SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem nie do przejścia?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3270

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3518
Witam, jestem 20-letnia dziewczyna, ktora od dawna czyta sfd. Jestem pod ogromnym wrazeniem Waszej wiedzy dotyczacej zarowno treningow, jak i diety.
Mam dosyc nietypowe pytanie.
Mianowicie- 5 razy w tyg cwicze na silownii- 1 godz aerobow i 1 godz silowych. Nie trzymam typowej diety, tzn. jem malo, przede wszystkim nabial chudy, kurczaka, ryby, duzo warzyw i owoce, prawie w ogole wegli, tak wiec nie wiem, czy przekraczam dziennie 1000 kcal. Za to w weekend (bez treningow) jem to na co mam ochote, slodycze, ciasta itp. Wiem, ze to glupie, dlatego zdecydowalam sie napisac ten post.
Zdecydowalam sie tez na uzycie dziennika posilkow vitalmaxa, zapotrzebowanie wyszlo mi 1814, ale przy redukcji chce odjac 500-600 kcal i przyjmowac 1214-1314. I tu jest problem- czy zmieniajac nagle tryb zywienia na regularny, organizm sie nie zbuntuje i zamiast tracic fat, bede tyla? Chcialabym dojsc do wagi 58kg, idelanie byloby 55 kg.
Prosze o naprawde rzeczowe rady.
Z gory dziekuje:)

Płeć: Kobieta

Wiek: 20

Waga: 70

Wzrost: 168

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: studentka + to, co nizej

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 5 x tyg. trening silowy (nogi, brzuch, rece [biceps, triceps, barki, plecy], 5 x tyg. cardio/aeroby- bieganie , orbitrek, rower

Odżywianie: Jadlam malo i nieregularnie, ale zdrowo- nabial, chude mieso, warzywa, owoce, duzo wody niegazowanej, herbata zielona; w weekendu duuzo slodyczy itp.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak

Stan zdrowia: Bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej: 5 x tyg. trening silowy , 5-6 x tyg. cardio/aeroby

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Malo kalorii (za malo)

Zmieniony przez - rzodkiew00 w dniu 2009-09-24 23:17:54

Zmieniony przez - rzodkiew00 w dniu 2009-09-24 23:36:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz, to nie takie proste wyjść z takiej głodówki. 1000kcal to poniżej podstawowego metabolizmu. Żadna redukcyjna dieta nie powinna się opierać na tak niskiej podaży kcal. 1200 to też za mało. Przy takich parametrach jakie podajesz powinnaś jeść pewnie około 2000kcal. A do tego dokładasz długie treningi i takim połączeniem zabijasz to, co jest najbardziej potrzebne przy redukcji - metabolizm. Długo tak nie pociągniesz i w końcu zaczniesz tyć. Mało tego, dorobisz się mnóstwa problemów zdrowotnych, łącznie z brakiem okresu, problemów z układem kostno-szkieletowym, wypadającymi włosami i innymi atrakcjami.
Zastanów się czy chcesz dalej tak się katować czy jednak jesteś gotowa na zmianę odżywiania i treningów. Musisz też wiedzieć, że naprawienie tego, co zepsułaś i powrót do prawidłowego odżywiania może spowodować chwilowe przytycie jakieś 2-3kg. Za to jak schudniesz, to będzie to efekt trwały i przede wszystkim zdrowy.
Na początek przeczytaj to:
https://www.sfd.pl/-t527693.html

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-24 23:39:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3518
Ten artykul o zywieniu juz przeczytalam, zreszta jak wiele innych na tym forum:)
Od czego, wiec mam zaczac? Zapotrzebowanie ok. 1800 kcal wyszlo mi w obliczeniach w vitalmaxie.
Poza tym chce definitywnie zrezygnowac ze slodyczy, ktore przez weekend spozywalam w naprawde w duzych ilosciach, wiec dzieki temu odejsdzie mi naprawde duzo pustych i niezdrowych kalorii, prawda?

