SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Masaż wałkiem

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 702

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 126
Rollowanie przed czy po treningu , czy daje to efekty jeśli chodzi o zmniejszanie bólu przy nadciągnieciach (klasycznie ból barku po przeciążeniu ) złamania brak ,zapalenia brak ,zwykła kontuzja lecz bardzo mi przeszkadza ,lekarz zalecił lek na bazie przeciwbólowych i przeciwzapalnych
I ogólnie czy polecacie ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12089 Napisanych postów 160552 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234886
wrzuc sobie po, jako element cool down
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
Rolowanie w praktyce nic nie daje, Dla mnie to kolejny farmazon który szerzą Ci z youtuba zeby wiecej kasy zarobic na naiwniakach. Zacznij sie rolować i zobaczysz, a w zasadzie nie zobaczysz zadnej roznicy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 126
No w sumie też mi coś smierdzi to jakimś kitem ale bardziej chodzi mi o wyeliminowanie tego bólu barku bo koleżanka fizjoterapeutka mówiła że powinno pomóc to się pytam tu was jak sie macie do tego ;) .tak nawiasem mówiąc to jak k***a widze te laski wałkujące się na sali fitness przez godzinę to aż mnie skręca i bym nimi potrzepał ,dziś też widziałem i to mnie skłoniło do napisania xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Miejeca kontuzjiowane naciągnięcia sciegien, mięśni itp nie powinny być rolowane, tak gdzieś przeczytałem bo to powoduje dodatkowe mikro urazy bo uciskasz osłabione struktury

Co do wypowiedzi ANISK też słyszałem o tym że rolowanie jest słabe.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-07-13 19:02:15

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
ANISK
Rolowanie w praktyce nic nie daje, Dla mnie to kolejny farmazon który szerzą Ci z youtuba zeby wiecej kasy zarobic na naiwniakach. Zacznij sie rolować i zobaczysz, a w zasadzie nie zobaczysz zadnej roznicy.



A mnie rolowanie nie raz zabezpieczyło przed kontuzją Fizjoterapeuci również wykonują zabiegi, które działają na podobnych zasadach co rolowanie, a ich słuszności zakwestionować nie można. Z drugiej jednak strony rolowanie zrobiło się modne i niektórzy masturbują się na wałku pół godziny przed każdym treningiem. To oczywiście bez sensu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6518 Napisanych postów 62319 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777920
Paskil123
Rollowanie przed czy po treningu , czy daje to efekty jeśli chodzi o zmniejszanie bólu przy nadciągnieciach (klasycznie ból barku po przeciążeniu ) złamania brak ,zapalenia brak ,zwykła kontuzja lecz bardzo mi przeszkadza ,lekarz zalecił lek na bazie przeciwbólowych i przeciwzapalnych
I ogólnie czy polecacie ;)


Rolowanie nie każdemu jest potrzebne i nie każdemu przynosi ulgę wszystko zależy od specyfiki bólu, jeśli mięśnie są zbite i masz punkty spustowe to rolowanie się przyda i przyniesie pomoc, jeśli ból jest wywołany uszkodzeniem to rolowanie na nic się nie zda.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12089 Napisanych postów 160552 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234886
problem z tym, z nie kazdy umie sie rolowac
dlatego pozniej pojawiaja sie opinie, ze nic nie daje.

idz do dogrygo tarapeuty ktory wykona Ci masaz tkanek glebokich, to zobaczysz co daje tego typu zabieg
2

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masę do sprawdzenia.

Następny temat

Prośba o weryfikację planu treningowego

WHEY premium