SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba sprawdzenia wartosci odżywczych i kaloryczności przy diecie low carb

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 3360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 237
No to na początek podstawowe informacje:
Wiek: 19
Waga: 58
Wzrost: 158
Dieta: Schudłam latem na diecie 1000 kcal. Teraz wiem ze to najgorsza dieta ever, bo efekt jojo jest baaaardzo widoczny :) Od paru dni stosuję dietę South Beach, czyli pi razy drzwi diete low carb. Poczytałam sobie artykuły na forum i stwierdzam że czas ułożyć sobie dietę samodzielnie i będzie to właśnie dieta low carb na redukcję tłuszczu
Historia odchudzania: Udało mi się schudnąć z 73 kg do 48 (48 było w ostatnie wakacje). Trwało to dobre pare lat (jakieś 4). Jednak w tym czasie waga mi cały czas skakała (na zimę zawsze tyję, na lato chudnę). Przez ostanie pare miesięcy znów wrociły mi kilogramy - a konkretnie 10 kg. Planuję pozbyć się tego wstrętnego tłuszczu do końca kwietnia (będe zadowolona nawet jak zrzuce 7 kilo a nie 10)
Aktywność fizyczna: Wiosna 2010 mineła mi pod znakiem codziennego joggingu o 6.00 rano po około 40 minut, potem w lato przeniosłam się na siłownię i oblegałam głównie bieżnie i urządzenia do kształtowania brzucha.

A więc po dzisiejszym czytaniu wszelakich artykułów na temat low carb ułożyłam sobie taką oto dietę:

TDEE wyszło mi 2270 przy załozeniu 4x w tygodniu trening aerobowy po godzinie + trening siłowy.
Obniżyłam sobie kaloryczność do 1500 ( nie wiem czy nie za mało...)
Poszczególnie składniki odżywcze:
Białko 464 kcal, 116 g
Węgle 480 kcal, 120 g
Tłuszcz: 556 kcal, 61,7 g

I właśnie w związku z tymi wartościami mam pytanie. Czy są ok dla diet low carb? Chciałabym sie brać za układanie posiłków już z prawidłowymi wartościami.

Z góry dziękuję za pomoc


Płeć: Kobieta

Wiek: 19

Waga: 58

Wzrost: 158

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: Codziennie chadzam na politechnikę, gdzie generalnie głównie siedze.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Siłownia 4 razy w tygodniu - godzina ćwiczeń aerobowych + siłownie (narazie nie mam jakiegoś ułożonego planu). Jak sie ociepli mam zamiar codziennie sobie biegać (już w tamtym roku na wiosne to praktykowałam)

Odżywianie: Schudłam ponad 20 kg bez żadnej konkretnej diety. Nie jadłam słodyczy, jadłam wiecej warzyw. Potem waga nieznacznie mi sie wachała. W ostatnie lato stosowałam diete 1000 kcal (chciałam z 53 zejść do 40 i rozregulowałam sobie chyba metabolizm). Obecnie dieta SB przez 3 dni a potem 3 dni obżarstwa i tak na okrągło (moja silna wola chyba umarła)

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Mam atopowe zapalenie skóry, ale jest to uczulenie na takie produkty, które w diecie low carb na 100 % sie nie pojawiają.

Stan zdrowia: -

Preferowane formy aktywności fizycznej: Siłownia 4 razy w tygodniu + jogging + basen (ewentualnie). Jestem w stanie poświęcić tamu obecnie około 1,5 godziny dziennie.

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Brałam chrom i Thermo Speed Extrem (planuje brać go ponownie). Nie wiem czy to istotne ale przyjmuje tabletki anty.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak, jest możliwość.

Stosowane wcześniej diety: 1000 kcla, South Beach
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 237
O, i jeszcze jedno pytanie :) Wiesz może jak to jest z jajkami? Bo z tabeli wynika że jaja smażone mają dużo dużo wiecej kalorii niż surowe. To wynika z jakiś procesów termicznych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
wklej w calosci diete z poszczegolnymi posilkami, co i kiedy dokladjnie jesz

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 237
A wartości odżywcze są w porządku? To zaczne układać pod nie diete.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
Jak na start chyba optymalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
przyjmij póki co te BTW i rozpisz to dokladnie na posiłki, wklej diete i ocenimy

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 237
Okey :) Jutro rano bedzie gotowa :) Dzięki z góry :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 237
Wstawiam pierwsze trzy posiłki, bo jakoś wolno mi idzie to układnie. Siłownie planuję godzine po śniadaniu i tak generalnie bede pewnie planować dopóki mam wolne, czyli do końca lutego. Aha, i od razu mówię, że przez pierwsze dwa tygodnie diety chcę całkowicie zrezygnować z pieczywa, ryżu itd, a potem je dopiero wprowadzić. Takie "zboczenie" z diety SB. Myślicie, że to dobry pomysł?

Posiłek 1: Omlet z dwóch jajek smażony na łyżeczce oliwy z oliwek + 2 łyżki płatków owsianych na mleku 0,5 %

Kalorie: 353
B: 25
T: 19
W: 15

SIŁOWNIA

Posiłek 2: Twaróg chudy 150 g ze słodzikiem i wanilią.

Kcal: 170
B: 40
T: 0
W: 3,5

Posiłek 3: Gołąbki z kapusty białej, mielonej piersi z indyka i pieczarek z surówką z kapusty pekińskiej i pora z sosem (jogurt naturalny z bazylią, oregano, solą) + mały jogurt naturalny.

Kalorie: 353
B: 48
T:7
W:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 466 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15935
i co to wszystko ?
brakuje 2-3 posilkow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
owianki daj na śniadanie przynajmniej z 50g, do tego 2-3 jajka
po treningu
nie mozesz miec twarogu (kazeina sie nadaje tylko na noc+ oliwa). tu musi byc węgiel (na uzupelnienie glikogenu, np. ryż, kasza)+ mięso- białko
jogurtów i nabiału raczej unikaj na redukcji, zamiast tych gołąbków lepiej ugotuj/ upiecz tego cyca z indyka+ dodaj warzyw+ oliwy

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 237
SoQl20 - narazie wstawiłam trzy, jak napisałam, a reszte układam nadal :)
kocio2009 - dziękuję za uwagi ;) i małe pytanko: co złego jest w gołąbkach? za mało wartości odżywczych?

łapcie sogi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
jesli robisz te gołąbki na zasadzie zmielenia cyca+ zawinięcia w kapuste i do gara (bez zadnych sosów i ulepszaczy)- to na zdrowie ;)

Stop wishing start doing

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Białka - Info

Następny temat

WPC na redukcji

WHEY premium