SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o poradę

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
Witam wszystkich serdecznie,
zacząłem chyba przechodzić lekki kryzys wieku średniego, gdyż mając 35 lat zebrało mi się na ćwiczenia. Na porsche mnie nie stać, posiadanie kochanki nie jest w moim stylu, więc stwierdziłem, że wezmę się za siebie :)
Moja waga to 93kg przy wzroście 189cm. Na ptaszkiem zaczął się pojawiać spory daszek, przy szybszym kroku czułem podskakujące piersi, co wprawiało mnie w dyskomfort, stąd też po nowym roku powiedziałem basta, trzeba coś z tym zrobić.
Trenuję od stycznia tego roku. Zakupiłem domową ławeczkę składaną z możliwością ćwiczenia nóg, do tego gryf prosty 180cm, gryf mocno łamany 120cm, 2 małe gryfy do hantli oraz łącznie 60kg obciążenia.
Czytając informacje w necie o ćwiczeniach, przeliczeniach kalorii itp. czułem się jakbym czytał o fuzji termojądrowej w bąbelkach.
Tak więc totalnie ogłupiały ułożyłem sam sobie plan treningowy, głównie na bazie wspomnień z dzieciństwa i czasów piwnicznych siłowni.
Nie ukrywam, że byłby wdzięczny za pomoc w modyfikacji tego planu tak by nabrać ładnych, kształtnych, dużych mięśni.
Nie stosuję żadnych suplementów ani diety. Pochłaniam duże ilości makaronu w każdej postaci, piersi kurczaka i jajek. Na bakier mam z warzywami i owocami.
A teraz do rzeczy, plan ćwiczeń:

1 dzień
- klatka - unoszenie sztangi na ławce prostej - 4 serie po 20 powtórzeń, obciążenie 45kg
- klatka - unoszenie hantli na ławce skośnej - 4 x 20 (15kg na hantlu)
- rozpiętki na ławce prostej - 4 x 20 (12,5 kg na hantlu)
- pochylony w przód, w oparciu o ławkę, podciąganie do siebie hantla (to chyba jest martwy ciąg) - 4 x 20 (25kg)
- stojąc prosto, z wyprosotowanymi rękoma, podciąganie ramionami sztangi 4x20 (45kg)
- barki - stojąc prosto, unoszenie hantli na boki z nachwytem 4x15 (10 kg na hantla)
- brzuch - aerobiczna 6 weidera

2 dzień
- biceps - na modlitewniku, gryf mocno łamany, chwyt wąski 4x20 (20kg)
- biceps - hantle na ławeczce skośnej, 4x20 (10kg na hantla)
- triceps - na ławeczce prostej, leżąc wyciskanie gryfu mocno łamanego zza głowy 4x20 (20kg)
- triceps - pompki? opuszczanie się tyłem, trzymając się ławeczki 4x20
- nogi - unoszenie ciężaru siedząc 4x20 (30kg) - wiem że mało, muszę odłożyć kaskę na większe obciążenie
- łydki - leżąc na brzuchu unoszenie ciężaru 4x20 (20kg)
- brzuch - aerobiczna 6 weidera

3 dzień
- brzuch - aerobiczna 6 weidera

i powtórka z rozrywki...

A6W robię od 21 dni, wcześniej były to skłony na ławeczce skośnej 4x 50

Odstępy między ćwiczeniami, średnio 2-3 minuty.
Aha, zanim zacząłem ćwiczyć złapałem wymiar bicepsa 37,5 cm oraz obwód brzucha - 101 cm
Pierwszy trening miał miejsce 21.01.2013 i trenuję w tym systemie do dziś. Wymiar na dzień dzisiejszy biceps 41cm, brzuch - 99cm, żałuję że nie złapałem jeszcze obwodów w klatce i udzie, ale co zrobić, nie sądziłem że z moim słomianym zapałem będę tak długo ćwiczył :)

Za wszelką pomoc w modyfikacji ćwiczeń będę zobowiązany.

