SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę planu na każdy dzień tygodnia

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1567

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

32

Waga

~68

Wzrost

181

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

~2 lata

Uprawiane inne sporty

-

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Sztangielki, wyciąg [drążek, sznury].

Dieta

Niedawno wyszedłem z redukcji, aktualnie 2800 kcal [minimalny carbo cycling - w dni nóg 2900, w pozostałe 2700] i rośnie - masa też rośnie [z 64].

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Drobne problemy z barkami.

Zażywane suplementy

Kreatyna - 3 g po treningu.

Ostatnio przerabiany plan

Od dłuższego czasu różne FBW.

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 892
Podbijam temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
To mi powiedz jeszcze czy to fbw czy split? bo zadnej logiki tu nie widze a poświęciłem sporo czasu zeby ja znalezc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Na dobra sprawe angażujesz na każdej sesji podobne partie, wiec split to raczej nie jest. Jak to wygląda w skali tygodnia? Rozpisz po ludzku.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2019-02-16 19:00:13

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 892
ronie220
To mi powiedz jeszcze czy to fbw czy split? bo zadnej logiki tu nie widze a poświęciłem sporo czasu zeby ja znalezc.

ronie220
Na dobra sprawe angażujesz na każdej sesji podobne partie, wiec split to raczej nie jest.

horrorny
Prośba o ocenę planu. W zasadzie jest to FBW + 2 dni tylko na brzuch [i regenerację pozostałych partii]. Cykl ma 8 dni, ćwiczę codziennie (...)

I tak jak pisałem jeśli chodzi o "podobne" to starałem się tak to ułożyć, żeby w kolejne dni nie uderzać w te same rejony mięśnia, czy w te same włókna - dlatego jest na zmianę np. skos dolny, skos górny, płaska, i na zmianę dużo i mało powtórzeń.

ronie220
Jak to wygląda w skali tygodnia? Rozpisz po ludzku.

Ćwiczę codziennie, plan ma 8 dni, tydzień ma 7 dni, więc nie jest tak, że zawsze w poniedziałek robię taki trening, a we wtorek siaki.

Najważniejsze informacje:
1. Właśnie to, że ćwiczę codziennie.
2. Kolejność.

Dzień 1:

Superseria:
3x8 Wyciskanie hantli - skos ujemny
3x15 Trap raise - wyciąg górny
Superseria:
3x8 Przysiad bułgarski
3x15 Front cable raise - wyciąg dolny

---
Dzień 2:

Superseria:
3x12 Ściąganie drążka - wyciąg górny, szerokim nachwytem
3x15 Squize chest press - skos dodatni
Superseria:
3x12 Unoszenie ramion z hantlami na boki w opadzie tułowia
3x12 Uginanie ramion z drążkiem - wyciąg dolny

---
Dzień 3:

3x8 Martwy ciąg z hantlami
3x6 Wyciskanie z podłogi
Superseria:
3x15 Przyciąganie drążka wyciągu dolnego - wąski nachwyt
3x15 High pull - hantle

---
Dzień 4:

Superseria:
3x15 Allahy
3x15 Wood chopper
3x15 Spięcia
3x60s Static hold

---
Dzień 5:

Superseria:
3x8 Przyciąganie linki wyciągu dolnego - szeroki nachwyt
3x15 Squize chest press - skos ujemny
Superseria:
3x10 Front squat
3x20 Sumo squat
3x12 Wyciskanie hantli nad głowę

---
Dzień 6:

Superseria:
3x8 Wyciskanie hantli - skos dodatni
3x15 Straight arms pulldown - wyciąg górny
Superseria:
3x15 Face pull - wyciąg górny
3x10 Kickbacks

---
Dzień 7:

3x6 Wiosłowanie hantlami leżąc na ławeczce - skos dodatni
3x15 Rozpiętki z podłogi
Superseria:
3x15 Martwy ciąg rumuński
3x12 Przyciąganie sznurów do brody [w zasadzie to raczej low pulley face pull] - wyciąg dolny

---
Dzień 8:

Superseria:
3x15 Świeca
3x20 Mountain climber
3x15 Spięcia
3x60s Static hold

---
I jedziemy z cyklem od początku.
Dzień 9:

Superseria:
3x8 Wyciskanie hantli - skos ujemny
3x15 Trap raise - wyciąg górny
Superseria:
3x8 Przysiad bułgarski
3x15 Front cable raise - wyciąg dolny

---
Dzień 10:

Superseria:
3x12 Ściąganie drążka - wyciąg górny, szerokim nachwytem
3x15 Squize chest press - skos dodatni
Superseria:
3x12 Unoszenie ramion z hantlami na boki w opadzie tułowia
3x12 Uginanie ramion z drążkiem - wyciąg dolny

I tak dalej, i tak dalej, i tak dalej.


Zmieniony przez - horrorny w dniu 2/16/2019 10:14:31 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ale wiesz, ze np klata pracuje zawsze jako całość? Mozesz miec jednego dnia cos na górę a kolejnego na dol ale męczysz caly miesien.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Odezwij sie jutro na pw to zerknę świeżym okiem. Czasu brakuje ale postaram sie pomoc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 892
>Ale wiesz, ze np klata pracuje zawsze jako całość?
Tak, wiem. Poza tym, że przez te kilka lat zaliczyłem już wszystkie skosy to w doborze ćwiczeń sugerowałem się między innymi [nie tylko] badaniami emg z t-nation [klatka: https://www.t-nation.com/training/inside-the-muscles-best-chest-and-triceps-exercises].

>Mozesz miec jednego dnia cos na górę a kolejnego na dol ale męczysz caly miesien.
Sugerujesz, że z tego powodu coś powinienem zmienić w planie? Czy np. takie szuflowanie góra-dół-środek, włókna czerwone-białe nie ma sensu ew. jest szkodliwe?

>Odezwij sie jutro na pw to zerknę świeżym okiem. Czasu brakuje ale postaram sie pomoc.
Ok, a jeśli jeszcze ktoś mógłby mi pomóc w poprawieniu tego planu to zapraszam ;).


Zmieniony przez - horrorny w dniu 2/17/2019 10:20:35 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ja bym to podzielil na push/pull. Poprzerzucaj ćwiczenia w odpowiednie dni i cwicz na zasadzie push/pull/wolne/push/pull...itd

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wtedy będziesz angażował inne łańcuchy funkcjonalne i nie będzie kolizji.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 892
Czyli zakładając, że robiłbym tyle samo serii w obu wersjach: przykładowo lepiej zrobić na daną partię 9 serii w dniu 1 i 9 serii w dniu 5 niż po 3 serie w dniach 1-3 i po 3 serie w dniach 5-7? I już przy 4 treningach tygodniowo split > fbw?


Zmieniony przez - horrorny w dniu 2/17/2019 6:36:49 PM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ZWIS NA DRĄZKU przygotowanie do egzm

Następny temat

Problem z przysiadem-opis i zdjecia

WHEY premium