SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z doborem ćwiczenia na triceps

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 932

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 126 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2299
Witam, problem jest następujący: trenuje treningiem fbw 3x w tygodniu (split nie dawał mi zadowalających efektów. Trening składa się z 3 serii po 12 powt. na nogi, klatę, plecy i barki, plus 2 serii 10 powtórzeń na biceps triceps i przedramię), ostatnio zmieniałem plan. Pojawił się jednak problem ze zmianą ćwiczenia na triceps. Poprzednio wykonywałem 2x wyciskanie wąsko sztangi, i 1x pompki odwrotne z obciążeniem 55kg na kolanach. Pasowałoby coś zmienić, tyle że odpadają ćwiczenia na maszynach (mam same cięzary), oraz wszystkie francuzy - od około roku boli mnie przy tym lewy łokieć uniemożliwiając ich wykonywanie. Co mi pozostaje? Myślałem żeby dla odmiany wykonywać wyciskania tylko w górnej połowie ruchu, bądź zastąpić je w jednym dniu wyciskaniem sztangi nad głowę z klatki prowadząc łokcie przodem. Co o tym myślicie?

Zmieniony przez - TiKej w dniu 2013-01-08 17:00:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1729 Napisanych postów 27216 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 516399
Unoszenie hantli zza głowy , pompki na poręczach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1104 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21554
Unoszenie hantli zza głowy a co on pisał o francuzach..?

Przede wszystkim wylecz łokieć!

Tymczasem docisk szczytowy (wyciskanie górnej połowy ruchu) będzie spoko, najlepiej wykombinuj coś do podłożenia, bo to całkowicie zmienia to ćwiczenie (znacznie lepiej niż samo zatrzymanie w powietrzu).

Polecam też prostowanie w opadzie, ale nie wiem czy Cię też boleć nie będzie...

Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1729 Napisanych postów 27216 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 516399
j/w
uu , nie przypatrzyłem się , mój błąd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 379 Napisanych postów 37466 Wiek 1 rok Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 126370
myślę, ze Twój trening był za słaby nawet dla początkującego...

a teraz na jaki zmieniłeś- bo nic nie piszesz o tym- też na FBW w miniaturce tylko z wymianą ćwiczeń[zapewne na więcej izolowane ] ?

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2013-01-09 20:22:10
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena splitx5

Następny temat

Mały tyłek !!! Jak wyrobić sobie odstający tyłek (kaczą dupe)

Dzem