SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o pomoc!!!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2445

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
Witam!

Mam 20 lat i chciałbym schudnąć "pare" kilo. W wieku 17 lat stosowałem dietę masową i przy wzroście 171cm ważyłem 78kg. Wszystko byłoby ok, ale po roku przestałem ćwiczyć, a nawyki żywieniowe pozostały takie same. Jak nietrudno się domyślić przez te dwa lato do dziś, mięśnie zaczęły zanikać pod nadmiarem tłuszczu (sporym nadmiarem szczególnie na brzuchu i boczkach).

Obecne dane:

Waga: 85kg
Wzrost: 171cm
Obwód ramion: 37,5cm
Obwód przedramion: 30cm
Obwód klatki: 113cm
Obwód uda: 59cm
Obwód łydki: 41cm
Obwód w biodrach: 100cm !!!!!
Obwód w pasie: 112cm !!!!!

Zastanawiałem się nad zastosowaniem diety proteinowej. Z racji na codzienne dojazdy na uczelnie (1,5 godziny w jedną stronę) mam ograniczone możliwości co do ćwiczeń. Pozostają wieczory...

Proszę o porady odnośnie diety oraz ćwiczeń. Zależy mi na szybkim zrzuceniu wagi. Docelowo chciałbym ważyć 73-75kg. Z góry dziękuję za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na zmiane jem ryż biały/brązowy/kus kus/kasze jeczmienna

staraj się z tego grona jeść ryż brązowy albo kasze jęczmienno, reszta średnio na jerza NIE

Zdarza się, że wypijam 3-4 litry dziennie, nie za dużo?
NIE ,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 487 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10056
najlepiej jak ograniczysz węglowodany i zaczniesz uprawiać aeroby

NO pain NO gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Proszę o porady odnośnie diety...

Póki co nie wkleiłeś żadnej diety
Jeśli zaś miało to sugerowac pytanie która dieta powinna być odpowiednia to, zbilansowana z obciętymi węglami .

Co do treningów j/w aeroby i fet poleci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
Na zbilansowanej byłem jakieś pół roku temu i nie wiele pomogło... Ograniczyłem węgle, dałem dużo białka, około 2200kcal i nic.

Może źle się wyraziłem, chodziło właśnie o polecenie jakiejś diety. Co myślicie o tej proteinowej?
A co do ćwiczeń aerobowych, to co dokładnie polecacie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bieganie/basen/rower

Jaką dietę:>? , hmm daj z 2.5g Białka /kg masy ciała, 1,3g-1,4g z Tłuszczy reszte dopasuj z Weglowodanów tak by kalorie się zgadzały. Deficyt Kaloryczny trzymaj na -300.

Co do poprzedniej diety jeśli nie wiele pomogła to albo była źle ułożona albo nie miałeś aerobów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 487 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10056
moja siostra ta diete stosował tzn proteinową no i udało sie parę zbędnych kilogramów zrzucić

NO pain NO gain

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
j/w

te proporcje co Ci podałem możesz równierz zaliczyć do diet wysoko białowych
Ewentulanie możesz poszukać informacji na temat diety CKD.

Co do samej diety proteinowej, bo tu są tez różne opinie,
Ja jestem takiej że jest do kitu, przy wiekszej aktywności fizycznej, po 5dniach padniesz jak pies i nie bedziesz miał sił na nic XD,

Nie wiem jak z efektami ubocznymi jojo, czy tempem metabolizmu.

Dalej jestem zdania że jeśli nie miales efektow na dicie zbilansowanej to miales ją źle ułożoną (może ją wkleisz tutaj?)



Zmieniony przez - LeeJaedong w dniu 2010-04-04 18:59:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
Czyli przy ograniczonych ćwiczeniach proteinowa może zadziałać.... Właśnie chodzi o to, ze nie mam czasu na ćwiczenia i chciałbym je ograniczyć do minimum... wiec moze jednak ta proteinowa?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
boże ileż razy można ciągle odpisywac to samo... rób co chcesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 81
dobra, spoko...;/ nie ma jak rzetelna pomoc... gdybym wszystko wiedział, to nie pisałbym na forum. Niestety widze, ze panuje tu podejscie, ze pomaga sie tylko ludziom, ktorzy pomocy nie potrzebuja...;/ dzieki wielkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 201 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1698
nie, proteionwa nie może być. Jeździsz na uczelnie, jak chcesz sie uczyć bez wegli w diecie? nawet jak nie bedziesz ćwiczył ostro to bedziesz miał problemy z nauką i po co Ci to? lepiej zastosuj sie do wczesniejszych rad, ułóż zdrową diete, -300 kcal i w miare obcietymi ww ale nie do zera:) wtedy sprawdzimy, poprawimy i bedzie dobrze
piszesz że wszystkiego nie wiesz dlatego piszesz a nikt Ci nie pomaga.... jak to, przeciez wszyscy Ci pomagaja i piszą że proteinowa- nie

Don't be Pussy!
you can win. you can die. but you can't back down

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa do oceny

Następny temat

budowanie+redukcja, dieta, pytania

WHEY premium