Zmieniony przez - rzodkiew00 w dniu 2009-09-25 19:30:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Więc teraz ułóż sobie w vitalmaxie dietę według tego arta. Przyjmij sobie białko 2,5 gramy na kilogram masy ciała, węglowodanów 2g/kgmc i tylko okołotreningowo, ewentualnie rano trochę możesz dać, resztę daj z tłuszczy.
Kaloryczność i rozkład makro vitalmax podaje, więc nie powinnaś mieć problemu.
Jak już ułożysz to wklej mi do sprawdzenia.
I przemyśl sprawę treningów. Musisz się poruszać, by podnieść podstawowy metabolizm.

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-25 20:35:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3518
Czyli wegle tylko na sniadanie i okolotreningowo, czyli ostatni posilek przed treningiem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te węglowodany które są po treningu są najważniejsze, bo one zapewniają uzupełnienie strat i regenerację. Więc nawet jak skończysz trening o 23.00, to o 23.30 jesz np pierś z kuraka z ryżem. Rano mogą być węglowodany, ale nie muszą. Jak mi rozłożysz wszystko, to zobaczę i ocenię, OK?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3518
Prosze o lekka pomoc: przy zalozeniu: bialko 2,5 g/kmc, weglowodany 2 g/kmc, tluszcze automatycznie 0,8/kmc wyszlo mi w bilansie: 175 g bialka, 140 g wegli, 56 g tluszczy., a w sumie 1764 kcal. Zakladajac redukcje o 500 kcal, mam spozywac 1264 kcal, ale nie wiem jak wyliczyc poszczegolne gramy bialka, wegli i tluszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie, masz zostać przy 1800. Deficyt zrobisz ćwiczeniami. I tłuszczu wychodzi Ci 680kcal, czyli nieco ponad 1g.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3518
Morales, ulozylam cos takiego: dzienne zapotrzebowanie zmniejszylam do ok. 1625, po prostu boje sie az tyle kcal i wegli na poczatek:
- bialko 2,5 g/kmc- 175 g
- tluszcze 0,8 g/kmc- 56 g
- wegle 1,5 g/ kmc (a nie 2 g- najwyzej z czasem dodam)- 105 g.

Jadlospis:

1. I POSIŁEK ŚNIADANIE:
- twarog chudy, platki owsiane, pomidor, jajko kurze cale, migdaly
2. TRENING- siłownia + aeroby
3. II POSIŁEK- NA UCZELNI
- twarog chudy, platki owsiane, pestki dyni
4. III POSIŁEK- OBIAD W DOMU
- piers z kurczaka bez skory, salata, pomidor, ogorek, papryka czerwona, pestki z dyni
5. IV POSIŁEK
- tunczyk z wody, pomidor, ogorek
6. V POSIŁEK
- serek wiejski light
7. BIEGANIE
8. SPANIE

ŁĄCZNIE: 1611 kcal
B/T/W 177/57/109
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 210 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3518
A to jadlospis na inny dzien:

1. I POSIŁEK- ŚNIADANIE
- 2 cale jaj kurze (jajecznica z nich), pomidor, orzechy wloskie, platki owsiane
2. II POSIŁEK- NA UCZELNI
- twarog chudy, migdaly, jablko
3. TRENING- siłownia + aeroby
4. III POSIŁEK- OBIAD
- piers z kurczaka, ryz, brokuly
5. IV POSIŁEK
- serek wiejski light, pomidor, ogorek
6. BIEGANIE
7. V POSIŁEK:
- tunczyk z wody
8. SPANIE

ŁĄCZNIE: 1586 kcal
B/T/W 181/56/99


I jak?


Zmieniony przez - rzodkiew00 w dniu 2009-09-25 22:02:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Więc tak: nie możesz jadać twarogu po treningu, bo wtedy potrzebujesz szybko białek i węglowodanów. A białko z twarogów wchłania się bardzo wolni i to jest raczej opcja na noc. Więc po treningu koniecznie kuraka z brązowym ryżem. I brakuje Ci zdrowych tłuszczy, orzechów, tranu, olejów. To są tłuszcze bardzo ważne nie tylko dla celów redukcyjnych ale i dla zdrowia.
https://www.sfd.pl/Podstawy_układania_diety_-_start_str_2.-t523670.html
Zobacz do tego tematu

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-09-25 22:11:08
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSZE O POMOC RENIA

Następny temat

Zbijanie wagi - objadanie sie na noc...

WHEY premium