 6 godzin, a trenują po 6 razy w tygodniu. Przy takim podejściu nie ma co marzyć o efektach. Po prostu powinieneś im wyjaśnić że trening 3 razy w tygodniu w ich przypadku jest najwłaściwszy. Do tego powinno dojśc 8 godzin snu i bogata w białko i węglowodany dieta, która nie będzie się opierała na fast-foodach, chipsach i coli. Dla ludzi chcących zyskać dodatkowe kilogramy mięśni słowem kluczowym jest BIAŁKO - powinno się go dostarczać od 1,5 nawet do 2,5 grama na kg masy ciała.

Nie da się w dwóch słowach przedstawić zasad jakimi powinni się kierować młodzi adepci kulturystyki. Przede wszystkim jednak powinni czytać, pytać i unikać na siłowni dobrych wujków, którzy podsuną im rewelacyjne pigułki na porost mięsa - bo to nie tędy droga.

Gdybyś miał jakieś dodatkowe pytania to pytaj. Postaram się odpowiedzieć

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
nightingal sog za wypowiedz
pozdrawiam

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5
Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.Hm...chyba nie pracujesz z dzieciakami i nie wiesz jak trudno im powiedzieć że wszystko co jest w proszku czytaj odżywkach można zastąpić dobrą dietą.Bo przecież Pudzian nie zachwala diety tylko trzyma puchę ogromnej odżywki. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
qwasek73

Nie chcę Cię zniechęcać, ale nie licz na to, że "przeskoczysz" dziury wychowawcze pozostawione przez rodziców i "fachowe" porady kolesi z siłki.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 229 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4787
Każdy teraz zaczyna od "odzywek" jeśli niema dobrego autorytetu nad sobą, który powie mu "co i jak". Komercja wygrywa i tyle

Miałem takich blokersów na osiedlu co łykali te "tabletki na porost mięsa" i siedzieli na bloku nawet nie ćwicząc, a już o diecie nie powiem

Nie mieli dobrego autorytetu Może Pan będzie dobrym autorytetem i uda mu się pokierować odpowiednio uczniami Życzę powodzenia i pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Dokładnie.

Młodzi cierpią na poważny brak autorytetów.

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

prosze o pomoc klate na lawce prostej na sile

Następny temat

brzuch jak ciasto drożdzowe :/

WHEY premium