SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5922

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 548 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5353
po to jest to forum tak mi sie wydaje, skoro jestem w stanie coś pomóc to czemu miałbym tego nie zrobic... dokładnie jak wyżej zależy na kogo tafisz w danym momencie, trenuj jak najdłużej i żeby to tylko nie było chwilowe zauroczenie tym sportem...;)

nic nie motywuję nas tak jak ludzie którzy w nas nie wierzą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
@mendriv z przelicznika, który podałeś wyszło mi 2678,4 kcal, rozumiem, że jest to moje dzienne zapotrzebowanie i teraz muszę znaleźć jakąś ściągę z danymi, jakie produkty ile kcal zawierają i tak dobierać posiłki by dzień zamknąć poniżej tej liczby.
"niewielu osobom w Twoim wieku sie chce za siebie brać" - zdaję sobie z tego sprawę, dlatego pisałem na wstępie że to chyba kryzys wieku średniego :)

@gwiazda17 zawsze miałem słomiany zapał, ale przyznaję szczerze, że po pół roku ćwiczeń (sam jestem w szoku że tyle już ćwiczę i nadal mam werwę do tego), znajomi zauważają zmiany w moim wyglądzie, co mnie motywuje do dalszych ćwiczeń. Pozostaje też ciekawość, skoro po pół roku ktoś zauważa zmianę w mojej sylwetce na plus, to co będzie za kolejne pół roku :) I tu wracam do pierwszego postu, dlatego zdecydowałem się zasięgnąć porady doświadczonych osób w tej dziedzinie, gdyż plan treningowy który do tej pory się sprawdzał i widziałem przyrost w obwodach mięśni, tak od jakiegoś czasu miałem wrażenie, że mimo że więcej staram się ćwiczyć to przyrost się zatrzymał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie tu ulozysz sobie diete a jezeli chcesz robic mase dodaj 200 kcal jezeli redukcje odejmij te 200kcal, kto pyta nie bładzi wiecej na temat diety znajdziesz w dziale odzywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
Zanim podesłałeś kalkulator, chciałem napisać, że mimo iż wzrost mięśni się zatrzymał, to mój apetyt znacząco wzrósł.
Przykładowy dzień:
8.00 - jajecznica z 5 jaj + 6 kromek chleba białego
12.00 - 3 kotlety z piersi kurczaka + 3-4 większe ziemniaki gotowane + jakaś surówka
15.00 - makaron (cała paczka) z białym serem 1op. + skwareczki
19.00 płatki na mleku 3,5% jakieś 0,5 l
i tak mogę na takich posiłkach jechać codziennie, nie znudzą mi się :)
Nawet żona już zaczęła mi dogryzać, że zbankrutujemy na moje jedzenie.
A ja czuje się wciąż jakby żołądek mi się kończył w piętach :)

Ale po wklepaniu tego (mniej więcej, nie bardzo się orientuję ile gram ma np. kromka chleba itp.) w ten kalkulator wyszło mi:

Suma dobowa: 3969 kcal 188 g białka 75 g tłuszczu 626 g węglowodanów

chyba coś za dużo się objadam, co ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
no za duzo i nie zdrowo, skraweczki wyrzuc, chleb bialy tez, kotlety z piersi jesli smazysz na w panierce i oleju tez wyrzuc, platki na mleko tylko owsiane i mleko daj maksymalnie do 2% tluszczu, pamietaj 5-6 posilkow podczas dnia najwiekszy posilek potreningowy potem sniadanie a potem przetreningowy a potem juz wazna reszta jest, przy takliej diecie jak napisales szybko bys sie tluszczem zalal i slabe efekty w perspektywie czasu bys odnotowywal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
Wzrostu wagi nie zaobserwowałem, może dlatego, że odkąd się ciepło zrobiło, to w weekendy wsiadam na rower i robię trasy 50-60km w średnim tempie 20km/h. No ale lada chwila się chłodniej zrobi, a apetyt pozostanie, więc tak jak napisałeś, będę musiał zrezygnować z paru przysmaków :(

Chociaż, kiedyś czytałem coś o diecie, że podobno paradoksalnie by spalać tłuszcz, trzeba jeść tłuszcz, ale może coś mi się pomyliło albo nie w takich ilościach co ja :)

Zmieniony przez - Robby007 w dniu 2013-08-16 21:06:32

Zmieniony przez - Robby007 w dniu 2013-08-16 21:07:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
ze wszystkich, bazuj na gotowanych, pieczonych potrawach jak najmniej smaż a jesli juz smazysz to na oliwie z oliwek, powiem Ci ze np. takie pieczone miesko odpowiednio przyprawione jest o niebo lepsze od tych kotletow smazonych w panierce na tlustym oleju


tak na diecie redukcyjnej jesz duzo tluszczu ale zdrowego tluszczu pochodzacego np. z oliwy z oliwek, z nasion, oleju lnianego itp

Zmieniony przez - mendriv w dniu 2013-08-16 21:08:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
a ja tak lubię smażone... a z gotowanym już nie tak bardzo, a już nie daj boże na parze (raz małżonka zrobiła rybkę z ziemniakami na parze - do tej pory mam uraz :) )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
ja rybke lubie pieczona, no niestety tutaj tez jest wiele wyrzeczen, bedziesz musial troche zrezygnowac ze smazonego ( kazdy by wolal jesc smazone ) ja uraz mam do kaszy z kauflandu juz pare razy natknalem sie ze w opakowaniu byly robaki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Wiek 39 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 345
haha popieram przy martwym pracuje cale cialo nie tylko prostowniki a nawet jakby nie widac ich a sa to bardzo wazne miesnie kregoslup w wieku 35lat nie jest juz taki nowiutki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłę sprawdzenie

Następny temat

Pomoc z treningiem

WHEY premium