Pozdrawiam serdecznie,
Robby007
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3321 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7967
no to musisz obserwowac swoj organizm, jesli sytuacja sie powtorzy na najblizszych treningach mozna sie zastanawiac co jest nie tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
spoko ale jesteś 2 razy starszy ode mnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 548 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5353
plan słaby ogarnij plan fbw 3 x w tyg i na lepsze Ci to wyjdzie sądze... nie ma cw na plecy, na nogi z tym obciązeniem możesz np wykroki robić spokojnie, przysiady z hantlami itd... nie tylko wyprosty nóg... odnosnie brzucha a6w jest szkodliwa na plecy, nie polecałbym niej robić jest masa lepszych cw na ta partie no i nie wspomnę o tym ze chore jest ćwiczyc daną partie codziennie

nic nie motywuję nas tak jak ludzie którzy w nas nie wierzą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
No i dlatego postanowiłem zasięgnąć opinii, bo w kwestii ćwiczeń siłowych jestem laikiem i potrzebuję pomocy kogoś doświadczonego.
Nie wspomnę o tym, że aby dowiedzieć się co to ten plan fbw, musiałem użyć google - chyba za stary już na to jestem :(

Czy możesz polecić jakiś gotowy plan dla laika z moimi narzędziami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 548 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5353
na to nigdy nie jest za późno jak motywacja i chęci są to czego chcieć więcej... etap 3- https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html
dodałbym jakieś wiosłowanie sztangą do tego, z czasem jak wyrobisz plecy to drązek nie ma lepszego cw na najszersze grzbietu

Zmieniony przez - gwiazda17 w dniu 2013-08-16 14:45:59

nic nie motywuję nas tak jak ludzie którzy w nas nie wierzą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
Ok, po zapoznaniu z materiałem, który poleciłeś muszę przerobić plan na:

- Nogi - Przysiady 4x12
- Klatka - Wyciskanie sztangi leżąc 4x12
- Klatka - Wyciskanie w wąskim chwycie 4x12
- Plecy - Martwy ciąg 4x12
- Barki - Military press 4x12
- Biceps - Uginanie ze sztangą 4x12

i te same ćwiczenia np. Pon/Śr/Pt

a gdzie triceps? zaliczony został do wyciskania w wąskim chwycie?

No i zastanawia mnie jak spalić brzuch, po szukaniu info w sieci, byłem pewien że najlepsze efekty daje A6W. Tutaj znalazłem takie ćwiczenia:

Zestaw 1
Trening 1x w tygodnu:

1.Wznosy nóg leżąc na ławce 4x12p
2.Allachy 4x15p
3.Side plank 4x max(lub mierzycie czas na stoperze)

Zestaw 2
Trening 2x w tygodniu-podział na skosy/proste:

1.Allachy 4/5x15/20p
2.Wznosy nóg z rolowaniem tułowia 4 x 15/20p

tylko, że trenuję w warunkach domowych i allachy będą niewykonalne :(
Co zamiast tego można robić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zamiast martwego ciągu jest lepsze wiosłowanie pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32316
Szybcik
zamiast martwego ciągu jest lepsze wiosłowanie pozdro

To są 2 kompletnie inne ćwiczenia...

Robby007
Wyciskanie wąskim chwytem to Twój triceps. Daj to jako przedostatnie tak jak było w oryginale


Zmieniony przez - messsi w dniu 2013-08-16 15:32:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 39 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2847
Ok, spróbuję tego zestawu:
Pn/Śr/Pt
- Nogi - Przysiady 4x12
- Klatka - Wyciskanie sztangi leżąc 4x12
- Plecy - Martwy ciąg 4x12
- Barki - Military press 4x12
- Triceps - Wyciskanie w wąskim chwycie 4x12
- Biceps - Uginanie ze sztangą 4x12

jakby ktoś jeszcze polecił coś dobrego do spalania brzucha w warunkach domowych, to byłbym wdzięczny ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiosłowanie też jest na plecy więc to to samo a poza tym martwy ciąg tylko na prostowniki a ich prawie nie widać pozdro xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2061 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 32316
Szybcik
wiosłowanie też jest na plecy więc to to samo a poza tym martwy ciąg tylko na prostowniki a ich prawie nie widać pozdro xd

Idź poczytaj trochę zanim zaczniesz wygłaszać takie herezje na forum.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na siłę sprawdzenie

Następny temat

Pomoc z treningiem

WHEY premium