SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z marwtym ciagiem

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
Witam dzis kieruje do was pytanie zwiazane z martwym ciagiem, mianowicie robiac martwy ciag rozstawiam nogi na około metr szerokosci i zaczynam go rwac. Po pierwszym treningu, którego dzis wykonałem bola mnie MIĘŚNIE PROSTOWNIKI GRZBIETU w szgegolnosci na dole. NIe wiem czy to jest moze spowodowane skutkiem złej pozycji czy moze to jest naturalny stan po cwiczeniach martwego ciagu. Jak wy robicie ten martwy ciag na prostych nogach czy moze z szerokim rozstawem nóg. Zauwazyłem jeszcze logiczna rzecz, ze im bardziej rozstaw nog jest wiekszy mozemy wiecej rwac oczywiscie do granic racjonalnosci. Dopiero zaczynam przygode z marwtym ciagiem wiec prosze pisac wyrozumiale, wiec moja technika nie jest jeszcze dopracowana. Bardzo bym był wdzeiczny za jakies gify, fotki z wykonywania tych czynosci(martwy ciag), które bardzo by mi pozwoliły przyswoic sie z ta dziedzina 3boju. Pozdrawiam oride16.

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Co to znaczy rwać? Co do zakwasów na prostownikach to raczej normalna sprawa Wracając do techniki to poniżej masz link do filmiku z prawidłową techniką wykonywania martwego ciągu w wersji sumo(szeroki rozstaw nóg).





Na filmiku Kuba SNK z naszego forum. Mam nadzieje, że nie będzie miał za złe, że użyłem filmiku z nim w roli głównej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie mam za złe, ale tez ode mnie nie nalezy sie uczyc bo robie błedy techniczne (przynajmniej na maxach)

zrywanie to jest cos takiego:


- poczatek takie napiecie jakbym chciał tą sztange wyrwac... a nalezy spokojnie przyłozyc siłe (ja tak nie lubie bo wydaje mi sie, ze ciezej idzie, ale trener kazał nie zrywac to staram sie nie zrywac)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
A jaki rozstaw nog mi radzicie szeroki czy waski ?? I mam jeszcze takie jedno pytanko jesli robie 6 powtórzen to kazde z nich mam raboc tak jak w 2 filmiku ?? Czyli kładac ciezar na podłodze po czymj ponownie ja podniesc ??

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Oride16- tak, za każdym razem odłóż sztangę bez odbijania. Każde powtórzenie ma być jak pierwsze.

KubaSNK - heh, ja tak właśnie zrywam, nie umiem statycznie podnosić ciężaru tylko muszę dynamicznie....

PS: Rozstaw nóg to raczej kwestia indywidualna. Ja kiedyś robiłem sumo, teraz robię klasykiem. Wybierz sobie ten styl, którym Ci lepiej technicznie idzie.

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2007-09-20 18:23:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 192 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7412
Do autora, wydaje mi sie ze nie trzymasz prosto plecow podczas ciagu i sztanga nie idzie po piszczelach tylko z przodu to bardzo obciaza dolna czesc plecow, sam tak robilem przy pierwszych przygodach z ciagiem, zalecam nagrac filmiki z profilu i porownac z prawidłowymi.
Pozdrawiam.

Sie skacze sie pływa ciałko też sie zaj**iste ma, bajerka jest. No pain, No gain. Go out here and start train.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 331 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2688
ja stosuje sumo krótszy róch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
no MOze i <MAsz> rAcje. Spróbuje Tak Jak mOwISz...

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
plecy trzymamy cały czas prosto ? tzn. w nachyleniu, ale potem staramy sie je wyprostowac. ??

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Trzeba utrzymywać naturalną krzywiznę kręgosłupa. Masz filmik. Popatrz na plecy i wszystko jasne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2414 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10933
MOge chyba trenowac z moim treningiem procentowym(stosuje go do wyciskania) w martwym ciagu ?

Pierwszy tydzień
Poniedziałek 80%*2pow*6seri
Środa 80%*3pow*6serii
Piątek 80%*2pow*6serii

Drugi
Poniedziałek 80%*4pow*6serii
Środa 80%*2pow*6serii
Piątek 80%*5pow*6serii

Trzeci
Pn 80%*2pow*6serii
Śr 80%*6pow*6serii
Pt 80%*2pow*6serii

Czwarty
Pn 85%*5pow*5serii
Śr 80%*2pow*6serii
Pt 90%*4pow*4serie

Piąty
Pn 80%*2pow*6serii
Śr 95%*3pow*3serie
Pt 80%*2pow*6serii

Szósty
Pn 100%*2pow*2serii
Śr 80%*2pow*6serii
Pt 105-110%*1pow*1seria

Tylko ze bede trenował go tylko raz wq tygodniu ~!



A jak nie to zapodajci mi jakis inny plan ??

Cóż Mam Napisać, Że Jestem Bardzo Silny, Nie Dopiero Do Tego Dążę.....

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ściskacze - w wersji dla twrdzieli

Następny temat

22.09. 2007 - TCZEW - Strongman

WHEY premium