SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o weryfikację planu treningowego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1556

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez anubis84 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Cześć wszystkim,

Z góry zaznaczę, że jestem osobą początkującą. Mam 23 lata, 192 cm wzrostu i 85 kg wagi. Przygodę z siłownią zacząłem nie cały rok temu niestety nie widzę widocznych efektów. Zaczynam się zastanawiać w czym tkwi problem. Chodzę na siłownie 2/3 razy w tygodniu robiąc maksymalnie dwu dniowe przerwy. Przyznaje, że zdarzają mi się przerwy 3/4 dniowe ale mam tygodnie gdzie jestem na siłowni 4/5 razy. Jeżeli chodzi o dietę to jem 5 posiłków dziennie ładując w siebie jak najwięcej (wychodzi mi mniej więcej 3000 kcal).


Mój plan treningowy (stosowany na zmianę):

Trening A
Wykroki z hantlami 12/12/10/8
Martwy ciąg na prostych nogach 8/8/8/8
Sciąganie drążka do klatki piersiowej 12/12/10/8
Wyciskanie sztangi na ławce dodatniej 12/12/10/8
Wyciskanie sztangi nad głową 10/10/8/8
Zginanie przedramion z hantlami w chwycie młotkowy 10/10/10
Pompki na poręczach 12/10/10/8
Deska bokiem 3x30s
Trening B
Przysiady ze sztangą na karku 15/12/10/10
Martwy ciąg 8/8/8/8
Podciąganie na drążku (maszyna) nachwytem 12/12/10/8
Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 12/12/10/8
Wyciskanie hantli nad głowę siedząc 12/10/10
Uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją 10/10/10
Ściąganie linki wyciągu górnego triceps 12/10/10/8
Deska 3x30s

Przy ostatnich seriach zakładam 80% ciężaru maksymalnego.

+25 min cardio na koniec

Spotkałem się z opiniami, że robię za dużą liczbę powtórzeń a powinienem ją zmniejszyć np 5x5 i większe ciężary.
Proszę o pomoc i poradę z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Nie widzisz efektów, w jakim sensie ?

Siła nie rosnie, masa nie idzie itp ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Siła tylko trochę poszła do przodu. Masa praktycznie zero a na niej najbardziej mi zależy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Masa nie idzie to wine bym upatrywał w tych 3000 kalorii, możliwe że za mało tych kalorii lub złej jakości

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Czyli trening sam w sobie jest ok? Nie powinienem go co jakiś czas modyfikować?
Fakt faktem co do zapotrzebowania kalorycznego bywa różnie raz uda mi się zjeść więcej raz mniej ze wzgledu na prace i czas na przygotowanie jedzenienia. Jedzenie podaje na oko nie używam wagi.


Zmieniony przez - PioFibix94 w dniu 2018-07-13 19:40:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Plan jest w porządku.

Jak długo nim ćwiczysz ? Obwody się zmieniły? Waga?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 16
Ćwiczę nim już prawie rok co jakiś czas modyfikując ćwiczenia (głównie pleców tricepsa i bicepsa). Nie mierzyłem się podejrzewam, że podobne do tego co było na początku może trochę się zwiększyły. Waga 5 kg do góry, które poszło bardziej w brzuch niż w inne partie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Masaż wałkiem

Następny temat

Trening

WHEY premium